fbpx
Breaking News
Не тільки для приготування їжі: 10 способів використання рослинної олії, які вас здивують! Можливо, й не всіх, але багатьох – точно ;)
За столом зі смачними наїдками і пляшкою вишуканого вuна красувався чоловік Катиної знайомої, яка роками гарує на заробітках. – Знайомся, це моя найкраща подруга. Вона… – Далі не треба, – безцеремонно перебила Катя. – Правда, Вікторе? Як дружина? Коли повернеться із заробітків? І чи варто повертатися?
Жити з такою кpoвожерливoю ​​леді небезпечно! Найжoрcткіші знаки Зодіаку серед жінок
Зі свого гіркого життєвого досвіду Наталя знала, багатьом чоловікам, які виявляли їй надмірну увагу, потрібна була тільки вона, а не її дитина, цей «багаж» її минулих любовних історій
Щаслива мати горнула до гpyдей одразу два маленькі клубочки — теплі, пахучі й такі рідні. А чоловік скоса поглядав на цю ідилію і сердився. «Віддай мені дітей і йди звідси, cтеpво!» — гаркнув так, що аж у вухах залящало. Пішла тихо, прихопивши з собою лише дітей
Суспільство
5 запитань: про що не можна питати дітей

Мама і тато, хвилюючись за дитину, можуть щодня ставити їй одні і ті ж питання, які є дуже неприємними для дитини.

Наприклад, що отримав з математики? Чому ти знову посварився з Петриком? Сьогодні говоримо про те, яких запитань не варто ставити постійно дітям.

Щоб дитина довіряла вам свої справжні почуття і таємниці, читайте, про що потрібно припинити запитувати щоденно!

1. «Тебе сьогодні ніхто не ображав?»

Таке питання передбачає, що середовище в дитсадку чи в школі є ворожим. Дитина починає акцентуватися на ворожих намірах чи діях, а дошкільнята можуть і навмисне почати провокувати однолітків, щоб потім удома «було, що розповісти».

Краще поцікавтеся, з ким сьогодні гралася дитина, і в які ігри.

2. «Що ти їв сьогодні?»

Це питання лідирує серед батьків, діти яких відвідують дитсадок. Малюк розгублюється від такого напруженого інтересу саме до цієї теми, не найцікавішої, на його думку, і починає відчувати провину через недоїдену котлету чи безпідставну гордість від силоміць з’їденого обіду.

Читайте також: 8 ПРИЧИН ТОГО, ЧОМУ ЛЮДИНА НЕ СТАЄ БАГАТОЮ

3. «Що ти сьогодні отримав?»

Запитання про оцінки — найпоширеніше серед батьків учнів. Але це питання мимоволі викривляє цінності, бо дитина має ходити до школи не за оцінкою, а за знаннями. Крім того, вона вчить не тільки науки.

Це справжнісінька «школа життя», де учень, крім оцінок, отримує досвід спілкування, синці, посмішки, емоції. У дорослому віці ми пригадуємо перш за все не те, як читали підручник з математики чи писали диктант, а з ким товаришували, як тікали з фізкультури чи закохувалися.

Тож краще дізнатися, що сьогодні сталося цікавого. Якщо ви все ж хочете звузити запитання до знань, поцікавтеся: «Що нового сьогодні вивчали?»

4. «Як успіхи?»

Запитання підступне: не кожен день видається успішним, і дитина мимоволі почувається винною, якщо не досягла нічого особливого. Не дивно, що вона дратується.

Оскільки дитина повинна мати можливість ділитися з вами не тільки перемогами, але й невдачами, труднощами, розчаруваннями, доцільніше поцікавитися, які події за цей день їй найбільш запам’яталися.

5. Запитання, яке необхідно ставити частіше

Дуже корисне запитання: «А якщо ти міг би прожити цей день наново, що б ти змінив?». У такий спосіб ви можете отримати більше інформації про дитину, а також навчите її аналізувати власні помилки та підбивати підсумки.

Джерело. 

Related Post