fbpx
Breaking News
Тиждень тому, коли знову стало ясним до цього багато днів похмуре небо, вони переставили своє стареньке ліжко до вікна. І тепер лежали, 90-річний старий і 89-річна стара, загорнуті у ковдру, темряву і ледь чутне дихання одне одного. І ось -заговорили. Інакше, не так, як говорили раніше. Про те, що ніколи ще не було сказане в голос.
Магазинного більше не схочеться! Ділюся власним перевіреним рецептом малосольного оселедця, який найкраще смакує до картоплі. Ні оцет, ні олія для маринаду не потрібні. Цей рецепт малосольного оселедця давно зберігається у сім’ї, він дуже простий, а рибка виходить набагато смачніша від магазинної, та ще й дешевше.
Тaкий салатик подають в багатьох ресторанах. І вiн коpистується великим попитом. Незвaжаючи на те, що це рестoранна страва, салат простий у приготуванні і з найдоступніших продуктів
Деякий час назад, для того, щоб підвищити власну самооцінку, я завів кoхaнку, з якою проводив весь вiльний чaс: Прoчитайте і зaдумайтeсь!
Притча: яk гроші впливають на погляд життя. Цe сaме тe, щo вaрто знати кoжному
Суспільство
8 жовтня: яке сьогодні свято і чого категорично не можна робити

У цей день відзначається народне свято Сергій Капусняк, на яке традиційно рубали капусту для закваски, забивали на продаж курей і готувалися до весільного сезону.

Також в цей день православні віряни вшановують пам’ять святого Сергія, ігумена Радонезького.

Головні заборони свята

На Сергія Капусняка наші предки зазвичай рубали капусту, заготовляючи її на зиму. У народі говорили, що солити капусту потрібно з першими заморозками, і ніяк не раніше, інакше вона просто закисне.

При цьому засолкою капусти займалися всією сім’єю: діти чистили моркву і яблука, старі їх різали. Чоловіки і жінки сікли капусту, складали в діжки засипали сіллю, додавали морква, яблука, брусницю або журавлину.

Ще на капустяному листі пекли смачні здобні коржі. Наші предки вірили, що коли тісто кладуть на лист, потрібно обов’язково помолитися святому Сергію, щоб зима пройшла благополучно. На стіл у цей день також подавалися пиріжки з капустою.

Читайте також: ЧОЛОВІК ВИМАГАЄ ДІТЕЙ АБО ВІН ПОДАСТЬ НА РОЗЛУЧЕННЯ

На капустки дівчата приходили, щоб допомогти сусідам у заготівлі на зиму капусти. Сумувати в цей день було не можна, все робилося з веселими піснями і танцями.

Гостям подносилось запашне пиво, ставилися солодкі меди, подавалися різні ласощі. На капустки нерідко запрошували сім’ї, в яких були дочки на виданні.

У той же час кількість запрошених гостей залежало від урожаю капусти у господаря будинку. Як правило, збиралося не менше 10–15 дівчат. А хлопці завжди приходили непроханими.

Варто відзначити, що святий Сергій має друге прізвисько – Курник. Воно дісталося ігумену за те, що він вважався покровителем домашньої птиці, особливо курей.

Правда, чому саме Сергію Радонезькому випала така «честь», невідомо. Можливо тому, що курячий бульйон піднімає на ноги важкохворих, а старий і молодий організм добре засвоює куряче м’ясо.

В цей день слов’яни судили про прихід зими. Якщо після Сергія Капусняка випадав перший сніг, зиму чекали на Михайлів день (21 листопада), а якщо погода була ясною, то і три наступні тижні повинні були бути такими ж.

Ще в народі спостерігали за вітром: якщо він дув з півночі – це передвіщало холодну зиму, якщо з півдня – теплу, якщо із заходу – снігову.

Джерело.

Related Post