fbpx
Політика
Чого чекати Україні від зустрічі Трампа і Путіна: названі три варіанти

Україні не варто розраховувати на успіх для себе від зустрічі президентів США і РФ Дональда Трампа і Володимира Путіна, однак не виключений варіант, що українське питання може бути розміняв на більш цікаві для американського президента питання — Сирія, Іран, КНДР.

Про це розповів «апостроф» експерт програми міжнародної та внутрішньої політики «Українського інституту майбутнього» Ігар Тишкевич.

«Мінімальний варіант, найкращий для нас — домовленість з вуглеводнів,» Північному потоку — 2 «, а інші питання не вирішені. І сторони роблять спільну заяву по Україні, що вони за якихось там миротворців на Донбасі», — назвав він перший можливий підсумок переговорів.

Тишкевич вказав на проблему з можливою домовленістю між президентами США і РФ по миротворцям на Донбас — саме головне, щоб це питання розглядалося окремо, а не в купе з іншими.

«Середній варіант — домовленість щодо Сирії, КНДР, Ірану і більш-менш окреслений формат миротворців, але з розмитим мандатом. Це трохи гірше для нас, але далеко не найгірший варіант.

Чому для нас питання миротворців поганий в такому форматі? Для нас він важливий як питання, що розглядається окремо. А як тільки наше питання йде в пакеті, де один криза змінюється на інший, тоді ми в програшній ситуації», — пояснив експерт.

Читайте також: КУРС ЄВРО В УКРАЇНІ ПАДАЄ, А ДОЛАР ЗАВМЕР

Він припустив, що існує ймовірність, що Трамп може «злити» Путіну Крим і в цілому інтереси України, наприклад, поступки щодо санкцій, в обмін на Близький Схід і КНДР, який у нього в пріоритеті.

«Максимальний варіант, один з найгірших для України — великий «договірняк», коли кризи змінюються на кризи. Тобто США отримують російські поступки по КНДР, Ірану, можливо, «Північному потоку — 2» і Сирії, а Росія отримує поступки щодо санкцій , по Україні.

Причому найгірший варіант, коли США де-факто визнають контроль над Кримом і в пакеті з цим йде якийсь формат миротворців, Для нас це просто небезпечно з точки зору вибуху внутрішньополітичної ситуації. Чим небезпечний третій сценарій?

Влада змушена буде заявити, що вона в тому чи іншому форматі підтримує ці домовленості. А як відреагують кримські татари на заяви влади, що ми визнаємо, що найближчим енну кількість років Крим буде під контролем Росії, а ми не будемо робити різких рухів?

А ще позиція кримських переселенців, частини патріотичних правих сил», — розповів Тишкевич.

Днями президент України Петро Порошенко розповідав, що не чекає сюрпризів від зустрічі Трампа і Путіна. Тема України буде однією з головних на переговорах президентів США і Росії, упевнений глава української держави.

Джерело.

Related Post

facebook