fbpx
Breaking News
Серйoзні стосунки, нe для них: Цuм знaкам зодiаку непoгано живeться в холoстяцькому статусі
Я росла в сім’ї, де конфлікти було прийнято вирішувати без крuків, і тим більше без рукoприклaдствa: цікава історія про те, як я врятувала незнайому пару від розлучення
Якa ж вона розумничка! Оcь, як повинна відповідати мужикам, справжня жінка!
“Часник – зимовий рятівник”, – любила казати бабуся, а на столі завжди стояло блюдце з гостро-гіркими, але такими вітамінними зубочками. Ми з бабусею заплітали часник у косички, а потім я, ставши на стілець, розвішувала їх під стелею кухні. Це був такий наш ритуал, якого я чекала, щойно починали облітати з дерев перші золоті листочки. Та часник можна зберігати не тільки в косичках. Є і інші способи висушити і зберегти його, щоб спеція не розгубила свої корисні властивості. Ділимося найправильнішими методами!
Які молодці! На Вінниччині, у селі Іванів, вже стала традицією масова ранкова шкільна руханка: енергетичний заряд, бадьорість і  краща продуктивність дітям і вчителям забезпечені!
Суспільство
Чому не можна дарувати парну кількість квітів: варто знати

Будь-яка дитина знає, що дарувати людині слід тільки непарну кількість квітів, інакше її може спіткати нещастя й навіть смерть.

Це марновірство настільки глибоко ввійшло в наше життя, що ми неухильно його дотримуємося.

А ви знаєте, звідки це повір’я з’явилося і чому парну кількість квітів несуть тільки покійникам. Давайте спробуємо розібратися в природі виникнення цього забобону.

Коли з’явилося повір’я про те, що не можна дарувати парну кількість квітів?

Це марновірство з’явилося в народі ще в язичницькі часи. Волхви східнослов’янських племен вважали, що парні числа уособлюють завершеність життєвого циклу, тобто смерть. Звідси й прислів’я про те, що «біда не приходить одна». Непарні числа, за уявленням наших предків, навпаки, символізували життя і виступали в якості своєрідного оберегу проти тих злих духів, які могли завдати людині шкоди.

До речі, багато флористів впевнені, що у слов’янських традиціях не було звичаю дарувати живим непарне число квітів, а мертвим – парне, і вважають, що «ми перейняли традицію у японців, у яких ієрогліф «чотири» – такий же, як ієрогліф «смерть».

Цікаво, що в Грузії навпаки живим дарують «на щастя» парну кількість (пару) квітів, а на кладовищі приносять непарну, «щоб покійний не забрав собі у живих щастя».

Дохристиянське повір’я дійшло до наших днів, адже ми даруємо один одному непарну кількість квітів, а на могилу покійної людини кладемо парну.

А ви знаєте, що подарунковий букет підкоряється неписаному правилу: “непарне до дюжини”, тобто кількість квітів має значення, якщо їх три, п’ять, сім, дев’ять або одинадцять. Парне число у десять або менше стебел прийнято приносити в знак скорботи на траурні церемонії.

А чи можна дарувати парну кількість квітів в інших країнах?

Звичайно, можна. Виявляється, дарувати парну кількість квітів лише на похорон прийнято тільки у країнах колишнього СРСР. У США, наприклад, найбільш ходовий подарунковий букет — з дюжини троянд, а скупі німці дарують коханим букети з восьми. Винятком є Франція, де такі ж уявлення про кількість квітів у букеті, як і у слов’ян.

Читайте також: ЯКИХ ЖІНОК НІКОЛИ НЕ КИДАЮТЬ?

Джерело.

Related Post