fbpx

12 ознак того, що ви поганий працівник

На це варто звернути увагу, щоб не бути звільненим за профнепридатність.

1. Ви постійно спізнюєтеся

Якщо ви з’являєтеся в офісі пізніше початку робочого дня частіше разу на місяць, вже є над чим замислитися. Якщо ж ви регулярно забігаєте в кабінет під осудливі погляди колег, які вже давно працюють, змінюватися треба починати прямо зараз. Якщо постане питання про скорочення, про запізнення обов’язково згадають.

  • Чому це погано

Пунктуальності нас починають вчити ще в дитячому садку. Якщо ви до своїх років не можете впоратися з такою дрібницею, як правильний розрахунок часу, чи можна вам довіряти серйозні справи?

  • Як виправити

З’ясуйте, чому ви спізнюєтеся. Якщо не можете вчасно прокинутися, лягайте спати раніше. Якщо винні пробки на дорозі, виходьте з запасом. Надзвичайні ситуації на то і надзвичайні, що трапляються рідко і несподівано. Більшість труднощів на шляху до офісу цілком можна прогнозувати.

2. Ви механічно виконуєте доручення

Вас немає в чому дорікнути, адже ви не ледарює. Але і хвалити, на жаль, нема за що, так як ви робите рівно стільки, скільки потрібно, щоб вас не звільнили. Кожне додаткове доручення викликає роздратування. А свої звичайні справи ви виконуєте, як скажуть, не намагаючись оптимізувати процес.

  • Чому це погано

У такій позиції безліч мінусів не тільки для компанії, але і для співробітника. З одного боку, працівник нічому не вчиться, потребує постійного контролю і инструктировании, саботує все нове. З іншого – ви ніяк не розвиваєтеся, що позбавляє вас перспектив у майбутньому.

  • Як виправити

Якщо вам нецікаво працювати, можливо, варто задуматися про зміну сфери зайнятості. Або просто спробуйте додати «вогню» поточним завданням. Наприклад, в ваших же інтересах подумати, як можна робити роботу швидше.

Це звільнить вам час як мінімум для чаювань і розмов з колегами. Або ж ви зможете взяти на себе додаткові завдання і претендувати на більш високу зарплату або підвищення.

Читайте також: 6 РЕЧЕЙ, ЯКИХ НЕ ВАРТО РОБИТИ, НАВІТЬ ЯКЩО У ВАС ЗОВСІМ НЕМАЄ ГРОШЕЙ

3. Ви працюєте набагато повільніше колег

У всіх у відділі приблизно однакові обов’язки, але ви завжди здаєте звіти пізніше інших і в цілому відстаєте за показниками.

  • Чому це погано

У будь-якому колективі є дуже швидкі і тямущі люди, які все роблять оперативніше інших. Орієнтуватися на них не потрібно. Але якщо ви сильно відстаєте від середніх показників по відділу, то ви слабка ланка в цьому ланцюгу.

  • Як виправити

Якщо ви новачок в відділі і ще не були прийняті в робочий ритм, від вас ніхто не чекає такої ж швидкості, як у досвідчених колег. Але якщо випробувальний термін давно позаду, але швидше працювати ви не стали, варто з’ясувати причини.

Можливо, ви багато відволікаєтеся або вам не вистачає знань. Відповідно, доведеться або вчитися, або освоїти тайм-менеджмент .

4. Ви оперативно відповідаєте друзям в соцмережах

Ви відповідаєте на повідомлення в соцмережах менше ніж через п’ять хвилин після того, як вони прийшли.

  • Чому це погано

Оперативні відповіді говорять про те, що ви постійно переглядаєте свої сторінки в соцмережах. На це можуть піти години робочого часу.

  • Як виправити

Виділіть декілька коротких перерв протягом дня, коли ви будете заглядати в соцмережі. І відкривайте сторінки строго за розкладом.

5. Ви постійно відпрошуєтесь

У робочий час вас важко застати в офісі: ви лікуєте зуби, пішли на ранок до дитини або в податкову, втекли в аптеку «на п’ять хвилин», але повернулися через годину.

  • Чому це погано

При відрядній оплаті роботодавець не несе ніяких збитків через вашої відсутності: ви отримаєте гроші тільки за результати праці. Якщо ж хоча б частину вашої зарплати становить оклад, вам платять за годинник присутності в офісі.

  • Як виправити

Всі прекрасно розуміють, що годинник роботи багатьох держорганів збігаються з вашими. Чи не відпрошуючись, туди просто не потрапити. Але зловживати добротою роботодавця не варто. Особисті проблеми варто вирішувати у вільний час.

А якщо піти з офісу все-таки потрібно, запропонуйте начальнику еквівалентну заміну. Наприклад, ви затримаєтеся на годину завтра або будете працювати без обіду, щоб встигнути виконати завдання, які зависли через вашої відсутності.

6. Вам не довіряють відповідальні завдання

У вашій роботі немає місця навіть найменшого стресу , викликам, а завдання вам дають тільки прості і зрозумілі.

