fbpx
Суспільство
Чому небезпечно жити поблизу сміттєзвалищ?(відео)

Заступник головного лікаря районної лікарні – Володимир Боровик розповів про різницю між здоров’ям людей, які живуть навколо смітників і тими, хто живе, в інших районах: «Смертність у Грибовичах, Збиранці, Підлужках, Жашкові (ці всі села навколо полігону) – найбільша в Україні, одна з найбільших.

Вона більша, ніж в районі в три-чотири рази! Для порівняння показник смертності: інфекційними захворюваннями люди хворіють у 9 разів частіше! У Збиранцях смертність від дитячої онкології в десять разів більша, ніж в районі. Тобто імунітет зовсім поганий».

Крім того, люди, які живуть біля сміттєзвалища зі сміттям, частіше хворіють на ракові захворювання.

Директор інституту токсикології, один з провідних токсикологів світу, доктор медичних наук Микола Проданчук розповів, чому хворіють люди, які живуть поблизу смітників.

«Зв’язок безпосередній. Повітря навколо сміттєзвалища отруєне дуже шкідливими речовинами – оксидами вуглецю, сіркою, азотом, аерозольними речовинами. Звісно, вони потрапляють в організм людини, і це призводить і до інфекційних захворювань в тому числі. Але не тільки, може бути ще й отруєння важкими металами. Ось це вже страшніше. Я хотів би зауважити, що звалища тліють постійно – і відповідно всі продукти горіння потрапляють в атмосферу. В апаратурі, батарейках, лампочках, знаходяться солі і оксиди важких металів. І кожна з цих речовин – сильна отрута для людини! Це те, чим ми дихаємо», – розповів він.

Звалища, з одного боку, заповнені харчовими відходами, які гниють, і в результаті утворюється метан. Він дуже легко спалахує, тому полігони постійно горять. З іншого боку, на полігонах багато полімерів, пластика та поліетилену. В процесі їх повільного згорання продукується діоксин. Він визнаний супер токсикантом – речовиною, яка здатна отруїти в дуже малих дозах. Діоксини викликають рак, в першу чергу, це рак молочної залози.

Читайте також: Ввічливе насильство: Я важливіший, ніж ТИ

Джерело.

Related Post