fbpx
Breaking News
Їжмо й будьмо молодими! Фахівці назвали 5 продуктів, необхідних для жіночої молодості і краси. Вчені рекомендують обов’язково включити ці продукти в раціон, якщо ви  переступили 40-річний рубіж. 
У них кохання? Зірки “Танців з зірками” Ганна Різатдінова і її партнер Олександр Прохоров нарешті розповіли про свої відносини. Учасник шоу “Танці з зірками” Олександр Прохоров зізнався, що з партнеркою Ганною Різатдіновою проводить більше часу, ніж з близькими.
Я от не можу добре заснути на голодний шлунок. А ви теж любите перед сном щось з’їсти? Насправді, нічого страшного в цьому немає, якщо знати, що можна і корисно їсти на ніч, а що – краще не варто. Ось список таких продуктів
Субота – для піци і гри в хованки! Бо прибираємо ми в п’ятницю ввечері – щоб не витрачати на це час у вихідні. Тому що вихідні – для іншого. От ранок суботи, наприклад, – для піци і гри в хованки. Граємося, поки печеться піца. І ще момент: піца повинна бути така, щоб її можна було і маленьким, а значить – максимально з натуральних простих інгредієнтів і корисною. Ми якраз таку і робимо!
Чому не треба виливати воду з-під макаронів? Все просто! Ця вода зробить ваші страви смачнішими
Суспільство
Через вірус збилися з ніг: в світі постраждали тисячі комп’ютерів, Україна – в зоні ризику

У вихідні комп’ютери в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, зазнали кібератаки – вірус напав на майже 150 тис. “машин” по всій планеті. Причиною всьому стала шкідлива програма WannaCrypt, що вимагала у користувачів гроші. “Сегодня” дізналася, звідки взявся вірус і як вдалося його стримати в нашій країні.

ВИКУП В $ 300. Проблеми почалися в п’ятницю – користувачам по всьому світу на електронну пошту почали надходити посилання, через які заражалися їх комп’ютери. Вірус зашифровував файли, вимагаючи винагороду в $ 300. Крім того, шкідлива програма попереджала: якщо не заплатити через три дні, то сума “штрафу” подвоїться, а через сім днів файли будуть видалені безповоротно. За словами директора поліцейської служби Євросоюзу Роба Вейнрайта, за добу було уражено понад 200 тисяч комп’ютерів в 150 країнах. А фахівець з кібербезпеки компанії-розробника антивірусів Avast Якуб Кроустек зазначив: “Атака переважно орієнтована на РФ, Україну і Тайвань, але зараженню піддалися також лікарні по всій Англії і велика іспанська телекомунікаційна компанія”.

Ефект WannaCrypt виявився настільки потужним, що голови Центробанків “великої сімки” випустили спеціальну резолюцію про спільну боротьбу з кіберзлочинністю. При цьому поки що не відомо, хто стоїть за атакою, але, за інформацією західних ЗМІ, перші комп’ютери заражалися з Китаю. У свою чергу, екс-співробітник ЦРУ Едвард Сноуден в соцмережі Twitter написав, що програмне забезпечення, яким скористалися хакери, розроблено американським Агентством національної безпеки. Розслідуватиме цей злочин Європейський центр кіберзлочинності Європолу, де атаку вже назвали безпрецедентною.

МАЙЖЕ ПРОНЕСЛО. У Держспецзв’язку України зазначають: більшість українських держустанов не постраждали. “Завдяки оперативним попередженням про розсилку вірусу і наданим рекомендаціям вдалося уникнути більшості випадків зараження інформаційних систем державного сектору”, – кажуть у службі. А ось українські кіберполіцейські сумніваються в масштабності акції. “Поки що скарг від українських громадян немає. Може бути, громадянам допомогла наша спеціальна сторінка на нашому сайті”, – розповів нам голова кіберполіції України Сергій Демедюк.
Однак деякі українські приватні структури все ж піддалися атаці.

Читайте також: ЯК ОФОРМИТИ БІОМЕТРИЧНИЙ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ, НЕЗВАЖАЮЧИ НА ЧЕРГУ

“Ми в суботу збилися з ніг, виправляючи ситуацію. Хакери використовували пролом у захисті Windows, і у нас заразилося кількадесят комп’ютерів. Щоб виправити ситуацію, довелося оновлювати на всіх комп’ютерах операційні системи спеціальною “латкою”, яку випустили в Microsoft”, – розповів системний адміністратор однієї з страхових компаній Євген Чехонацький.

Зараз вірус не атакує – вчора вранці британський програміст Даріан Хасс зміг тимчасово призупинити його поширення. У коді вірусу він знайшов закладену його творцями можливість ручного управління атаками. Однак IT-експерти вважають, що вже незабаром подібні глобальні атаки можуть повторитися.

Related Post