  • Чому це погано

Важливі проекти доручають компетентним і відповідальним співробітникам, які точно не підведуть в критичний момент. Якщо складні завдання пропливають повз вас, значить, ви не входите в число кращих і цінних кадрів.

  • Як виправити

Проявіть ініціативу і виклики самі, коли мова зайде про новий проект. Але реалізувати його потрібно буде на вищий бал, інакше тільки зміцните думку начальства про себе як про людину, на якого можна покластися.

7. Від вас вимагають звітів по кожному дрібному завданню

Начальство хоче отримувати від вас не тільки звіти по проектам, але і список справ на день і тиждень, інформацію, скільки часу у вас відняла кожна задача.

  • Чому це погано

Якщо це не спроба впровадити нову систему менеджменту , яка поширюється на всіх працівників, а персональний підхід до вас, значить, у керівництва з’явилася підозра, що ви практично нічого не робите. І зараз начальник намагається зрозуміти, чи дійсно це так.

  • Як виправити

Мобілізуйте всі сили і поверніть керівництву віру в себе. Для цього, звичайно, доведеться стати вкрай ефективним співробітником.

8. Ви – організатор «підводних течій»

Ви сприймаєте офіс як поле битви: створюєте коаліції, відпускаєте співробітників один з одним, налаштовуєте колег проти начальника і в цілому генеруєте стресову деструктивну атмосферу.

  • Чому це погано

Можливо, ви уявили себе борцем за справедливість, який зараз наведе тут порядок. Але на священну війну йдуть з відкритим забралом. Якщо у вас є пропозиції, які можуть поліпшити атмосферу в офісі і зробити роботу ефективніше, озвучуйте їх вголос, не ховаючись за чужими спинами.

Тих, хто плете інтриги, не люблять однаково і противники, і прибічники.

  • Як виправити

Або обговорюйте проблеми в відкриту, або задовольняйтеся тим, що є, або пошукайте колектив, в якому вас все буде влаштовувати.

9. Колеги уникають вас

У вас не просять допомоги, вас не кличуть в бар по п’ятницях, а сміх змовкає, коли ви входите в кабінет.

  • Чому це погано

В офіс ви прийшли не дружити, а працювати. Проте в розслабленій атмосфері працювати набагато простіше. Непогано було б мати з колегами приятельські стосунки. Зрештою, іноді чиясь допомога потрібна і вам.

  • Як виправити

Неприязнь рідко виникає на порожньому місці. Ймовірно, ви щось робите не так. Наприклад, дивіться на колег зверхньо, ​​занадто сильно намагаєтеся втертися в довіру до начальства, брешете, хвалитеся. Або вам дійсно може ніхто не подобатися, але тоді варто подумати про зміну роботи. В іншому випадку хоча б спробуйте бути більш дружелюбним.

10. Ви часто помиляєтеся

Ви точно знаєте: якщо вас викликають до керівництва, то будуть вичитувати.

  • Чому це погано

Помилки в роботі іноді гірше зовсім невиконаних завдань. Звіт з невірними даними може потрапити до клієнта і позбавити компанію замовника. Неправильні підрахунки призведуть до зриву планів або невиплату зарплати всім співробітникам.

  • Як виправити

Передбачте в роботі додаткові заходи щодо перевірки. Наприклад, відкладіть готовий звіт на годину, щоб перечитати його свіжим поглядом. Якщо можна вдатися до допомоги будь-яких автоматичних засобів перевірки, використовуйте їх, але не обмежуйтеся ними.

11. Ви неправильно розставляєте пріоритети

Ви можете витратити цілий день на виконання другорядних завдань і раптово з’ясувати, що один з проектів, який ви відклали на потім, «горить».

  • Чому це погано

Вам складно побачити картину цілком і зрозуміти, що потрібно компанії в довгостроковій перспективі. А це важливо, якщо ви хочете вважатися хорошим працівником.

  • Як виправити

Спробуйте вийти за межі своїх обов’язків і поцікавтеся, чим зайняті колеги, які у вашій компанії глобальні цілі, за якими показниками відслідковується її успішність. Це повинно скоригувати вашу картину світу і допомогти розставляти пріоритети правильно.

12. Вам не хочеться розповідати про роботу друзям

Ви всіляко уникаєте розмов про роботу з різних причин. Ваші близькі знають про неї так мало, що підозрюють вас у співпраці з секретними спецслужбами.

  • Чому це погано

Якщо ви не співпрацюєте з секретними спецслужбами і робота вам цікава, бажання поділитися цим з близькими природна. Навпаки, зовсім не хочеться обговорювати те, що вам не подобається, змушує нудьгувати, чому не виходить пишатися. А нелюбою справою складно займатися з ентузіазмом.

  • Що робити

Міняйте роботу. Було б жорстоко витрачати третину життя на сумне ходіння до кулера за водою і виконання малоцікавих доручень.

Джерело.

You cannot copy content of this page