Здоров'я
Чому українські жінки все частіше народжують немовлят з невиліковними вадами

В Україні найвищий у Європі показник патології невральної трубки.

Лікарі закликають обов’язково збагачувати борошно в Україні фолієвою кислотою. Саме через брак цієї речовини під час вагітності, жінки народжують немовлят з невиліковними вадами.

Із різноманітними вадами в Україні народжується до 18 діток на 10 тисяч. Понад 20% малюків помирають, решта залишаються неповносправними. Це дані міжнародного благодійного фонду «ОМНІ-мережа». Українська офіційна статистика менша, на які ідуть жінки через цю патологію.

В Європі ця цифра коливається від 5 до 8 на 10 тисяч. Тобто в Україні ця ситуація реально катастрофічна. А педіатри розповідають, що епідемія в Україні триває вже більше 10 років.

Медики переконують, що 3/4 вад невральної трубки виникають через те, що майбутній мамі бракує фолієвої кислоти. Відтак жінкам, які планують вагітність, МОЗ рекомендує вживати її у таблетках.

Однак медики задумалися над альтернативою фолієвій кислоті у таблетках. Вже 60 країн світу збагачують цим вітаміном борошно. Однак в Україні такого на прилавках не знайти.

В Україні борошно збагачують фолієфою кислотою тільки на експорт. Робить це лише один виробник на Черкащині. Він же є найбільшим вітчизняним експортером. На підприємстві кажуть, що технологічно процес збагачення не є складний, на це потрібні лише довзоли.

“Ми добавляємо цілий комплекс вітамін для країн, в які ми поставляємо наше борошно. По їхніх вимогах ми закупляємо комплекс вітамін. Там є не тільки фолієва кислоти, але і вітаміни групи А, В, залізо, там цинк”, – поділився начальник цеху млина В’ячеслав Смілянець.

Підприємство готове продавати своє борошно і в Україні, якщо його дозволять. Зараз питанням займається МОЗ.

Збагачення борошна може врятувати до восьми сотень малюків щороку. Саме брак фолієвої кислоти став причиною недуги і маленької Віки. Тепер її єдиний шанс — довгі роки реабілітації.

Читайте також: САВЧЕНКО ЗАЯВИЛА, ЩО РОЗПОЧИНАЄ САМОСТІЙНУ ПОЛІТИЧНУ КАР’ЄРУ

Джерело.

Related Post

facebook