fbpx

18 серпня: яке сьогодні свято і що потрібно зробити

Православні шанують пам’ять мученика Євсигнія Антіохійського. На Русі свято називали по-різному:

  • Євстигнєєв день;
  • Цибулин день;
  • Євстигній Житник.

У цей день заклинали живі на 4 сторони і закликали Мати, тобто землю, на допомогу.

Історія свята

Святий Євсигній жив в середині 3-го століття в Антіохії. Він 6 років служив в римських військах при різних імператорах: Діоклетіан, Максиміліан, Геркуль, Хлрой, Костянтин Великий. Одного разу Євстигній побачив в небі Хрест із зірок. Це означало, що він стане переможцем у всіх битвах.

У старості він пішов зі служби і поїхав на батьківщину, де молився, постив і відвідував храми. Але в один день Юліан Відступник зійшов на престол, а він хотів відродити язичництво.

Євсигнія привели на суд за доносом, який почав докоряти правителю, що він йде проти Христа, і протиставив йому доброго християнина Костянтина Великого. Хоча Євсигнію вже було 110 років Юліан все одно наказав його стратити.

Традиції і обряди

На Русі заклинали жниви, щоб нечиста сила не оселилася на них. В поле виходили рано вранці з конопляним маслом, говорили: «Мати Сира Земля! Уйми всяку гадину нечисту від привороту, обороту і лихої справи », виливали на грунт трохи масла і повторювали на кожну сторону світу.

Потім пляшечку з маслом, що залишилося розбивали об землю і всі розходилися по домівках. Але по дорозі ще раз оглядали своє і сусідське поле, щоб жодного снопа не залишилося.

Читайте також: ДОЧКУ НАЗАД В БУДИНОК НЕ БРАТИ?

Якщо щось залишилося, то його забирав Житній дід і забирав туди, де до хліба ставилися з більшою повагою. Господаря ж буде чекати неврожай на наступний рік.

Селяни намагалися також знайти стебло, де відразу виросло кілька колосків, а якщо їх було 12, то такий колосок називали «житньою маткою». Його зберігали до наступної весни, коли сіяли зерно, і житню матку кидали в землю для гарного врожаю.

А той, хто знайшов її, той і щастя понесе додому. Житню матку зберігали з образами і вважалося, що вона може три рази допомогти, а потім сили в ній вже не буде.

Люди намагалися закінчити всі справи. Якщо ви працюєте в полі, то потрібно, щоб все з полів було вже прибрано. Люди навіть влаштовували спеціальні обряди з конопляним маслом, просячи землю дати хороший урожай наступного року.

А якщо хочете отримати щастя і удачу, то потрібно зібрати перші 12 колосків після збирання поля. Їх потрібно покласти перед образами і зберігати до весни.

Якщо ж ви живете в будинку або в квартирі, то потрібно закінчити всі домашні справи, гарненько поприбирати, щоб це не турбувало вас на Спаса.

Вдома потрібно замісити ячмінний хліб з першого врожаю. Його їдять з сирою цибулею, сіллю і квасом.Така трапеза дасть тілу здоров’я, а обличчю – свіжість.

У цей день цибулі відведено особливе місце. Її потрібно обов’язково викопати, щоб вона встигла просохнути. З цибулин робили цілі зв’язки-гірлянди. Вважається, що вона буде очищати повітря і тому її потрібно розвісити в усіх кімнатах.

Щоб дізнатися якою буде погода в грудні, треба подивитися за погодою сьогодні, в зимовий місяць вона буде ідентичною. Погоду передбачали і на найближчі дні.

На заході виходили в поле і на все горло кричали. Якщо луна далеко, то день буде сонячним, якщо близько – значить скоро дощ.

Якщо ви хоч колись робили самі свічки, то сьогодні день якраз для цього. Але якщо ні, то варто хоча б спробувати. У цей день господарі будинку катали воскові свічки на всі свята в році, на пологи і весілля, на хрещення, сиротам і вдовам, громниці і на пoxopoн.

Частину мала зробити дружина, а частину – чоловік. Особливою свічкою є свічки-трійці. Вони вважаються оберегами від різних напастей для сім’ї.

Подсвічникі для них були зроблені особливо красивими. Під час крутки вносили зеленосвятске, купальське або маковейське зілля, а також квіти з пасіки.

Джерело.

You cannot copy content of this page