fbpx
Лайфхаки
Чому з віком ми втрачаємо друзів

У дитинстві і юності дружба значить для нас дуже багато, але з часом втрачає своє значення. Чому, виростаючи, люди втрачають друзів і чи можна уникнути цього?

Дружба – справа добровільна. І в цьому її слабкість

В ієрархії відносин дружба знаходиться на останньому місці. Відносини з коханими, батьками, дітьми – все це знаходиться вище дружби. Це справедливо для життя і відбивається в науці: дослідження міжособистісних відносин в основному стосуються закоханих пар і сімей.

Дружба – це унікальні відносини, тому що, на відміну від відносин з родичами, ми вибираємо, з ким нам мати справу. І на відміну від інших добровільних зв’язків на зразок романтичних відносин і шлюбу у дружби немає формальної структури. Ви не можете протягом місяця не бачитися і не розмовляти зі своєю другою половинкою, а ось з друзями можете.

Проте дослідження за дослідженням підтверджують, що друзі дуже важливі для щастя людини. А оскільки дружба з плином часу змінюється, змінюються і вимоги людини до своїх друзів.

Добровільний характер дружби робить її беззахисною перед життєвими обставинами. Виростаючи, люди розставляють пріоритети не на користь дружби: сім’я і робота виходять на перше місце. І якщо раніше ви могли просто забігти в сусідній під’їзд, щоб покликати Колю гуляти, зараз ви домовляєтеся з ним «як-небудь викроїти пару годин», щоб зустрітися і випити пива раз на місяць.

У дружбі прекрасно те, що люди залишаються друзями просто тому, що хочуть цього, тому що вони вибрали одне одного. Але це і заважає зберегти дружбу надовго, тому що так само добровільно ви можете перестати зустрічатися без жалю і зобов’язань.

Протягом усього життя – з дитсадка і до будинку престарілих – дружба покращує здоров’я людини, як фізичне, так і психічне. Але в процесі дорослішання люди змінюють свої пріоритети, і дружба змінюється – на краще чи на гірше. Останнє, на жаль, відбувається набагато частіше.

Як змінюються дружні відносини

Молодість – найкращий час для створення дружніх відносин. Саме в цей час дружба стає більш повної і значимою.

У дитинстві друзі – це інші хлопці, з якими весело грати. Підлітки вже більше відкривають свої почуття, підтримують один одного. Але в підлітковому віці друзі ще тільки досліджують і перевіряють себе і інших, дізнаються, що означає «близька людина». Дружба допомагає їм в цьому.

Згодом, переходячи з юності в молодість, люди стають більш впевненими в собі, вони шукають людей, які поділяють їхні погляди на важливі речі.

Незважаючи на новий, більш складний підхід до дружби, у молоді все-таки досить часу, щоб присвячувати його друзям. Молоді люди в основному витрачають на зустрічі з друзями від 10 до 25 годин на тиждень. А недавнє дослідження показало, що в США хлопці і дівчата 20-24 років проводять більшу частину дня в спілкуванні з групами людей будь-якого віку.

В університетах все направлено на спілкування між студентами – на лекціях і між ними, на святах з однокурсниками, на семінарах і так далі. Звичайно, це стосується не тільки тих, хто відвідує університет. Всі молоді люди прагнуть уникнути речей, що відволікають від спілкування з друзями, наприклад весілля, народження дітей чи розмов з батьками.

В молодості дружні зв’язки міцніші: всі ваші друзі ходять до одного навчального закладу або живуть неподалік. Згодом, коли ви залишаєте навчальні заклади, міняєте роботу або місце проживання, зв’язки слабнуть. Переїзд в інше місто заради навчання в університеті може стати першим досвідом розставання з друзями.

Вчені, що спостерігали за парами друзів протягом 19 років, з’ясували, що за цей час люди переїжджають в середньому 5,8 рази.

На відміну від наших партнерів, роботи і сім’ї, перед друзями у нас немає зобов’язань. Нам буде сумно переїжджати, залишаючи їх, але ми це зробимо. Це одна з особливостей дружби.

У нас є свобода вибирати, залежатиме від людини чи ні.

