fbpx
Breaking News
Центр Разумкова провів опитування: 70% українців позитивно оцінюють діяльність Зеленського, 44% – Верховної Ради
Неймовірно смачно! Без цієї страви з гарбуза наша родина не уявляє осені. Просто, корисно, легко і всім до вподоби! Готувала бабуся, мама, а тепер – і я. Просто, з фаршем, курятиною або грибами
Цю дивовижну притчу мені одного разу розповіла моя бабуся. І я, напевно, ніколи не перестану дивуватися мудрості і глибокому змісту, які закладені в цих словах
На столі задзвонив телефон. Подарунок дочки. Любов Сергіївна по звичці заряджала апарат, хоча дзвонити їй було нікому. Ось уже рік як мовчав, а тут раптом задзвонив. Номер якийсь невідомий. Вона притиснула руку до гpyдей і сіла на диван. Щось там, в гpyдях защеміло від почутого
Михайлик сором’язливо посміхався і ховав мокрі від сліз очі. Він ще не знав, що на його новий прoтез збирали гроші всією школою. Не знав, що хлопці організували справжній благодійний концерт, поки він був на опeрaції в місті
поради
8 порад, як забути про втому і почати висипатися

Літлхелс який раніше працював з футбольною командою “Манчестер Юнайтед” в 1992, а так само зі збірною Велекобританії дав 8 порад з приводу в якій позі, на якому ліжку і скільки раз в добу краще всього спати.

1. Думайте про цикли сну, а не про годинник

Тренер сну розвінчав фразу про те, що ” спати потрібно вісім годин”. Він назвав це чистої води міфом. Як стверджує Літлхелс сон відбувається через природні 90-хвилинні цикли, які складаються з двох фаз повільного і швидкого сну.

Потрібно ретельно стежити за проміжками вашого сну, так як не можна переривати одну з цих фаз. Правильніше за все буде вибір структурувати ваш сон по 90 хвилин, тобто щоб пасивна частина вашого життя в добі тривала сім з половиною, шість або чотири з половиною години.

Тренер просить звернути увагу на час вашого підйому щоб правильно вирахувати час сну. Наприклад, якщо вам треба буде прокинутися о 6:30, заснути треба в 5:00, 3:30, 2:00, 00:30 або 23:00.

2. Плануйте сон не на одну ніч, а на весь тиждень

“Нам треба 35 циклів сну протягом семи днів. Тобто, п’ять в день”, – розповів Літлхелс.

У разі якщо ви будете лягати сьогодні спати пізно, то краще поспіть на один цикл довше в цю ніч. Або ж вдайтеся до крайніх заходів і лягти в наступний вечір.

3. Спіть менше, але частіше

Це як правила з їжею: їсти менше, але частіше. Протягом дня є природні годинники в які найкраще відпочити. Опівдні – це “другий природний період для сну”, а наступний настає між 17.00 та 19.00.

Цілком можливий варіант, якщо ви будете спати два рази на день,а вночі на порядок менше. Або навіть спати три рази на добу – вночі, вдень і рано ввечері.

4. Думайте про “контрольовані періоди відновлення”

Треба чітко розуміти, що відпочинок-це не сон. “Контрольовані періоди відновлення не пов’язані з спробою заснути”, – розповів тренер.

Це всього на всього 30 хвилин від 90. Для такого роду відпочинку ви можете послухати музику, помедитувати або ж просто залишитися в повній тиші.

Читайте також: Худнемо до літа за 6 кроків: унікальні способи отримати струнку фігуру до пляжного сезону

5. Головне – що ви робите відразу після підйому

Ключове час під час сну йде не до нього. а після, а саме 90 хвилин після пробудження. Всі дії з моменту вашого пробудження визначають якість вашого відновлення сил після важкого дня.

Потрібно обов’язково скласти план дій після сну, наприклад : пізніше використання технічних пристроїв, перекус і прийом води, легкі фізичні вправи, а також похід в туалет.

6. Використовуйте “cимyлятори світанку”

Якщо пробудження становить для вас проблему ви можете використовувати спеціальний пристрій для “сов” – симулятор світанку.

Такий прилад допоможе запустить заміщення мелатоніну, гopмону розслаблення сератоніном – гopмоном активності і пpoбудження.

7. Купіть велике ліжко

“Королівські ліжка насправді просто розраховані на двох дорослих людей. Тому такими і повинні бути стандартні ліжка”, – вважає Літлхелс.

У цьому випадку розмір, реально, має значення. Потрібно купувати настільки велике ліжко, наскільки дозволяє ваша спальна кімната.

8. Поза eмбpioна і дихання носом

“Швидше за все ви чули про те, що ідеальна поза для сну – eмбpioн і на стороні, протилежній до вашої домінантної”, – заявив Літлхелс.

Лівшам краще всього спати на правому боці, а правшам навпаки – на лівому. Так само не забувайте дихати носом, так як дихання ротом – запорука поганого сну.

Related Post