fbpx
Авто
Аферисти придумали нові способи заробити на продажу б/у авто в Україні

Правозахисники радять бути дуже уважними з документами на старі автомобілі.

Українцям, які хочуть купити старий автомобіль потрібно бути гранично обережними — шахраї не втомлюються вигадувати нові способи, як залишити потенційних покупців з носом, пише UBR.

Виплачувати чужий кредит

Щодо свіжим способом обдурити довірливого покупця є продаж заставних (кредитних) автомобілів. З вересня 2016 року сервісні центри МВС України зобов’язані перевіряти наявність обтяжень рухомого майна продавця в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (ДРОРМ).

Продати заставну машину можна в разі наявності згоди банку на такий продаж. Але хитрі позичальники підробляють такі згоди і разом з договором купівлі-продажу транспортного засобу (ТЗ) подають їх у віконце реєстрації.

Машина перереєстровується на нового власника, який отримує нове свідоцтво про реєстрацію разом з боргом попереднього власника. Але запис з ДРОРМ не видаляється. Продати таку машину новий власник не може, поки не виплатить заборгованість перед банком.

«Доводиться вибирати: виплачувати кредит, судиться, або шукати» нового покупця «і підробляти лист збанку», — розповів адвокат ЮК «Де-юре» Андрій Павлишин.

Авто за дорученням і «двійники»

Одна з найпопулярніших серед шахраїв схем — продаж машини по довіреності. Продавець, замість процедури купівлі-продажу транспортного засобу (ТЗ) з подальшою перереєстрацією авто на нового власника в сервісних центрах МВС.

Читайте також: ПРОГНОЗ ПОГОДИ НА 11 ЖОВТНЯ: В ОДНІЙ ЧАСТИНІ УКРАЇНИ – СОНЦЕ, В ІНШІЙ ЧАСТИНІ ЛИТИМУТЬ ДОЩІ

Пропонує покупцеві купити авто «за дорученням», тобто виписати у нотаріуса довіреність на покупця з правом розпоряджатися автомобілем.

При цьому, з точки зору закону, покупець не стає власником машини. Надалі, довіреність просто відгукується, а автомобіль подається в розшук.

«При спрацьовуванні системи» Рубіж «на стаціонарному посту поліції або інтерактивних камерах поліцейських автомобілів, таке авто відберуть у щасливого покупця і повернуть недобросовісному, але законному власнику», — зазначив нам Андрій Павлишин.

На практиці така схема буде виглядати так: власник авто дає доручення свого спільника, той продає (передоручає) машину на покупця, а потім перший власник просто анулює свою довіреність, каже, що авто продали без його згоди і вимагає повернути майно.

Але така махінація досить витратна. Автомобіль можна довго чекати, а якщо ще й заведуть кримінальну справу, можуть довести шахрайство з боку першого власника і його подільників.

Простіше «продати» автомобіль за дорученням і взяти кредит під заставу цього авто. «Кредит можна не віддавати, банк пізніше накладе арешт і, можливо, забере автомобіль. Продаж» по техпаспорту «- це те ж саме, що за дорученням.

Власник автомобіля не змінюється. Довіреність не є документом, що підтверджує покупку автомобіля» , — попереджає Автоюрист Богдан Глядик.

Перебитий VIN і продаж через «решітки»

За словами юристів, за дорученням часто продають «двійників» — незаконно ввезені на територію України авто з такими ж, як і у легально зареєстрованого в Україні, маркою, моделлю і кольором кузова. На такі авто роблять підроблений техпаспорт і номера.

Аналогами «двійників» бувають авто з «перебитим» VIN-номером. VIN-номер автомобіля-донора, зазвичай розбитого в ДТП, вваривают на місце такого ж номера автомобіля-реципієнта, свого часу викраденого на території ЄС.

«Всі сліди кустарного втручання в конструкцію кузова і зміни ідентифікаційних номерів ретельно приховують. Визначити» підробку «можн про тільки експертним шляхом в сервісних центрах МВС України», — каже Павлишин.

Старі схеми

Варто насторожитися, якщо автовласник хоче продати авто за дивно низькою ціною. Таку вартість він може пояснити, наприклад, терміновим від’їздом за кордон. Або просто раптової потребою в грошах через борги або для лікування «хворої бабусі».

Якщо покупця влаштовує пропозиція, продавець повідомляє, що оформленням договору він зможе зайнятися тільки завтра. При цьому власник машини просить внести завдаток в якості авансу, щоб упевнитися в серйозності намірів покупця.

Знайти після такої угоди продавця вдається вкрай рідко, кажуть юристи. В інших випадках власник може запропонувати внести завдаток на електронний гаманець, банківську картку або навіть рахунок мобільного телефону.

«Такий вид шахрайства особливо популярний у в’язнів: адже реальний автомобіль і зустріч з покупцем для здійснення махінації не потрібно», — розповів партнер ЮК «Наказ» Арсеній Салалайко

Щоб уникнути подібних ситуацій при покупці автомобіля юристи настійно рекомендують:

  • вирішивши придбати автомобіль, не залишати передоплату без документального оформлення процесу
  • передачі грошей;
  • провіряйте документи — це дозволить захиститися від шахрая з фальшивими паперами, чужим паспортом ;
  • перш ніж вносити плату за авто, перевірити його стан на предмет наявності прихованих дефектів. Для цього краще запросити незалежного автомеханіка або організувати експертизу на автосервісі — це дозволить вчасно виявити недоліки та дефекти автомобіля;
  • укладати повноцінний договір купівлі-продажу автомобіля, заздалегідь підготовлений юристом.

Related Post

facebook