fbpx
Breaking News
Серйoзні стосунки, нe для них: Цuм знaкам зодiаку непoгано живeться в холoстяцькому статусі
Я росла в сім’ї, де конфлікти було прийнято вирішувати без крuків, і тим більше без рукoприклaдствa: цікава історія про те, як я врятувала незнайому пару від розлучення
Якa ж вона розумничка! Оcь, як повинна відповідати мужикам, справжня жінка!
“Часник – зимовий рятівник”, – любила казати бабуся, а на столі завжди стояло блюдце з гостро-гіркими, але такими вітамінними зубочками. Ми з бабусею заплітали часник у косички, а потім я, ставши на стілець, розвішувала їх під стелею кухні. Це був такий наш ритуал, якого я чекала, щойно починали облітати з дерев перші золоті листочки. Та часник можна зберігати не тільки в косичках. Є і інші способи висушити і зберегти його, щоб спеція не розгубила свої корисні властивості. Ділимося найправильнішими методами!
Які молодці! На Вінниччині, у селі Іванів, вже стала традицією масова ранкова шкільна руханка: енергетичний заряд, бадьорість і  краща продуктивність дітям і вчителям забезпечені!
Суспільство
Б’ють, знущаються, карають: відомий дитсадок Полтави потрапив у гучний скандал

У дитячому садочку “Лебідка” у Полтаві вихователі б’ють дітей та замикають їх в туалеті.

Про це передає “Коло”.

Так, Ірина Токар, мама маленького Кирила, розповіла, що її син прийшов додому з синцем на спині. Жінка помітила забій у ділянці попереку хлопчика, коли той перевдягався. Це сталося 13 квітня. На питання, звідки взяв синця, малий сказав, що його вдарила вихователька. Мама хлопчика говорить, що детально розпитала про цей випадок дитину, бо й раніше в дитсадку траплялися дивні випадки. Але, попри все, дитина любила виховательку, садок вважають одним із найкращих у місті. Педагогу довіряли, бо вона була з дітьми з ясельної групи.

“Син розповів, що отримав його від Оксани Михайлівни, виховательки дитсадка. Сказав, що вихователька його вдарила по обличчю, він упав, забився об лавку спиною й дуже плакав”, – розповіла жінка.

Вихователька Оксана Протас розказала власну версію: “Кірюша впав у роздягальні й ударився сам об лавку”.

Крім цього, маленький Кирило розповів, як його карали в дитсадку: діти йшли на прогулянку, а його зачиняли на цей час у туалеті (прогулянка в садку триває півтори-дві години). Дитина кричала й плакала, хотіла вирватись із кімнати. Окрім того, у садку використовують інші покарання – дитині виділяють квадратик килимка, де вона має тривалий час стояти нерухомо. Батьки підозрюють, що це триває з зими.

Читайте також: В Одеській області батько здав в поліцію сина-наркомана

Ще один вихованець дитсадка Кирило Комаров розповів, що для того, аби одна з дівчаток не вирвалась із туалету, дорослі підкладали ганчірку – тоді двері не відчинялись. Хлопчик згадує, що інші діти грались на килимку, а зачинена в туалеті дитина в цей час просилась і плакала. Він розповів, що його й Кирила Токаря часто карають – тож хлопчики нерідко сидять зачинені в туалеті. Був випадок, коли трьох дітей вивели з речами в іншу групу (порожню кімнату) і вони там сиділи самі й чекали, коли вихователька їм пробачить. Як розповіла Інна Комарова, одна з дівчаток із їхньої групи почала упісюватись, хоча її й не карали в дитсадку. Мами пов’язують це з психологічним тиском, який діти бачать у закладі: одні граються, інші кричать зачинені.

Кирило Токар тепер, за словами мами, боїться зачинених дверей, не залишається сам у кімнаті, батьки з сином не можуть їздити ліфтом – а живуть на 9-му поверсі.

“Я довіряла Оксані Михайлівні як педагогу, вважала її досвідченою. Вона травмувала мою дитину, а я продовжувала їй вірити. Якось вона при інших батьках сказала, які в мого сина нікудишні малюнки – і я вдома сиділа і малювала з дитиною, працювали додатково. Весь час вихователька мені говорила, що в нас неповна родина (Ірина та Сергій розлучені кілька років) і що проблема в нас. І коли я скаржилась на методи виховання в садку і що дитина не хоче йти туди, вихователька перекладала всю вину на мене. Директорка вбачає, що у нас із вихователькою конфлікт, а як же його може не бути, коли з моєї дитини знущаються?” – додала Ірина Токар.

До речі, це не перший випадок скарг батьків на дитсадок. Уже були звернення до прокуратури, тоді скаржились на помічника вихователя. Наразі тих дітей уже випустили з закладу, а помічник вихователя досі працює.

Читайте також: У Черкаській області матір «оцінила» новонароджену дитину в 30 тис. гривень

“Ірина звернулась до мене, щоб фахівець оцінив ситуацію, адже батьки можуть емоційно навантажувати свою дитину і сприймати все суб’єктивно. Я бачила різних дітей, різні історії, асоціальну поведінку, дітей, якими важко керувати. Тут побачила дуже вихованого хлопчика, який не одразу пішов на контакт (у його віці так і має бути, бо я ж чужа людина). Знайшла підхід до нього, ми пограли у шахи. Він дуже любить цю гру, поговорили. Він проявляв почуття, показував на собі (не на мені, а на собі, де йому було боляче, як його хапали), як зачиняли в туалеті. Це непоодинокі випадки в садках, на жаль. Кірюша – дитина керована, дуже розумна, розвинена, співчутлива, це мій висновок. Але в нього психологічна травма, із ним ще треба буде працювати, адже очевидний тиск на дитину і через це в нього є страх”, – каже Антоніна Радченко, психолог з 11-річним стажем.

При цьому дехто з батьків виступає із тим, що захищатимуть свою виховательку до останнього, говорили, що Кирило Токар та інший Кирило кажуть неправду, видумують, обмовляють педагога. Комісія від управління освіти до 4 червня має розібратись у ситуації.

Дехто з батьків не приховував, що самі ж застосовують фізичне покарання до власних дітей.

“Я не витримую своїх двох довго, а як виховательці витримати всіх 30 дітей? Мені чесно того Кирила хотілось не раз потягати за вуха. Своїх прутом теж можу, ну а що, як не слухають? Нас били і нічого, виросли ж нормальні”, – сказав тато двох дітей із групи.

Читайте також: Прохолодний травень місяць: синоптики дали суворий прогноз

Джерело

Related Post