fbpx
Здоров'я
Чому сіпається око: причини і як з цим боротись

У вас очної тик? Дізнайтеся, чому смикається повіку і як від цього можна позбутися.

Як правило, очної тик не пов’язаний ні з яким серйозним захворюванням. Він – симптом так званого роздратування очного нерва.

Якщо очний нерв занадто довго перебував у напруженому стані, це призводить до мимовільного скорочення очних м’язів – тобто, до очного тику.

Що викликає сіпання ока?

Є кілька поширених причин, які легко усунути. Стрес і брак сну, занадто високе споживання кофеїну, алкоголю і нікотину можуть привести до того, що око почне сіпатися.

Також з можливих причин – сухість ока, що виникає найчастіше при роботі з комп’ютером або довгому читанні. Іноді очної тик виникає як реакція організму на прийом антигістамінних препаратів або антидепресантів.

Якщо ви користуєтеся краплями для носа, які знімають набряк слизової, у вас також може початися тик.

Однак знайте: якщо повіку смикається протягом декількох тижнів, вам обов’язково треба проконсультуватися з окулістом. Очний тик може бути симптомом глаукоми, блефарити (запалення очей) або проблем з рогівкою ока.

Читайте також: ПЕРЕВЕДЕННЯ ГОДИННИКА: ЩО ОБОВ’ЯЗКОВО РАДЯТЬ АСТРОЛОГИ ЗРОБИТИ В ЦЕЙ ДЕНЬ

Як позбутися від посмикування очі?

Найпростіше змінити свої звички, які можуть призводити до очного тику. Намагайтеся дотримуватися режиму дня, не перевтомлюйтеся.

Якщо ви підозрюєте, що в посмикуванні очі винен стрес або втому, спробуйте практики релаксації, наприклад, займіться йогою.

Якщо очної тик для вас – часта проблема, варто обмежити час роботи на комп’ютері та рідше дивитися телевізор, рідше читати. При роботі на комп’ютері користуйтеся очними краплями, які усувають сухість очей.

Кожні 10 хвилин відволікайтеся від монітора. Для того щоб розслабити м’язи очей, закрийте очі ненадовго, а потім подивіться на якийсь віддалений від вас предмет.

Це займе не більше 10-15 секунд і вбереже вас від очного тика.

Джерело.

Related Post

facebook