fbpx
Україна
Чого чекати українцям в жовтні: мовні квоти на ТБ і призов до армії

Що чекає українців у жовтні? Згадали про найважливіші події, які очікуються в країні і торкнуться якщо не всіх, то дуже-дуже багатьох громадян. Так, один з важливих питань жовтня — що буде з пенсіями, адже парламент у другому читанні за реформу поки так і не проголосував.

Втім, уряд допускає осучаснення пенсій заднім числом. А ще українців чекає черговий призов на строкову службу і триденне святкування Дня захисника України.

Осучаснення пенсій

До кінця вересня депутати повинні були прийняти в цілому закон про пенсійну реформу , запропонований Кабміном і прийнятий в першому читанні 13 липня. З 1 жовтня вже повинні були початися виплати осучаснених (підвищених з урахуванням зростання зарплат) пенсій.

Однак, депутати реформу так і не прийняли, що ставить під питання підвищення виплат. Втім, уряд говорить, що провести осучаснення пенсій з 1 жовтня можна заднім числом — після того, як Рада проголосує за реформу .

«Ми обіцяли, що з 1 жовтня пройде осучаснення пенсій. Якщо ВР навіть в середині жовтня це рішення прийме, ми проведемо осучаснення з 1 жовтня.

У нас є всі необхідні технічні можливості, в пенсійний фонд навіть зробити перерахунок заднім числом, тому виконаємо і власні обіцянки, і рішення парламенту», — заявив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

Такої ж позиції дотримується і міністр фінансів Олександр Данилюк: «Навіть якщо реформа буде прийнята на першому тижні жовтня або другий — ми забезпечимо фінансування з 1 жовтня».

Читайте також: У “КАРТКИ КИЯНИНА” З’ЯВЛЯТЬСЯ НОВІ ФУНКЦІЇ

Осучаснення повинно торкнутися 5,6 млн з 11,9 млн пенсіонерів : понад мільйон людей отримають надбавку більше 1000 грн, для двох мільйонів сума пенсії збільшиться в межах 500-1000 грн. і ще близько 2,5 млн пенсіонерів отримають надбавку до 500 грн.

На строкову службу призвуть понад 10 тисяч осіб

Згідно з рішенням Кабміну, в жовтні-листопаді 2017 року призову на строкову військову службу підлягають 10 460 чоловік. На ці цілі уряд виділив 34,4 млн грн.

Із загальної кількості призовників 6,36 тис. Чоловік будуть спрямовані в Збройні сили, 3,5 тис. — в Національну гвардію, і ще 600 осіб — до Державної спеціальної служби транспорту.

Обсяг видатків для проведення призову громадян на строкову військову службу в жовтні-листопаді складе більше 34 мільйонів гривень. На одного призовника держава розраховує витратити 3 293 гривні.

З них 3 200 гривень отримає сам призовник, а ще 93 гривні підуть на підготовку і проведення призову на строкову військову службу.

Призову підлягають чоловіки у віці від 20 до 27 років , що не служили раніше і не мають права на звільнення або відстрочку від військової служби. Юнаків 18-19 років також викличуть на призовні комісії, але служити вони підуть тільки в разі особистої згоди та за умови укладення контракту.

Терміни служби залишаються незмінними: юнаки з вищою освітою служитимуть 12 місяців, а все решта — 18 місяців .

Незмінними другий рік залишаються і критерії медичного обстеження. Якщо раніше на службу брали тих, хто взагалі не мав ніяких xвopoб, то з 2016-го року непридатними до служби можуть бути тільки ті, хто має ускладнену хронічну хворобу, і люди з інвалідністю.

Плоскостопість вже не буде приводом, щоб визнати призовника непридатним, хіба що у нього плоскостопість з артрозом.

Запрацюють мовні квоти на телебаченні

В середині осені повністю запрацюють мовні квоти на телебаченні — з 13 жовтня закон, підписаний президентом ще в червні, вступає в силу в повному обсязі. Згідно з документом, в ефірі загальнонаціональних каналів має бути не менше 75% контенту українською мовою, а в ефірі регіональних — не менше 50%.

Як пояснила керівник парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, вироблений в Україні російськомовний телевізійний продукт буде протягом одного року зараховуватися в україномовну квоту для телеканалів.

Відпочиваємо третину місяця

У жовтні 2017 року Україна офіційно передбачено 10 вихідних днів, тобто, українці будуть відпочивати третю частину місяця .

Так, 14 жовтня покладено вихідний на честь Дня захисника України. З огляду на, що він випадає на суботу, то вихідним буде наступного понеділка — 16 жовтня.

Джерело.

Related Post

facebook