fbpx
Breaking News
Серйoзні стосунки, нe для них: Цuм знaкам зодiаку непoгано живeться в холoстяцькому статусі
Я росла в сім’ї, де конфлікти було прийнято вирішувати без крuків, і тим більше без рукoприклaдствa: цікава історія про те, як я врятувала незнайому пару від розлучення
Якa ж вона розумничка! Оcь, як повинна відповідати мужикам, справжня жінка!
“Часник – зимовий рятівник”, – любила казати бабуся, а на столі завжди стояло блюдце з гостро-гіркими, але такими вітамінними зубочками. Ми з бабусею заплітали часник у косички, а потім я, ставши на стілець, розвішувала їх під стелею кухні. Це був такий наш ритуал, якого я чекала, щойно починали облітати з дерев перші золоті листочки. Та часник можна зберігати не тільки в косичках. Є і інші способи висушити і зберегти його, щоб спеція не розгубила свої корисні властивості. Ділимося найправильнішими методами!
Які молодці! На Вінниччині, у селі Іванів, вже стала традицією масова ранкова шкільна руханка: енергетичний заряд, бадьорість і  краща продуктивність дітям і вчителям забезпечені!
Економіка
Як українцям перерахують платіжки за тепло

Рахунки в будинках без лічильників залежатимуть від середніх цифр по місту.

У комунальному житті українців — важлива новина: рахунки за опалення тепер будуть складати по-новому. Мешканці будинків, де немає лічильників тепла, платитимуть стільки ж, скільки і мешканці житла з лічильниками — за середнім показникам по місту. Таке рішення ухвалив Кабмін. “Сегодня” розібралася в плюсах і мінусах нововведення.

ЩО ЗМІНИТЬСЯ. Як пояснили в уряді, рахунки за опалення для сімей, у будинках яких немає обліку тепла, сформують за середніми показниками тих будинків міста, де такі теплолічильники встановлені. Інструкції з розрахунками доручено розробити Нацкомісії з регулювання електроенергії і компослуг (НКРЕКП): очікується, що вони з’являться до кінця грудня. Щоправда, прем’єр Володимир Гройсман вже пообіцяв, що платіжки за жовтень, коли почався опалювальний сезон, також перерахують за новими правилами.

У Кабміні таку щедрість пояснюють справедливістю: “Через низький рівень оснащення приладами обліку багатоквартирного житла, яке на кінець 2014-го становило всього 32% (на 1 листопада 2016-го — вже 61% будинків по країні. — Авт.), протягом останніх десятиліть порушувалося право споживачів на отримання коректного й справедливого розрахунку за спожиту послугу”.

Але нововведення не торкнеться жителів тих населених пунктів, в яких лічильники тепла встановлені менше ніж у 50% багатоповерхівок: тут плату візьмуть за нормами, як і раніше.

ПОРІВНЯННЯ БУДИНКІВ. Залишається відкритим питання, за якими будинками будуть виводити “середні показники”. Поки в НКРЕКП не знають, як будуть порівнювати: за однаковими категоріями будинків (хрущовка з хрущовкою, сталінка зі сталінкою) чи в середньому — по всіх будинках міста. Але, як повідомили нам у прес-службі КМДА, у столиці, наприклад, планують порівнювати аналогічні будівлі, а не виводити середні показники по всьому місту, оскільки новобудови утеплені значно краще, ніж старі будинки. У підсумку за методикою розрахунку “по-середньому” може вийти, що в хрущовках без лічильника тепла рахунки виявляться навіть менші, ніж у хрущовках з лічильником.

Як приблизно можуть змінитися суми в платіжках за опалення, порівнявши рахунки за жовтень 2016 року в двох приблизно однакових будинках у Києві: на вул. Червоноткацькій, 24 (40 кв. м, 334 грн за лічильником тепла), і на вул. Миколайчука, 13 (40 кв. м, 920 грн. за нормами). Як видно, якщо оплату перерахують за постановою Кабміну, жителі вул. Миколайчука можуть заплатити в 2,75 рази, або майже на 600 грн. менше.

ЕКСПЕРТИ. Низка фахівців називають рішення не цілком допрацьованим, оскільки воно не стимулює українців економити енергоресурси. “Норму про 50%-не оснащення житлового фонду лічильниками треба скасувати, інакше половина України буде переплачувати”, — вважає екс-міністр ЖКГ, голова Спілки власників житла України Олексій Кучеренко. А експерт Олександр Семченко каже: неврахування лічильників сповільнить їх установку в старому житлофонді (в новому прилади відразу обов’язкові): “Не буде сенсу витрачатися на лічильник, його охорону, повірку, експлуатацію, якщо без нього платити треба стільки ж”.

З субсидіями — 50% сімей

З початком опалювального сезону половина українських сімей, або 7 млн осіб, які отримують субсидії, повідомила прес-служба Мінсоцполітики. А вже за підсумками жовтня їх кількість може зрости до 9,5 млн осіб. За словами міністра соцполітики Андрія Реви, середній розмір держдопомоги в опалювальний сезон складе 2000 грн. Рік тому субсидії отримували 5,5 млн сімей, а середній її розмір становив 1300 грн.

Найбільше таких сімей у Сумській (58,6%) і Тернопільській (52,5%) областях, найменше — в Одеській (13,5%) та Києві (20,1%). Експерт Олександр Охріменко каже, що в наступному опалювальному сезоні держдопомогу у багатьох сімей відберуть або зменшать, оскільки з січня 2017 р. вдвічі (до 3200 грн.) зросте мінімальна зарплата.

Читайте також: У КРИМУ НАЗВАЛИ РАКЕТНІ СТРІЛЬБИ ЗСУ УТИЛІЗАЦІЄЮ БОЄПРИПАСІВ

Джерело.

Related Post