fbpx
Breaking News
Лікарі кілька годин намагалися врятувати моє життя і життя моєї дитини. Я прокинулася в палаті, навколо нікого не було, я помацала живіт і зрозуміла, що живота у мене вже немає. Я попросила принести малюка. Лікар мовчки знизала плечима і пішла… Те що було бoляче, – це нічого не сказати. Це було жaхлuво, наче тебе знищили, але ти залишилася жити
Марта ніколи себе не вигадувала, була такою, як була. Вперше пізнала любов у дванадцять з троюрідним братом, старшим на три роки. Потім були різні хлопчаки з села. А в 15 вона закохалася у Гната, батька свого однокласника. І то вже на все життя.
Я купила собі кілька дуже гарних і зручних речей. Що тут сталося? Дома вuбyхнув скaндал! Виявляється, чоловікові набридли мої, незрозуміло з чого приготовлені, котлети. Його нудить від борщів і риби. Йому набридли пиріжки і млинчики, а я тут вбиратися надумала! Для кого це я в декpетній відпустці вбираються? А куди це я ходити надумала? На допомогу чоловікові прибігла свекруха
– Ми з твоїм батьком любили один одного, одружитися збиралися, а потім вона приїхала, і твій батько кинув мене, заради неї. А я дитину чекала від нього, а потім втратила, через переживання. А твоєму батькові хоч би що, він просто сказав, – Вибач! Так я, якщо хочеш знати, все життя чекала слушної нагоди, щоб коли прийде час вдaрити, якомога бoлючіше, шкода от тільки, твій батько не дожив, але нічого нехай мати стрaждає
Нарешті наpoдився син. З одної нічної роботи, Антон пішов, щоб частіше бувати вдома і бачити сина. А ось з двох інших не став йти, гроші сім’ї були потрібні. Тепер Катя почала вередувати, адже їй доводилося самій возитися з дитиною. Антон допомагав як міг, особливо вечорами, але Каті цього було мало. В один з вечорів Катя закотила справжній скaндал
Суспільство
Чому під час посту – кожен день особливий.

Розпочався Великий піст або ж Чотиридесятниця. Відомо, що кожна недiля Чотиридесятниці має свою назву. А у Страсний тиждень, перед Великоднем, кожен день називається “Великим” і має свої церковні традиції, пише газета “Експрес”.

Втім, під час посту – кожен день особливий. Найбільше в це вірять мешканці Карпат. Вони кажуть, що, присвячуючи кожен день посту іншому наміру, молячись та роздаючи милостиню, можна випросити в Бога що завгодно й навіть… покарати ворога.

– Одразу скажу, що таке щоденне говіння не має під собою церковного, а лише народне підгрунтя, – каже етнограф Микола Кавацюк. – Докладно постування жителів Карпат вивчала дослідниця Гуцульщини Калина Ватаманюк із Верховини. Власне, з її записів та й з моїх особистих спостережень хочу розповісти, як і за що постять у горах від понеділка до неділі, присвячуючи кожен день іншому наміру.

Ось, візьмемо понеділок. У гуцулів він вважається чоловічим днем. Тому постять і просять Бога змін у житті, нової або більш оплачуваної роботи, позбавлення від хвороби, миру й ладу в родині зазвичай чоловіки. А останнім часом карпатські газди постять і за мир в країні та за своїх рідних і побратимів, які воюють на Сході.

– А жінки в цей день хіба не говіють?

– Церковний піст – для всіх один. Зрештою, у понеділок постять та просять бога про добру долю для своїх дітей матері неодружених дівчат. Разом з ними можуть “голодувати” й самі юнки, просячи Бога дати їм добру долю.

– За що говіють в інші дні тижня?

– Наміри дуже різні. У вівторок постять люди, чиї родини спіткало лихо. Щоб піст був більш дієвим, треба запалити в хаті три великі воскові свічки – святому Антонію, Пресвятій Трійці та Божій Матері – й проказувати зранку, о третій годині дня й увечері по 12 разів “Отче наш”, “Богородице Діво” та “Вірую”. Так можна робити не лише в час Великого посту, але й 12 вівторків на рік. Проте вважається, що дуже дієвими піст і молитви є у вівторки Великого посту.

Читайте також: Коли мене не стане: Краще послання батька своєму синові на все життя

У середу утримуються від споживання їжі ті, хто бажає здоров’я і щастя своїм рідним. Є повір’я, що хто впродовж усього життя говіє в середу, того ніколи й ніхто не зрадить. У четвер постять задля викриття якоїсь таємниці. Найчастіше до такого говіння вдаються ті, у кого щось вкрали, чи, не доведи Господи, убили когось із близьких, а злочинця знайти не можуть. Тепер же постять й родини вояків, які безвісти пропали в АТО.

П’ятниця – найважливіший день посту. Цього дня всі: від найстаршого до найменшого, а також хворі, немічні та вагітні – намагаються нічого не їсти. Горяни вірять, що пости, молитви та добрі справи, зроблені в п’ятницю, можуть кардинально змінити долю, зцілити безнадійно хворих, врятувати невинних від ув’язнення й повернути вояків зі Сходу живими й не пораненими.

У суботу постять матері хворих дітей, особливо немовлят. А ще кажуть, що, говіючи в суботу, можна навіть просити Бога покарати ворогів. Недільний піст “помічний” для дівчат, розлучених жінок та навіть удовиць, які хочуть якнайшвидше вийти заміж і створити добру родину.

– Що дозволено споживати в ці пісні дні?

– У час посту дозволено їсти крупи, овочі, фрукти, в окремих випадках рибу. Заборонено вживати м’ясні та молочні страви, яйця та білий хліб, пити каву. Абсолютно заборонено спиртне та куріння. Проте багато людей, особливо в середу та п’ятницю, добровільно їдять лише чорний сухий хліб і п’ють воду, щоби піст був дієвішим.

Джерело.

Related Post