fbpx
Здоров'я
Чому потрібно спати в прохолодній кімнаті

Вчені з’ясували, що сон при прохолодній температурі позитивно впливає на opгaнiзм і поліпшує обмін речовин.

В opгaнiзмi є два види жиру: білий і бурий. Білий — це запас калорій. А бурий забезпечує генерацію тепла. Бурова жирова тканина розвинена у новонароджених. Вона допомагає їм зберігати тепло, але з віком ми втрачаємо велику частину цих тканин.

На відміну від білого жиру, в якому зберігається запас калорій, бурий жир допомагає спалювати калорії.
Дослідники з Національного інституту здоров’я США з’ясували, що можна підвищити рівень бурого жиру в opгaнiзмi, якщо спати в прохолодній кімнаті.

Вчені провели такий експеримент: п’ять здорових учасників протягом чотирьох місяців спали в умовах з контрольованою температурою. Кількість вживаних ними калорій також враховувалося.

Читайте також:  КОН’ЮНКТИВІТ: ЧОМУ ЧЕРВОНІЮТЬ ОЧІ І ЯК ЇХ ЛІКУВАТИ

Протягом першого місяця під час сну підтримувалася нейтральна температура 24°C. У наступний місяць її знизили до 19°C, потім знову підвищили до нейтральної. А в останній місяць температуру підняли до 27°C.

Виявилося, що прохолодна температура значно впливає на opгaнiзм. Всього через місяць сну в прохолодній кімнаті запаси бурого жиру в opгaнiзмі учасників збільшилися майже вдвічі.

А це в свою чергу поліпшило їх чутливість до iнcyліну. Ця характеристика показує, наскільки добре opгaнiзм засвоює глюкозу. При зниженій чутливості до iнcyлiнy зростає ризик розвитку дiaбeту.

Також в цей місяць учасники спалювали більше калорій протягом дня. Але як тільки вони знову стали спати при підвищеній температурі, всі зміни зійшли нанівець. Зміст бурих жирових тканин повернулося до тієї ж позначки, що і до експерименту.

Це чудові новини. Адже виходить, щоб перезапустити свій обмін речовин, досить просто спати в прохолодній кімнаті.

Джерело.

Related Post

facebook