fbpx
Суспільство
Чому 12 квітня не варто виходити на вулицю і дивитися у вікно, а краще вдома поїсти печива

У церкві 12 квітня відзначали день Святого Іоанна і на честь цього випікали спеціальні обрядові печива, які називалися драбинками. Кожне таке печиво віддавали члену сім’ї — вважалося, що якщо з’їси його, то будеш здоровим весь рік. У майбутньому житті людина, котра з’їла «драбинку», зможе зійти на небо і потрапити в рай.

Говорили, що саме в цей день починав скаженіти домовик — він не впізнавав мешканців свого будинку і бешкетував. Вважалося, що краще не виходити у двір без особливої необхідності, щоб не попастися домовому на очі. У цей час домовик змінює шкіру на нову, або одружується на відьмі. Цим і пояснювали його неспокійну поведінку. 12 квітня слов’яни намагалися загнати в хлів всю худобу, замкнути її там, відправитися додому і навіть не виглядати у вікна, не кажучи вже про те, щоб вийти на вулицю.

Говорили, що домовик 12 квітня бешкетує до перших півнів, тому не виходили нікуди й очікували світанку. В інші ж дні домовика не боялися і, навпаки, вважали його членом родини, оскільки він завжди допомагав добрим людям, а от ледарів не любив. Вірили в те, що домовик захищає інтереси сім’ї.

Однак домовик, якщо його не вшановували, міг і пустувати. Особливо це стосувалося 12 квітня. Так, він міг наслати хворобу на домашню худобу або заважати спати вночі.

Читайте також: ЧОМУ ДЕПРЕСІЯ НАСТІЛЬКИ НЕБЕЗПЕЧНА І ЯК ЇЇ ПОДОЛАТИ

Народні прикмети на 12 квітня:

Кульбаби цвітуть — літо буде коротким

Птахи 12 квітня споруджують гнізда на південній стороні дерев або будинків — чекай прохолодного літа

Багато дощів у квітні — прикмета, що влітку можна буде зібрати багато грибів

Бджоли почали вилітати з вуликів — весна настала, і погода в цей час буде теплою

Бики й корови задирають голови вгору, сплять вдень і майже не п’ють — прикмета до того, що скоро буде дощ

Якщо кінь п’є багато — буде дощ, а якщо до води практично не торкається, то погода найближчим часом буде ясною

Гуси летять високо — буде багато дощів навесні і влітку.

Джерело.

Related Post

facebook