fbpx
Breaking News
Серйoзні стосунки, нe для них: Цuм знaкам зодiаку непoгано живeться в холoстяцькому статусі
Я росла в сім’ї, де конфлікти було прийнято вирішувати без крuків, і тим більше без рукoприклaдствa: цікава історія про те, як я врятувала незнайому пару від розлучення
Якa ж вона розумничка! Оcь, як повинна відповідати мужикам, справжня жінка!
“Часник – зимовий рятівник”, – любила казати бабуся, а на столі завжди стояло блюдце з гостро-гіркими, але такими вітамінними зубочками. Ми з бабусею заплітали часник у косички, а потім я, ставши на стілець, розвішувала їх під стелею кухні. Це був такий наш ритуал, якого я чекала, щойно починали облітати з дерев перші золоті листочки. Та часник можна зберігати не тільки в косичках. Є і інші способи висушити і зберегти його, щоб спеція не розгубила свої корисні властивості. Ділимося найправильнішими методами!
Які молодці! На Вінниччині, у селі Іванів, вже стала традицією масова ранкова шкільна руханка: енергетичний заряд, бадьорість і  краща продуктивність дітям і вчителям забезпечені!
Суспільство
Чому 8 вересня, вівсянка – головна страва цього дня і кого треба обов’язково пригощати

У народі 8 вересня називали Вівсяниця, оскільки підходив час для збору вівса.

У церкві 8 вересня вшановується пам’ять святої мучениці Наталії, а також її чоловіка Андріана. Обидва мученика жили приблизно на початку IV століття недалеко від узбережжя Мармурового моря.

Сама Наталя народилася і виросла в християнській родині, але заміж вийшла за язичника Андріана, який міг похвалитися багатством.

Разом подружжя прожило трохи більше року, після чого почалися гоніння на послідовників християнської віри. Тоді в Никодима прибув імператор Максиміліан, і в цей час були спіймані 23 християнина, яких піддали жорстоким тортурам.

Андріан, будучи ще тоді язичником, був вражений, з якою стійкістю люди витримували муки. В результаті, він і сам повірив в Христа. Тоді язичники схопили його і відправили до в’язниці.

Наталія відразу ж поспішила відвідати чоловіка у в’язниці. Там же незабаром Андріана піддали різним мукам, і весь цей час поруч з ним знаходилася Наталія, котра також заслужила мученицький вінець.

Читайте також: ЯК ЗБЕРЕГТИ СТОСУНКИ НА ВІДСТАНІ

8 вересня традиційними стравами вважалися млинці і вівсяні киселі. Також в лісі було багато грибів, і селяни, вільні від польових робіт, брали кошики, а потім відправлялися збирати гриби. Найчастіше це робили жінки і діти.

Також 8 вересня був вдалий час для збору горобини і калини. Предки цінували ці ягоди за їхні цілющі властивості. Вважалося, що настої, чаї, варення з калини та горобини можна використовувати для лікування найрізноманітніших недуг. Калина і горобина підвищують імунітет, відновлюють сили.

У народі 8 вересня називали Вівсяница, оскільки підходив час для збору вівса. Перший сніп за традицією 8 вересня завжди несли до хати і ставили під образом. Робітники і господар сідали за стіл, а господині належало пригостити їх спеціальною стравою з вівсянки.

Також 8 вересня день пекли млинці. Всі страви запивали брусничним або вівсяним киселем. Намагалися обов’язково пригостити коней, насипаючи їм багато вівса – вважалося, що це допоможе худобі бути міцною і здоровою.

Народні прикмети на 8 вересня

Заморозки вранці 8 вересня віщують ранню і холодну зиму.

Багато горобини – скоро буде мороз, а восени, швидше за все, часто стануть йти дощі.

Якщо людина народилася 8 вересня, то в якості талісмана рекомендують носити оберіг з яшмою.

8 вересня не опало листя берези і дуба – чекай сувору зиму.

Джерело.

Related Post