fbpx

10 перевірених способів поліпшити домашній Wi-Fi

Вичерпний перелік причин поганої роботи домашньої бездротової мережі і методів їх усунення.

Wi-Fi сьогодні є найпопулярнішим способом підключення до інтернету. Це стало можливим завдяки хорошим характеристикам, простоті підключення і наявності широкого асортименту недорогого обладнання.

Однак є в цього інтерфейсу і недоліки. Багато користувачів стикаються з незрозумілими обривами зв’язку, помилками або низькою швидкістю передачі даних.

Не поспішайте в цьому випадку відразу телефонувати в службу підтримки або викликати бригаду ремонтників. З багатьма неприємностями в роботі домашньої Wi-Fi-мережі можна впоратися самостійно.

1. Перезавантажте роутер

Так-так, саме це перш за все радять зробити при зверненні в службу підтримки. І зовсім правильно.

Сучасний маршрутизатор являє з себе складний пристрій, в роботі програмного забезпечення якого з часом можуть з’являтися помилки.

Найпростіший і швидкий спосіб позбутися від них – перезавантажити обладнання. Деякі роутери дозволяють це робити автоматично за розкладом, потрібно тільки пошукати в налаштуваннях відповідну опцію.

Читайте також: НЕЙМОВІРНОЇ КРАСИ КІШКА З КАНАДИ ПОДОРОЖУЄ ПО ВСЬОМУ СВІТУ

2. Встановіть альтернативну прошивку

Альтернативні прошивки пишуться ентузіастами для усунення недоліків фірмового програмного забезпечення. Найвідоміший проект подібного роду – DD-WRT . Ця прошивка підтримує широкий спектр обладнання та розповсюджується абсолютно безкоштовно.

Установка сторонньої прошивки дозволяє не тільки поліпшити роботу мережі, але і в деяких випадках активувати раніше недоступні функції пристрою.

Варто однак врахувати, що процес перепрошивки і подальша настройка обладнання зажадають від вас часу і наявності спеціальних знань.

3. Використовуйте Wi-Fi-ретрансляцію

Якщо в будь-якій частині будинку пристрою постійно втрачають з’єднання з інтернетом, значить, сигнал роутера тут занадто слабкий. Вирішити проблему можна за допомогою спеціального ретранслятора, які також називають повторювачами, або репітерами.

Основне завдання репитера полягає в посиленні сигналу існуючої Wi-Fi-мережі. Ці компактні і недорогі пристрої випускаються практично всіма популярними виробниками мережевого устаткування, а також десятками невідомих китайських фірм.

4. Сконструюйте підсилювачем сигналу

Використання Wi-Fi-повторювача може виручити далеко не у всіх випадках. Іноді для посилення сигналу роутера доводиться вдаватися до інших. Наприклад, можна сконструювати спеціальний відбивач з пивної банки або упаковки для компакт-дисків.

Але якщо вам потрібно щось по-справжньому потужний, то спробуйте зібрати з підручних матеріалів антену для розширення вашої «домашньої зони» бездротового інтернету.

5. Контролюйте доступ додатків до інтернету

Якщо хтось у вашому будинку постійно дивиться поточне відео, грає в онлайнові ігри, качає об’ємні файли, то це може істотно загальмувати роботу мережі. Особливу увагу слід звернути на торрент-клієнти.

Деякі з них налаштовані таким чином, що автоматично запускаються при старті системи і продовжують завантаження і роздачу даних у фоновому режимі. Окрема біль – комп’ютерні ігри, які нишком скачують багатогігабайтні оновлення і доповнення.

6. Закрийте доступ стороннім

За замовчуванням виробник встановлює на всіх своїх роутерах одні і ті ж добре всім відомі логіни і паролі. Кожен користувач повинен самостійно змінити їх, щоб захистити свою мережу від несанкціонованого доступу. Однак роблять це, на жаль, далеко не всі.

Якщо ви не хочете, щоб сусіди користувалися вашої бездротовою мережею, заважаючи тим самим вам, то необхідно виконати детальну настройку роутера.

7. Позбавтеся від перешкод

На якість сигналу, що передається по Wi-Fi-мережі, може впливати багато різних факторів, в тому числі і перешкоди від телефонів, мікрохвильових печей і так далі.

Позбутися від них можна, тільки розмістивши роутер і джерело перешкод на максимальному видаленні. Справитися з цим завданням допоможе спеціальний додаток WiFi Analyzer, яке вміє відображати силу сигналу в режимі реального часу.

8. Налаштуйтеся на вільний канал

У сучасних багатоквартирних будинках одночасно працює безліч бездротових точок доступу, займаючи всі доступні канали. В результаті деяким з них доводиться ділити один і той же канал, що призводить до обопільного зниження швидкості і стійкості зв’язку.

Виправити ситуацію можна шляхом переналаштування роутера на інший, більш вільний діапазон.

9. Знайдіть нове місце для роутера

Невдале розташування роутера в квартирі теж може впливати на якість з’єднання. Якщо ваше робоче місце відокремлює від точки підключення кілька бетонних стін, то не варто дивуватися, що інтернет постійно гальмує.

Вибрати оптимальне місце для роутера можна тільки досвідченим шляхом, пересуваючи його по квартирі і вимірюючи якість сигналу.

Зробити це допоможе діагностична утиліта NetSpot і наша інструкція, яка називається « NetSpot: як дізнатися слабкі місця своєї Wi-Fi-мережі і оптимізувати її ».

10. Використовуйте сучасні технології

Один з кращих способів зробити вашу бездротову мережу максимально швидкої, стабільної і безпечної – це використовувати сучасне обладнання.

Стандарти зв’язку постійно розвиваються і удосконалюються. Нові реалізації цього протоколу забезпечують більш високу швидкість з’єднання, зменшують кількість помилок і сприйнятливість до перешкод.

Однак для їх використання потрібно відповідне обладнання. Тому самий радикальний і дорогий метод поліпшення якості домашньої мережі – це покупка сучасного дводіапазонного роутера від відомого виробника.

Джерело.

You cannot copy content of this page