fbpx
Breaking News
Свіжий, соковитий, поживний, вітамінний та дієтичний салат, родом з Узбекистану, прикрасить ваш стіл на будь-яке свято і з успіхом замінить смачне олів’є, на яке, особисто я, вже й дивитися не можу
Вони часом жартували з тіткою: «Мабуть, твій наречений-то, ще не народився або в школу ходить», – говорила та. Жартували-жартували і дожартувалися. Минуло кілька років. Діти ростуть швидко, і вже не помітила Марина, як старший племінник її ростом перегнав. Скоро останній дзвінок. Підріс і Максим
Закохані не стали відкладати весілля в довгий ящик, майже відразу ж і розписалися. Раділа дуже Галина Андріївна цій обставині. Та недовго… Хвoрий повернувся з армії Антон. Відразу ніби й не звернули увагу на його сухий кaшель, пройде, оргaнізм молодий. Але одного разу звичайна заcтуда обернулася для цієї сім’ї бiдою
На столі був розкритий конверт, поруч склянка, якою явно користувалися. В ту секунду я зрозуміла, що результати плачевні і мій чоловік, напевно, вже у друзів, заливає своє гoре. Але він увійшов в квартиру майже відразу, після нас з величезним букетом квітів
Поки ще мандаринки в тренді – готуємо дуже смачний і корисний чізкейк на всю родину! Десерт виходить, як у ресторані,і зникає під час чаювання в мить!
Політика
Бюджет на 2017 рік: як зміняться ціни, пенсії і зарплати

Новий рік Україна зустріне з новим держбюджетом — 21 грудня о 4:53 депутати таки затвердили головний кошторис країни на 2017 рік. Нардепи так самовіддано пожертвували сном через небажання працювати у передсвятковий тиждень і розуміння, що їм не вдасться піти на канікули, поки проект про держбюджет не стане законом. Для остаточного прийняття кошторису залишився підпис президента. Які основні показники документа (див. інфографіку) і чи вдасться досягти закладених у нього показників.

ЩО ПРИЙНЯЛИ. Під ранок у Раду приїхали президент Петро Порошенко та екс-прем’єр, лідер НФ Арсеній Яценюк. У момент голосування в залі перебував і прем’єр Володимир Гройсман. В залі було людно. Прийняття держбюджету зустріли оплесками. За нього проголосували 274 депутати за необхідних 226. Не голосували за документ у повному складі “Батьківщина” і “Опозиційний блок”, заявляючи про залишковий принцип фінансування медицини і недостатнє підвищення пенсій. За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, який представляв документ депутатам, він реалістичний. Серед пріоритетів міністр назвав зростання обороноздатності і соцстандартів (у вчителів зарплати зростуть на 50%, лікарів — на 30%), цільову підтримку сільського господарства, будівництво та ремонт доріг. Це відбудеться за рахунок зростання ВВП на 3-4%.

СУМНІВИ. Експерти сумніваються в такому великому пожвавленні економіки. “Ніяких стимулів від держави для прискорення зростання ВВП поки не помітно, — сказав “Сегодня” економіст Іван Нікітченко. — Тому важко прогнозувати зростання ВВП більш ніж на 2%, швидше за все, він складе 1-1,5%, як у 2016-му. Прогноз по інфляції, якщо не буде суттєвої девальвації гривні, реальний. Але без стабільної фінпідтримки від західних країн цілком можливо поступове ослаблення гривні до 28-29 грн/$”. За його словами, доходи бюджету зростуть за рахунок невеликого росту ВВП, зростання курсу долара і євро до гривні (багато зборів і акцизів зафіксовані у цих валютах), активізації зовнішньої торгівлі (збори з імпорту та експорту) і зростання збору податків від підвищення мінімальної зарплати до 3,2 тис. грн.

Президент Украналітцентру Олександр Охріменко зазначив, що головне джерело зростання доходів бюджету — збільшення акцизних зборів, що автоматично спричинить ріст цін на спиртне, тютюн, паливо, а потім і на інші товари: “Розкрутиться інфляція до 15-16%, у результаті бюджет виконаємо, але тільки номінально”.

