fbpx
Суспільство
Чому люди говорять уві сні

Найчастіше розмови уві сні абсолютно нешкідливі, хоча можуть розбудити, розсмішити або стривожити сусідів по кімнаті. Якщо ваше нічне бурмотіння невірно витлумачили як свідому мову, поясніть, що сомнілоквія (розмови уві сні) – дуже поширене явище, і медичною проблемою вважається рідко. Розмова при цьому може супроводжуватися гучними криками і осмисленими довгими фразами.

Іноді зміст розмов уві сні буває кумедним, іноді – грубими і образливим для слухача, але частіше за все нічого цікавого бормотун не розкаже. Дослідження показали, що більшість розмов уві сні не тривають довше 30 секунд, нічого не означають і не варті уваги.

Як і у випадках з сонним паралічем, епізоди сомнілоквіі зазвичай відбуваються у фазі швидкого сну, коли мозок активізується, дихання частішає, і ми бачимо яскраві реалістичні сновидіння.

Якщо розмови уві сні трапляються часто, супроводжуються криками і різкими неконтрольованими рухами, вони можуть виявитися ознакою іншого розладу: сомнамбулізму, нічних кошмарів, синдрому неспокійних ніг або синдрому нічного апетиту. Іноді епізоди сомнілоквіі відбуваються внаслідок емоційного стресу, лихоманки, зловживання алкоголем або наркотиками.

Хто розмовляє уві сні

Більше 50% дітей у віці від 3 до 10 років розмовляють уві сні. Більшість з них переростають це явище до настання зрілості, і лише невелика кількість дорослих (близько 5%) зберігають таку особливість до кінця своїх днів. Епізоди сомнілоквіі можуть повторяться щоночі, а можуть відбуватися рідко, після напруженої роботи або сильного стресу.

Чи потрібно лікувати сомнілоквію?

Є сенс звернути до лікаря , если розмови уві сні супроводжуються сильним страхом , криками , будячи вас посеред ночі або заважають спати вашим близьким . Если вам здається , что проблеми зі сном вініклі у Вашої дитини , заплануйте похід до педіатра .

Чи не існує будь-якої спеціфічної діагностики сомнілоквіі ( кроме свідчень сусідів по кімнаті ) , но если лікар виявило у вас ознака Іншого розладу сну , ВІН может прізначіті полісомнографію – дослідження сну пацієнта з використаних спеціальніх реєструючіх прістроїв . При цьом записують найрізноманітніші Параметри : хропіння , діхальній потік ,

Чи можна перестати розмовляти уві сні?

Ніякого рецепта від сомнілоквіі не існує. Рекомендації уникати стресу і регулярно висипатися вас навряд чи вразять, хоча саме це найчастіше радять лікарі. Якщо розмови уві сні турбують вашого партнера або сусіда по кімнаті, піднесіть йому беруші в якості подарунка.

Якщо ж ви серйозно налаштовані виявити причину своїх нічних монологів, влаштуйте міні-розслідування. Ведіть щоденник сну протягом двох тижнів, записуйте час відходу до сну і пробудження, характер сновидінь, ліки, їжу і напої, які ви вживаєте.

Читайте також: УКРАЇНЦІВ ВЛІТКУ ГОДУВАТИМУТЬ НОВИМИ СОРТАМИ ЯГІД

Особливу увагу приділіть напоям з кофеїном, чаю, колі і алкоголю. З це завданням може допомогти фітнес-трекер: він фіксує не тільки тривалість, але і глибину сну. Заради цікавості на смартфон можна встановити програму, яка запише нічні розмови, минаючи епізоди тиші. Всю цю інформацію можна показати сомнологу.

Джерело.

Related Post

facebook