fbpx
Суспільство
Буду нapoджyвaти поки батьки квартиру не віддадуть

Ця пара з’явилася в нашій новобудові без малого 4 роки тому. Молоденький, виглядав, як хлопчик-підліток чоловік Богдан і тендітна бліда дружина на ім’я Карина.

Карина вже була з великим животом, 8 місяців. Подружжя купили в іпотеку 30-ти метрову студію і спішно доробляли ремонт, намагаючись встигнути до пoлoгiв.

-Нас батьки вигнали, – пояснила Карина, – і мої проти нашого шлюбу були, і батьки Богдана вказали на двері, як тільки стало видно мій живіт. Ми ж після того, як одружилися у них жили.

Ми всіма чотирма, ще не повністю заселеними будинками їх жаліли. У нас вдома малої поверховості, так що мікрорайон був дружнє співтовариство, принаймні в той час, коли ще не була повністю заселений. Люди у нас жалісливі.

Хто обігрівач тягнув молодій сім’ї, хто посуд, хто дитячі речі. Мужики взялися навіть з ремонтом допомагати: щось доробити, щось зібрати, прибити.

Через місяць Карина нapoдила. І почався в нашому маленькому світі формений пекло. Робочі нашого ТСЖ розпікався від цвірінькання вацапа:

-Я поліцію викликаю, – друкувала Карина, – у мене дитина спить, а через під’їзд хтось свердлить.

Читайте також: ДО ЯКОГО ВІКУ ЧОЛОВІКИ ЗДАТНІ ЗAЧAТU ЗДОРОВУ ДИТИНУ: ВИЗНАЧИЛИ ВІК

На хвилиночку, час було 12 годині дня. Багато ще ремонти робили. Але у Карини ж спить дитина. Через годину лунало нове цвірінькання телефону:

-У 18-й квартирі робочі підозрілі, – друкувала Карина, – я пишу заяву в поліцію. Повз пройти не можна, всю з ніг до голови оглянули. Вони хочуть з мене поглумитися, а Богдан на роботі. Що у них на думці? Хто найняв, йдіть і караульте своїх робітників.

З чату почався масовий вихід: ну набридло ночами читати про машину, яку хтось заводить на парковці в 100 метрах від її вікон, про те, що сусіди за стіною голосно зливають воду в туалеті ночами, а її дитина прокидається.

Писала не тільки Карина, але і її чоловік. А поліція приїжджала до нас з втомлено-приреченим виглядом раз по 6 на дню: на Карину не так подивилися, хтось голосно грюкнув дверима під’їзду, хтось телевізор включив о 7 годині вечора, а дитина ж спить.

Десь через рік потік скарг і заяв до компетентних органів скоротився: син Карини і Богдана підріс. Але тут нова біда: Карина випустила в світ новий вaгiтний живіт.

-Отдохнуть не доведеться, – сказала моя сусідка і теж Тетяна, – ми хоч через під’їзд від неї, уявляєш, яке безпосереднім сусідам!

Приблизно в той же період Тетяна влаштувалася на нову роботу і притягла мені ввечері новини:

-Я працюю з мамою Богдана, – розповіла вона багатозначно обертаючи очима, – знаєш, чому Карина з Богданом виникли у нас в будинку? Ніхто їх не виганяв, ось!

-Вони нормально з нами прожили рік, – розповідала Тетяні нова колега, – а потім Каринка зaвaгiтнiла. У неї є мама і сестра, в однокімнатній живуть після розлучення з батьком Карини, а ми через молодої сім’ї навіть потіснилися: нам з чоловіком довелося взяти до себе в кімнату сестру Богдана. Незручно, звичайно, дівчинці було 14 років вже.

А потім, що зaвaгiтніла Карина і власний син Богдан, почали родині натякати, що їм пора б подумати про те, щоб залишити квартиру молодій зростаючій родині. Мовляв, давайте, беріть собі в іпотеку щось, а ми тут залишимося. Нам, де, платити іпотеку зараз важко буде – Карина ж дитину чекає.

-Природно вони від такого щастя відмовилися, – пояснює моя сусідка, – грошей дали синові на перший внесок і сказали, що так, треба жити окремо, але вони своє житло вже заробили.

Був скандал, з істериками і викликом поліції Кариною, що її, нібито, штовхнули, штовхнули і так далі. Ось чому вони виявилися напередодні пoлoгiв в неповністю відремонтованої новобудові.

-Все б нічого, – зітхала мама Богдана, – але недавно син приходив і вимагав помінятися квартирами: у них же з Кариною буде двоє дітей, а у нас тільки його сестра. Так що ми з чоловіком і дочкою повинні йти жити в студію, а вони в нашу двушку переселяться.

Я, ось, особисто, зв’язку в словах знахабнілі Богдана не побачила, а ви? А Карина з чоловіком побачили: гроші на перший внесок їм дали без розписок і іншої тяганини, по-родинному.

А тепер Богдан напирав на те, що в приватизованій батьківській квартирі у нього є була одна четверта. Так що, розщедрюватися, або змінюємося, або я частку виділю і гастарбайтерам продам.

-А ціну синок заломив нереальну за свою частку, – Таня ледве стримує обурення, – ось бувають же детушки.

Через два місяці після цієї розмови Карина нapoдила дочку. І для нас знову все пішло по колу: скарги, стогони, поліція, сльози тепер уже матері двох дітей на те, що хтось на неї подивився не так.

А ще через рік з’явився на світло їх другий син і третя дитина. І всім матусям, які гуляють на нашій дитячій площадці, особливо тим, хто не живе в нашому мікрорайоні, подається ця трагічна історія:

-Мене свекри вaгiтнy під Новий рік вигнали з дому. Самі жирують, квартира-то та належить і моєму чоловікові теж. А ми з трьома дітками в 30-ти метрах маємося.

Її слухають. Правда один раз. І співчувають їй теж один раз. Вчора йшла я ввечері з магазину, Тетяну зустріла, зупинилися ми, зачепившись мовами.

-Уявляєте, – каже Тетяна, наша божевільна, знову вaгiтнa. Четвертого чекає. Я її запитала нещодавно, що, мовляв, позапланово вийшло?

-Ну чому позапланово? – відповіла Карина, – Все за планом. Буду народжувати, поки у свекром совість не прокинеться. Гроші вони Богдану за його частку виплатили. Ні, ми не можемо купити собі житло побільше. У нас дітей он скільки, на що нам жити? Ми цю іпотеку погасили зате. Я багатодітна мати, в кінці кінців я всіх мучуть: або свекри здадуться, або нам держава квартиру виділить.

-А мати Богдана, – каже Танька, – будує плани на переїзд, дістала їх сім’я сина. І пишуть, і пишуть, і пишуть. На роботу їй і чоловікові скарги строчать. Звичайно, всі сміються над цими цидулку, але неприємно ж. Нервування. А нам скоро знову змивати в туалеті, питаючи, а чи не спить численне потомство Карини і Богдана.

А ось фигyшки. Будемо змивати. Немає такого закону, щоб через істерички життя псувати. І немає такого закону, щоб не дозволяти таким безконтрольно розмножуватися. А жаль. Дітей шкода.

Джерело.

Related Post

facebook