За словами Нікітченка, насправді зростання соцстандартів не буде, бо нова мінзарплата в 3200 грн — це більше міра для детінізації економіки. “Через те, що мінзарплати відв’язали від прожмінімуму, помітне зростання доходів виявиться тільки у найбільш низькооплачуваних працівників. Пенсія і прожитковий мінімум збільшиться на 10%, тобто трохи вище інфляції”. А Охріменко головним недоліком бюджету назвав нереальний прожмінімум — 1600 грн: “Очевидно, що за такі гроші людина прожити не може”.

Робота вночі: створили ВРП і скасували пенсійний збір

Паралельно з бюджетом ВР прийняла ряд важливих документів. Так, нардепи прийняли закон про Вищу раду правосуддя (ВРП), який по суті замінить Вищу раду юстиції. Останній втратить свої повноваження, і з набранням чинності закону питаннями життєдіяльності суддів займеться ВСП. Новий орган буде, наприклад, вносити подання про призначення судді на посаду, приймати рішення про звільнення від неї, давати згоду на затримання.

Крім того, ВР схвалила створення Фінполіції, що передбачає ліквідацію податкової поліції. По ідеї цей орган запрацює у 2017-му, про що неодноразово говорили владі. Також депутати дали “добро” за запуск єдиного реєстру ПДВ. Тепер заяви на бюджетне відшкодування податку будуть вестися публічно, що дозволить відшкодовувати ПДВ автоматично.

З легкої руки парламентаріїв в Україні буде створено і експортно-кредитне агентство. Планується розробити спецмеханізм забезпечення держпідтримки експортерів, страхування ризиків проведення операцій, здешевлення експортних кредитів за рахунок ресурсів держбанків. На думку влади, це дозволить у найближчі роки збільшити обсяги нашого експорту.

Українців порадує рішення нардепів про скасування 2%-го пенсійного збору при купівлі валюти. На думку експертів, ця норма заспокоїть курс.

ЦІНИ. Основний удар по кишені народу завдадуть акцизи. Так, з 1 січня 2017-го зросте акциз на сигарети, пиво і міцний алкоголь, що призведе до зростання вартості цих товарів. Зокрема, акцизний збір на сигарети збільшиться на 40%. Збільшиться акциз на дизпаливо — з 95 євро до 125,5 євро за 1000 л. Також на 20% зросте збір на лікеро-горілчані вироби (до 126,96 грн/л 100% спирту). Ще на 12% збільшиться акциз на пиво (до 2,78 грн/л, ігристі вина (до 11,65 грн/л), кріплені вина (до 8,02 грн/л).

Зміниться розмір ренти і за видобуток корисних копалин. Ставка для видобутку нафти з покладів до 5000 м зменшується з 45% до 29% від вартості товару, а для покладів понад 5000 м — з 21 до 14%. Варто зазначити, що з 1 січня 2018 року 5% від ренти буде направлятися в місцеві бюджети, а 95% — у загальний фонд держбюджету. У Кабміні зазначили: ця норма відповідає політиці бюджетної децентралізації, але її не запустять в 2017-му, адже це розбалансує бюджет.

Витрати на Кабмін зросли на 130%, на освіту — на 23%

Якщо порівняти, як зміняться в майбутньому році порівняно з нинішнім роком видатки на утримання вищих владних структур: Ради, президента, Кабміну, то виявиться, що найбільше перепало уряду — кошторис на його утримання збільшен з 322,4 до 746,7 млн грн, або на 130%. На 63%, або майже на 300 млн грн, зросли витрати Адміністрації президента. Нардепам додали 20%, у грошах це теж немало — 185 млн грн. На рівень інфляції (10%) підняли фінансування МВС (+4,4 млрд грн) і 4,6 млрд грн (на 7,7%) додали Міноборони. Вперше за останні два роки більше, ніж силовикам, збільшили фінансування Міносвіти (+6 млрд, або на 23% більше). На 3,7 млрд зріс бюджет Моз (+30%) та на 1,5 млрд (+56%) — бюджет Мінкульту.

Читайте також: ТАЇСІЯ ПОВАЛІЙ “БАВИТЬСЯ” У ФАТАЛЬНУ ЖІНКУ

Джерело.

Related Post