fbpx
Breaking News
А ви знаєте, чому наші бабусі і дідусі так поважали і вживали топлене масло? Коли я починала хворіти, бабуся завжди мене ним годувала, а готувала таке масло вона сама ще за рецептом своїх предків. Користь топленого масла та як приготувати вдома.
Анжеліка «була в шоці», оскільки навіть не думала, що стане переможницею конкурсу. Школярка з Лозової визнана кращою художницею на конкурсі в Каннах.
Вже ввечері все відділення патoлогії гуло від cтрaшнoї новини. Цe сталося на сороковoму тижні вaгiтнoсті. Деякі матусі вже й провідали нещасну молоду жінку і шепотілися між собою. – Лежить, без бірки на руці на третьому поверсі, де всі з дітками. Катя намагалася зосередитися на читанні, але думки літали десь далеко
Весільний гороскоп на 2020: для якoго знаку Зодіаку рік Білого Сталевого Щура буде не найвдаліший в цiй серйозній справі, a хтo змoжете створити міцну сім’ю, що стане прикладом для багатьох
– Ти більше не можеш жити в таких умовах! Ти навіщо одружився? Щоб в бардаку жити? Он, у Яківни внучка – і красива, і рукаста, і домовита. Познайомити хочу. Побуваєш в будинку у істинної жінки, відразу від своєї втечеш! – нав’язування Марії Денисівни лунали на всю квартиру
Україна
А ви знаєте про Божу гору – неймовірне древнє місце сили в Україні? Сюди приходять за зціленням і отримують його.

Поряд з Почаєвом знаходиться Божа гора (Бужа гора), яка вважається в народі дивовижним місцем зцілення. Це місце здавна було культовим, тому сюди приходять і християни і язичники…

В 12 кілометрах в північно-східному напрямку від Почаєва, в 10 кілометрах на північ від Кременця, на тлі плоскої рівнини розташувалася Божа гора, висота якої 265 м над рівнем моря. “Божа гора” – це останець, який річка Іква відділила від Кременецьких гір. Назва ймовірно утворилася від племені бужан (недалеко в горах Вороняках починається ріка Західний Буг). Відомо, що у XVIII ст. гору називали “Бужою”.

Через рідкісну і реліктову фауну ця гора включена в заповідник “Медобори”. Крім багатющої рослинності ця гора зберігає цілюще джерело, цілющу глину та загадкові печери.

В документальних джерелах вперше про Божу гору згадується в XVI столітті, а саме, в 1555 році власник місцевих земель Іван Бережецький скаржився на купців, які не хотіли платити данину і об’їзджали село за Божою горою. У 1600 році Божа гора є кордоном володінь Ганни Гойської і князів Бережецьких. Після смерті Анни всі володіння перейшли до Бережецьких (далеких родичів не кого іншого, а династії Ягеллонів), але в кінці XVI століття ті позбулися княжого титулу.

Божа гора – конус з обрізаним верхом конус, протяжністю 1,2 км, пірамідальна, вся покрита змішаним лісом, особливо мальовнича влітку, коли її зелена вершина піднімається до небес і ніби підпирає хмари, панує над навколишньою місцевістю. Її видно з усіх сторін на десятки кілометрів. На горі маємо два види печер – природні, розширені людською працею та власноруч вирубані, які служили в добу язичництва за святилище.

Читайте також: ТІЛЬКИ ПОДИВІТЬСЯ, ЯКА Ж КРАСА!.. ТРИ НЕЙМОВІРНО ГАРНИХ І НЕЗВИЧАЙНИХ МІСЦЯ УКРАЇНИ, ДЕ ВИ НЕ БУЛИ.

Про шану до Божої гори серед місцевих жителів можна багато не говорити, вона така значна, що золоте зображення її столоподібної вершини розташували на сучасному гербі Великих Бережків (насправді ж верхівка її має дві маківки). За горою у селі визначають навіть те, якою буде погода. Мовляв, якщо з неї прямує хоча б одна хмарина, очікуй дощу. Якщо ж небо над горою є чистим, то й погода буде хорошою. Також місцеві жителі давно зауважили, що Кременець у радіусі 33 кілометри повсякчас минають стихійні лиха. Так, на думку селян, діє заступництво Божої гори.

До цілющого джерела від підніжжя – метрів триста. Підйом вгору назвали “Дорогою бажань”, і позначена вона яскравими стрічками – мандрівники зав’язують їх на гілках дерев, задумуючи кожен своє бажання.

Джерело:

Related Post