Як дружба відходить на задній план

Коли люди досягають зрілості, у них з’являється багато невідкладних справ, важливіших, ніж зустрічі з друзями. Набагато простіше відкласти або скасувати зустріч з одним, ніж ігри з дитиною або важливу бізнес-зустріч.

Гірка правда полягає в тому, що саме дружба допомагала вам в молодості зрозуміти, хто ви є насправді, а тепер, коли ви виросли, у вас немає часу на тих людей, які допомагали вам приймати важливі рішення в життя.

Час спливає в основному на роботу і сім’ю. Не всі одружувалися і завели дітей, але навіть ті, хто залишився один, швидше за все, усвідомлює, що зустрічі з друзями стали рідше.

Але саме значуща подія, відсуває дружбу на задній план, – це, звичайно, весілля. У цьому є частка іронії: на весілля запрошують всіх друзів з обох сторін, це така масштабна зустріч друзів. І драматичне прощання.

Друзі, які жили дуже близько один від одного, відзначали, що важливо запланувати час для зустрічей, знайти місце в своєму графіку. Багато згадали також, що вони більше говорять про те, що потрібно б зустрітися, і рідко зустрічаються насправді.

Читайте також: 6 РЕЧЕЙ, ПРО ЯКІ Я ХОТІЛА Б ЗНАТИ ДО ШЛЮБУ

Як змінюється спосіб заводити друзів

Протягом життя люди заводять і зберігають друзів різними способами. Є незалежні люди – вони заводять друзів всюди, де б не з’явилися, і у них більше хороших знайомих, ніж по-справжньому близьких друзів.

Інші заводять пару-трійку кращих друзів і зближуються з ними протягом декількох років. Це таїть в собі деяку небезпеку, адже, якщо така людина втрачає одного з кращих друзів, це справжня катастрофа.

Більш безпечна манера заводити друзів включає в себе обидва типи: у людини є кілька близьких друзів, але він продовжує заводити нових.

У зрілому віці нові друзі, швидше за все, будуть не просто людьми, з якими ви спілкуєтеся. Наприклад, вони можуть бути вашими колегами або батьками друзів вашої дитини. Дорослим, постійно обмеженим у часі, набагато простіше потоваришувати, якщо є не одна причина провести час разом. В результаті здатність заводити друзів просто так може атрофія.

Але минають роки, у вас вже не так багато справ, і дружба знову набуває своє значення. Ви виходите на пенсію, діти виросли і вже не вимагають уваги. У вас залишається багато вільного часу, який нікуди витратити, якщо ви розгубили всіх друзів.

Під кінець життя пріоритети знову зміщуються: люди вважають за краще займатися справами, які приносять задоволення, включаючи спілкування з близькими друзями і сім’єю.

Деяким людям вдається зберегти дружбу протягом усього життя, принаймні солідної її частини. Але що впливає на те, чи вдасться разом пройти через всю суєту і турботи середнього віку і відсвяткувати срібне весілля дружби?

Що допомагає зберегти дружбу

Тримаються чи люди разом в процесі дорослішання або віддаляються один від одного, залежить від того, як багато вони зробили, щоб зберегти відносини.

Ви коли-небудь помічали, як дратує балаканина двох кращих друзів? Роки «своїх» жартів, історій і випадків роблять таке спілкування незрозумілим для інших. Але цей особливий мову – частина того, що змушує дружбу тривати.

Такий навик спілкування і тотальне взаєморозуміння допомагають друзям успішно пройти через зміни життєвих обставин, які можуть зруйнувати відносини. Справжнім друзям не потрібно часто спілкуватися, досить робити це хоч іноді.

Соціальні мережі – спосіб підтримувати відносини

Коштів для спілкування з друзями зараз більше, ніж будь-коли. І чим більше коштів ви використовуєте для спілкування з друзями (SMS, email, месенджери, відправка смішних фото або відео в Snapchat і обмін цікавими посиланнями в Facebook), тим сильніше ваші дружні зв’язки. «Якщо ви тільки спілкуєтеся в Facebook, ваша дружба в небезпеці і, швидше за все, не виживе в майбутньому», – стверджує Ледбеттер.

Привітати з днем ​​народження в соцмережі, лайкнути твіт одного – це механізми зміцнення дружби. Вони продовжують її існування, але автоматично, як апарат штучного кровообігу.

