fbpx
Breaking News
Уявляєш, у нього вже 10 років коханка є! Одна і та ж, а я навіть нічого і не підозрювала. 10 років! Він так просив сина, що я здалася. А в цей час у нього ця Танька була. І що він у ній знайшов? Старша нас на три роки, а ще вона наpoдила моєму чоловікові дочку, якій вже 4 роки
Цe сирне печиво колись часто пекла моя мама. Настав час, що я сама щовихідних думаю, чим же здивувати своїх дітлахів. Цей рецепт виручає мене, коли геть немає часу, а діткам хочеться солоденького до чаю!
– Скільки ти сьогодні моїх грошей витратила? Розкажи нам, про життя бабське, халявне! – сказав Сергій і смикнув дружину за фартух. Таня різко вдapила рукою по столу та дістала з шафи конверт і кинула на стіл, тут і з’ясувалася вcя прaвда
Нереально просто готується! А яке ж смачне і гарне!..
Запаморочливо смачний апельсиновий десерт за 10 хвилин – моя паличка-виручалочка! Завжди знаю, чим при мінімумі часу здивувати гостей!
Суспільство
8 жовтня: яке сьогодні свято і чого кaтегopично нe можна poбити

У цей день відзначається народне свято Сергій Капусняк, на яке традиційно рубали капусту для закваски, зaбивaли на продаж курей і готувалися до весільного сезону. Джерело

Також в цей день православні віряни вшановують пам’ять святого Сергія, ігумена Радонезького.

Головні заборони свята

На Сергія Капусняка наші предки зазвичай рубали капусту, заготовляючи її на зиму. У народі говорили, що солити капусту потрібно з першими заморозками, і ніяк не раніше, інакше вона просто закисне.

При цьому засолкою капусти займалися всією сім’єю: діти чистили моркву і яблука, старі їх різали. Чоловіки і жінки сікли капусту, складали в діжки засипали сіллю, додавали морква, яблука, брусницю або журавлину.

Ще на капустяному листі пекли смачні здобні коржі. Наші предки вірили, що коли тісто кладуть на лист, потрібно обов’язково помолитися святому Сергію, щоб зима пройшла благополучно. На стіл у цей день також подавалися пиріжки з капустою.

Читайте також: ЧОЛОВІК ВИМАГАЄ ДІТЕЙ АБО ВІН ПОДАСТЬ НА РОЗЛУЧЕННЯ

На капустки дівчата приходили, щоб допомогти сусідам у заготівлі на зиму капусти. Сумувати в цей день було не можна, все робилося з веселими піснями і танцями.

Гостям подносилось запашне пиво, ставилися солодкі меди, подавалися різні ласощі. На капустки нерідко запрошували сім’ї, в яких були дочки на виданні.

У той же час кількість запрошених гостей залежало від урожаю капусти у господаря будинку. Як правило, збиралося не менше 10–15 дівчат. А хлопці завжди приходили непроханими.

Варто відзначити, що святий Сергій має друге прізвисько – Курник. Воно дісталося ігумену за те, що він вважався покровителем домашньої птиці, особливо курей.

Правда, чому саме Сергію Радонезькому випала така «честь», невідомо. Можливо тому, що курячий бульйон піднімає на ноги важкохворих, а старий і молодий організм добре засвоює куряче м’ясо.

В цей день слов’яни судили про прихід зими. Якщо після Сергія Капусняка випадав перший сніг, зиму чекали на Михайлів день (21 листопада), а якщо погода була ясною, то і три наступні тижні повинні були бути такими ж.

Ще в народі спостерігали за вітром: якщо він дув з півночі – це передвіщало холодну зиму, якщо з півдня – теплу, якщо із заходу – снігову.

Related Post