fbpx
Політика
Біометричний контроль на кордоні України: стали відомі нові деталі

Фіксація біометричних даних на українському кордоні буде стосуватися всіх без винятку іноземців, незалежно від країни походження. Про це йдеться в роз’ясненнях Державної прикордонної служби, наданих за запитом громадської організації «Європа без бар’єрів».

«Відповідно до Плану (організації виконання указу президента України) визначено забезпечити фіксацію біометричних даних іноземців, в тому числі громадян Російської Федерації.

І осіб без громадянства під час здійснення прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України та в контрольних пунктах в’їзду-виїзду без визначення окремих категорій іноземців «, — йдеться у відповіді.

У той же час, як відзначає «Європа без бар’єрів», в Держприкордонслужбі не змогли однозначно відповісти на питання, чи буде залежати необхідність фіксації біометричних даних від типу паспорта (раніше називалися версії, що власники біометричних паспортів не здаватимуть відбитки).

Читайте також: У РАДІ ХОЧУТЬ ЗАБОРОНИТИ УКРАЇНЦЯМ ЇЗДИТИ В РОСІЮ

«Порядок фіксації біометричних даних іноземців — власників різних паспортних документів (біометричних і не біометричних) опрацьовується відповідними уповноваженими центральними органами виконавчої влади України.

Державна прикордонна служба готова до здійснення прикордонного контролю іноземців — власників усіх типів паспортних документів», — йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що фіксація біометричних даних буде разовою. «Опрацьовуються технічні можливості фіксації біометричних даних під час першого в’їзду в Україну та проведення їх верифікації та ідентифікації при наступних в’їздах», — відзначили в Держприкордонслужбі.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко своїм указом ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 10 липня 2017 року “Про посилення контролю за в’їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, дотриманням ними правил перебування на території України».

Related Post

facebook