Є кілька способів підтримувати відносини, і для деяких з них цілком достатньо спілкування онлайн.

Соціальні мережі та інші засоби спілкування онлайн дозволяють завести багато відносин, але незначних і неглибоких. Крім того, вони підтримують відносини, які давно могли б загинути.

У наших довгих списках друзів в соціальних мережах досі є люди, з якими ми не спілкуємося вже дуже давно і навіть не листуємося. Ваш шкільний знайомий, якийсь хлопець з семінару з продажу, один з літнього табору, в якому ви побували 15 років тому.

Багато людей стали для вас спогадами, ви ніколи не будете з ними спілкуватися, але вони продовжують висіти у вас в друзях. Навіщо вам знати, що син цього шкільного приятеля перший раз побував в Європі? Ну круто, молодець. Він абсолютно чужий вам чоловік і зовсім вас не цікавить. Але в наш час онлайн-відносин подібні зв’язку ніколи не припиняються.

Не варто чіпати спогади

У зрілому віці ми накопичуємо досить багато друзів з різних областей: з різних робіт, з різних міст, – людей, які ніколи навіть не чули один про одного. В цей час дружбу можна розділити на три категорії: активна, в сплячому режимі і в спогадах.

  1. Активна дружба – це коли ви часто зустрічаєтеся, в будь-який момент можете зателефонувати і поговорити з цією людиною, отримати емоційну розрядку і підтримку. Ви багато знаєте про життя людини, і це не здається дивним.
  2. Заморожена дружба, або дружба в сплячому режимі, – це коли ви практично не спілкуєтеся з людиною, але думаєте про нього як про одного. Якщо ви випадково зустрінетеся, наприклад ви приїдете в місто, де живе ця людина, ви обов’язково зустрінетеся і будете довго говорити по душах.
  3. Дружба в спогадах – це коли ви взагалі не спілкуєтеся з людиною, але пам’ятайте про нього. Свого часу спілкування з ним було дуже тісним і дружба багато дала вам. Тому ви періодично згадуєте про нього і досі вважаєте його другом.

Соціальні мережі дозволяють постійно тримати «друзів в спогадах» на увазі. Це ефект «одного з літнього табору». Як би близькі ви не були в таборі, у вас не вийде зберегти дружбу, коли ви приїдете додому і підете в школу.

Ви в літньому таборі і ви в школі – це дві різні людини, і спроба підтримати відносини в інтернеті тільки зіпсує чарівні спогади про літо і відмінною дружбу.

Обставини і ввічливість – головні вороги дружби

Дружба дуже сприйнятлива до обставин. Подумайте про всі речі, які нам доводиться робити: працювати, піклуватися про дітей і старих батьків … Друзі ж можуть подбати про себе самі, тому ми можемо виключити їх з напруженого графіка.

Коли молодість змінюється зрілістю, основні причини для припинення дружби – це життєві обставини і ввічливість.

Дорослі люди розуміють, що у друзів є свої справи і вони не можуть вимагати від них багато часу або уваги до своєї персони. На жаль, це відбувається з обох сторін, і люди починають віддалятися один від одного, навіть якщо не хочуть цього. Просто через свою ввічливості.

Читайте також: ЗАВДЯКИ ЧОМУ ЛЮДИ ЖИВУТЬ РАЗОМ ДЕСЯТКИ РОКІВ: 10 ПРИЧИН, ПРО ЯКІ МИ ЗАБУЛИ

Але те, що робить дружбу тендітної, також робить її гнучкою. Учасники одного з опитувань найчастіше думали, що відношення не переривалися, навіть якщо був довгий період, коли друзі не спілкувалися.

Це дуже оптимістичний погляд. Ви не будете думати, що у вас нормальні відносини з батьками, якщо кілька місяців нічого не чули про них. Але з друзями це працює: ви можете вважатися друзями, навіть якщо не спілкувалися півроку.

Так, сумно, що ми перестаємо покладатися на друзів, коли виростає, але це дає нам можливість пізнати інший вид відносин, заснований на розумінні обмежень дорослому житті. Такі відносини далекі від ідеальних, але вони реальні.

Зрештою, дружба – це відносини без будь-яких зобов’язань. Ви самі вирішили пов’язати себе з людиною, просто бути разом.

Джерело.

Related Post