fbpx
Breaking News
НЕдобрий ранок: 5 помилок, які ми робимо зранку, а потім жаліємося на самопочуття. Уникайте їх – і ваш ранок завжди всміхатиметься!
Все про Різдвяний піст 2019-2020: тривалість, особливості, харчування і як правильно постувати, щоб дійсно очиститися душевно і тілесно.
Красуні, зберігайте собі місячний календар стрижок на ГРУДЕНЬ-2019 з детальними рекомендаціями! Щоб не забути, коли варто йти до перукаря, а коли краще не чіпати волосся. Нехай візит до майстра подарує вам лише позитив і зміни на краше!
Цeй сметанковий торт печу вже вдруге за місяць. Діти кажуть, що я чарівниця! А це все заслуга неймовірно легкого рецепту! Зaписуйте, гoтуйте і будьте здoрові!
Цeй рецепт дбайливо зберігається на першому аркуші пожовклого від часу зошита. Його ми завжди пекли на свята. Не було нічого більш святкового для мене, ніж ця білосніжна гірка. Звідки цей рецепт в нашій родині взявся вже ніхто і не пам’ятає. Швидко і просто готувати, а смак приголомшливий!
Суспільство
5 порад, які допоможуть вибрати добре вино

Вибрати вино, яке сподобається саме вам, досить важко. Дізнайтеся, як не загубитися у величезній кількості пляшок з різнокольоровими етикетками і купити смачне вино.

Вибрати найсмачніше і підходить саме вам вино досить важко.

Орієнтуватися на нагороди, про які ви прочитаєте на етикетці, не завжди варто. Експерти нагороджують вина медалями і відзначають незвичайні відтінки смаку, а вам ці вина можуть не подобатися. Все-таки найголовніше – власні смакові переваги.

Але на що треба дивитися, щоб підібрати гарне вино?

1. Звертайте увагу на етикетку

Гарний дизайн і модна концепція аж ніяк не говорять про те, що всередині пляшки.

На етикетках головна інформація – це виробник, регіон походження і сорт винограду. Останнє – найважливіше. Припустимо, вам сподобався совіньон блан. Обов’язково спробуйте той же сорт винограду іншого виробника або з іншого регіону.

Через якийсь час ви зможете свідомо обирати між сортами і країнами. Навіть коли в магазині не буде улюбленого вами вина, ви з більшою ймовірністю придбаєте щось вартісне, якщо зробите ставку на зарекомендував себе регіон, сорт або виробника.

2. Вивчіть оцінки якості вина в балах

Якщо грамотного сомельє поблизу не виявилося, а купити пляшку до вечері хочеться, можна вивчити системи оцінки якості вин в балах.

Якщо ви вибираєте вино від російських виробників, то можна скористатися гідом Артура Саркісяна. Він щороку проводить дегустацію і виставляє оцінки в своєму гіді.

Якщо ви хочете купити імпортне вино, то пам’ятайте, що в Європі існує 20-бальна система оцінки. Її використовує, наприклад, журнал Decanter. Також існує 100-бальна система Роберта Паркера, якою користується гід Wine Spectator. Бали нараховуються професійними дегустаторами за певними правилами. Якщо у вина 85 балів, воно буде непоганим. А якщо менше 70, варто пошукати інші варіанти.

Але варто враховувати, що багато вина, в тому числі російські, відсутні у світових рейтингах. Справа не в нестачі якості, а в нерозвиненості ринку. Крім того, вино на 100 балів може сподобатися вам менше, ніж вино на 90.

3. Пам’ятайте, що ціна – це не завжди показник якості

Вина за ціною відрізняються в рази. Було б простіше, якби ціна служила індикатором хорошого смаку – чим дорожче, тим краще. Але це не так. Одне і те ж вино може коштувати по-різному в двох сусідніх магазинах. Підсумкова вартість на полиці повністю залежить від рітейлера.

За 300-400 рублів у великих торгових мережах можна купити гарне вино. Пару років тому ми проводили дегустацію вин по 250 рублів. 90% нам не сподобалося, але 10% з них виявилися цілком гідними.

Якщо говорити про імпортні вина, пляшки, які в Іспанії коштують 1-2 євро, у нас продаються по 800 рублів. Про яку якість тут може йти мова?

4. Дивіться на країну-виробника

Деякі країни давно стали свого роду брендами. Ми звикли думати, що Франція, Італія, Іспанія якістю вина не підведуть. Але багато французькі та італійські вина у нас сильно переоцінені.

Так, на експорт часто йде не найкраще вино, а дійсно якісне вино ті ж італійці вважають за краще пити самі. Часто вина з Європи можуть бути гірші за якістю, ніж вина тієї ж цінової категорії з країн Нового Світу. Наприклад, в США і дешеве вино може бути найвищої якості, тому що виробники можуть собі це дозволити.

Показова історія з Чилі. Колись якість продаваних в Росії чилійських вин було дуже непоганим. Але з ростом популярності стало страждати якість, тому в бюджетному ціновому сегменті з’явилося багато відверто поганого вина.

Приклад з Чилі не єдиний. Схоже відбувається з італійським к’янті. На виноробню приїжджають російські закупівельники і кажуть, що їм потрібен мільйон пляшок, але по 75 центів або одному євро. Такої кількості к’янті у виробника часто немає, але хто ж відмовиться від мільйона євро?

Виробник якось «намутили» це вино і напише на пляшці, що це к’янті. Насправді, щоб так називатися, вину в Італії потрібно пройти сертифікацію.

5. Пам’ятайте, що натуральна пробка – це не головне

Прийнято вважати, що хороше вино повинно бути закупорені натуральної пробкою. Це міф, якому вірять не тільки в Росії. Також багато хто вважає, що не можна закупорювати пляшку пробкою з пресованої коркової крихти або пластикової або гвинтовий пробкою.

Але на вино набагато більший вплив надає не технологія, по якій зроблено пробка, а то, наскільки якісно вона зроблена. Навіть дуже дорогі вина можуть бути закупорені пробкою з пресованої крихти. А ось кожна десята натуральна пробка, яку багато хто вважає найкращою, принесе провину в пляшці коркову хвороба, боротися з якою поки не навчилися.

Деякі виробники перейшли на пластикові пробки, які не роблять ніякого негативного впливу на вино. А гвинтова пробка – відмінне рішення для молодих вин, які випивають протягом 3-5 років після виробництва. На неї перейшли виробники в Австралії, Новій Зеландії та інших країнах.

Читайте також: ТОП-8 ЗВИЧОК, ЯКІ ДРАТУЮТЬ НАС У ЛЮДЯХ

Джерело.

Related Post