fbpx
Breaking News
Цю дивовижну притчу мені одного разу розповіла моя бабуся. І я, напевно, ніколи не перестану дивуватися мудрості і глибокому змісту, які закладені в цих словах
На столі задзвонив телефон. Подарунок дочки. Любов Сергіївна по звичці заряджала апарат, хоча дзвонити їй було нікому. Ось уже рік як мовчав, а тут раптом задзвонив. Номер якийсь невідомий. Вона притиснула руку до гpyдей і сіла на диван. Щось там, в гpyдях защеміло від почутого
Михайлик сором’язливо посміхався і ховав мокрі від сліз очі. Він ще не знав, що на його новий прoтез збирали гроші всією школою. Не знав, що хлопці організували справжній благодійний концерт, поки він був на опeрaції в місті
«Не зможу» – думала я, очікуючи у темряві своєї черги долучитися до гри. Адже чула, що не всім з однокласників вдається вгадати ту, руку, що рідна. Не вдасться, здавалося мені, зрозуміти, чим же таким особливим відрізняється мамина рука…
Цi дами мають осoбливу привaбливiсть: Найзагадковіші жінки наpoджуються лише під цим знаком Зодіаку
Економіка
Банки відмовляються приймати в українців долари: що відбувається

Українці останнім часом не хочуть мати справу зі зношеними і старими купюрами іноземної валюти.

Адже банки відмовляються приймати незначно постраждалі банкноти, які попри те зберегли ознаки платіжності, незважаючи на те, що за інструкцією НБУ вони зобов’язані це робити.

Старі банкноти приймають лише на інкасо з драконівською комісією. У службах підтримки двох державних банків, які проводять роботу зі зношеними грошима іноземних емітентів – Ощадбанку та Укрексімбанку, це підтвердили. Джерело

За таких обставин в українців фактично не залишається легальних способів збути з рук випрані і постраждалі в інших колотнечах долари і євро. Адже запропоновану банками процедуру складно назвати зручною.

Наприклад, в Укрексімбанку за неї візьмуть 20% комісії, а мінімальний платіж складе 500 грн. При цьому будуть возитися з грошима від 1,5 до 2-х років.

Цей термін обумовлений тим, що, наприклад, доларовим купюрам фізично потрібно перетнути океан, де експерти ФРС визначать справжність грошей і приймуть рішення про відшкодування.

Читайте також: Скільки ще буде снігу і коли потеплішає: прогноз погоди в Україні на тиждень

Трохи дешевше послуга обійдеться в Ощадбанку. Комісія тут встановлена ​​така ж сама – 20%, однак мінімальний платіж становить 300 грн.

Зрозуміло, ні один, ні другий банк не дають ніяких гарантій відшкодування. Адже якщо американці не визнають купюри справжніми, платити не стануть.

“Ключова причина, яка змусила українських банкірів піти на жорсткість умов прийому таких банкнот – ризики. Через складну політичну ситуацію в нашій країні ймовірність прийняти “терористичні” або “корупційні” гроші різко зросла.

Та й в обороті іноземної валюти їх частка збільшилася. Простіше кажучи, банки просто перестраховуються – нехай рішення по кожній купюрі приймають в Штатах і ЄС.

Так і безпечніше, і дешевше. Адже для належної експертизи потрібна дорога техніка і експерти”, – пояснив фінансовий аналітик Василь Невмержицький.

За словами експерта, найкращим варіантом для простих українців буде взяти такі банкноти з собою на відпочинок. Навіть в Туреччині і Єгипті збути потерті долари куди простіше.

Банкіри не рекомендують зв’язуватися з приватними “мінялами”, які обіцяють обміняти “зношені бакси” за недорого – в межах 5-10%.

Вони найчастіше запропонують клієнту забрати банкноти з куди більшою комісією, ніж анонсується, а то і зовсім відмовлять в обміні.

Адже на ділі вони нікуди їх не вивозять, а лише “розсовують” неуважним покупцям валюти в обмінниках.

Related Post