fbpx
Суспільство
“Білий ведмідь” проти “Синього кита”: студенти створили альтернативу смертельній грі

Студенти з “Придністров’я” (Молдова) в координації з правоохоронцями і студентською профспілкою створили в соцмережі “ВКонтакте” групу-протилежність відомій спільноті “Синій кит”.

В “Білому ведмеді” учасникам пропонують виконати 50 завдань різного ступеня складності, від протирання пилу до генерального прибирання будинку.

У групі підкреслюють, що жодне завдання не пов’язане з необхідністю завдати собі шкоди – навпаки, творці групи розраховують “поліпшити цей світ, зробити його трішки добрішим і кращим”, а завдання розраховані на поліпшення взаємин учасників з сім’єю і оточенням.

Вступити в групу “Білого ведмедя” можна, опублікувавши фото шкільного щоденника з вищим балом за день публікації. Якщо бажаючий вступити в групу – студент, то приймається фото залікової книжки, в якій стоять усі заліки.

Протягом всієї гри учасники повинні будуть надсилати фото або відеозвіт про виконану ними роботу. При цьому в групі підкреслили, що ніяких покарань за невиконання завдань не буде – це залишиться на совісті самого учасника.

Група виникла у відповідь на смертельні ігри,що набирають популярність в соцмережах і які об’єднує концепція “Синього кита”: в смертельних іграх школярів змушують наносити собі порізи або перебігати дорогу автомобілям, а фінальне завдання “Синього кита” завжди закінчується смертю учасника.

Читайте також: ЩЕ ОДНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ БАНКУ ЗАГРОЖУЄ ЛІКВІДАЦІЯ

Як повідомлялося, кіберполіція встановила, що в Україні вже є кілька “груп смерті”, які зареєстровані під різними назвами. У смертельних групах налічується понад 200 користувачів. Вже є підтверджені випадки суїциду підлітків, що пов’язані саме з діяльністю таких груп. Повідомляється, що адміністратори таких груп продають смертельне відео через спеціальні сайти.

“Групи смерті – це одна з форм маніпуляцій, тому що там є всі ознаки маніпуляцій. Перший – це мінімум іфнормаціі. Другий – мінімум часу для прийняття рішень. Третій – людина, що маніпулює, каже, що готова допомогти”, – розповіла соціальний педагог Наталя Балахтар.

Джерело.

Related Post

facebook