fbpx
Breaking News
Неймовірно смачно! Без цієї страви з гарбуза наша родина не уявляє осені. Просто, корисно, легко і всім до вподоби! Готувала бабуся, мама, а тепер – і я. Просто, з фаршем, курятиною або грибами
Цю дивовижну притчу мені одного разу розповіла моя бабуся. І я, напевно, ніколи не перестану дивуватися мудрості і глибокому змісту, які закладені в цих словах
На столі задзвонив телефон. Подарунок дочки. Любов Сергіївна по звичці заряджала апарат, хоча дзвонити їй було нікому. Ось уже рік як мовчав, а тут раптом задзвонив. Номер якийсь невідомий. Вона притиснула руку до гpyдей і сіла на диван. Щось там, в гpyдях защеміло від почутого
Михайлик сором’язливо посміхався і ховав мокрі від сліз очі. Він ще не знав, що на його новий прoтез збирали гроші всією школою. Не знав, що хлопці організували справжній благодійний концерт, поки він був на опeрaції в місті
«Не зможу» – думала я, очікуючи у темряві своєї черги долучитися до гри. Адже чула, що не всім з однокласників вдається вгадати ту, руку, що рідна. Не вдасться, здавалося мені, зрозуміти, чим же таким особливим відрізняється мамина рука…
Суспільство
10 грудня День ікони Божої Матері “Знамення”: історія і традиції свята

Риболовля на Знамення буде невдалою, так як вся риба в цей день іде у вир. Сьогодні, 10 грудня, відзначається День ікони Божої Матері “Знамення”. У свята є своя історія, традиції і прикмети.

Історія свята

Ікона Божої Матері, яку називають “Знамення”, зображує Пресвяту Богородицю, яка сидить і молиться; на грудях її, на тлі круглого щита – благословляє Божественне Немовля – Спас-Еммануїл. Це зображення Богоматері відноситься до числа найперших її іконописних образів.

Відзначається, що ікони Божої Матері під ім’ям “Знамення”, з’явилися на Русі в 11-12 століттях, а називатися її так стали після чудесного знамення від Новгородської ікони, що сталося в 1170 році.

Відповідно до історії, в ті часи між князями були напружені стосунки, а Новгород був осажен Андрієм Боголюбським. Ситуація була дуже серйозною, тому людям залишалося лише молитися.

Як розповідається в історії, міським священиком був почутий голос, велевшій йому винести ікону на міську стіну, він так і зробив.

Читайте також: ВОНА ЗНАЙШЛА В КИШЕНІ ЧОЛОВІКА ЗНІМОК УЗД: МАЛЮК, 18 ТИЖНІВ

Коли в сторону стіни градом летіли стріли, одна потрапила в образ, після чого і сталося диво. Лик відвернувся від кривдників і зі сльозами на очах повернувся до міста. Відзначається, що це призвело до помутніння розуму кривдників, після чого вони почали вбивати один одного.

Таким чином ікона допомогла новгородцям здобути перемогу.

Традиції святкування

У цей день традиційно проводять святкові богослужіння. У народі це свято називають ще Зимове знамення. Він має свої прикмети.

Так, рибалка на Знамення буде невдалою, так як вся риба в цей день іде у вир. Якщо в цей день пічної дим стелиться по землі – чекати відлига, а якщо він стоїть стовпом – чекай морозу.

Крім того, є популярне народне повір’я – якщо в цей день на сході Сонця стати обличчям до північного вітру, то він понесе геть всі нещастя, смутку, біди і гіркоти.

Джерело.

Related Post