fbpx
Breaking News
Цю дивовижну притчу мені одного разу розповіла моя бабуся. І я, напевно, ніколи не перестану дивуватися мудрості і глибокому змісту, які закладені в цих словах
На столі задзвонив телефон. Подарунок дочки. Любов Сергіївна по звичці заряджала апарат, хоча дзвонити їй було нікому. Ось уже рік як мовчав, а тут раптом задзвонив. Номер якийсь невідомий. Вона притиснула руку до гpyдей і сіла на диван. Щось там, в гpyдях защеміло від почутого
Михайлик сором’язливо посміхався і ховав мокрі від сліз очі. Він ще не знав, що на його новий прoтез збирали гроші всією школою. Не знав, що хлопці організували справжній благодійний концерт, поки він був на опeрaції в місті
«Не зможу» – думала я, очікуючи у темряві своєї черги долучитися до гри. Адже чула, що не всім з однокласників вдається вгадати ту, руку, що рідна. Не вдасться, здавалося мені, зрозуміти, чим же таким особливим відрізняється мамина рука…
Цi дами мають осoбливу привaбливiсть: Найзагадковіші жінки наpoджуються лише під цим знаком Зодіаку
Суспільство
Данилів день 30 грудня: чого категорично не можна робити

Щорічно 30 грудня по народному і церковним православним календарем відзначається світле свято Данилів день (за старим стилем – 17 грудня).

Також це дата вшанування пам’яті пророка Даниїла і трьох святих отроків – Ананія, Азарія і Мисаїла.

Докладно про заборони, обряди та прикмети цього дня дізнайтеся з нашої статті. Джерело

Заборони та обряди свята

Цей день незаміжні дівчата присвячують спеціальному ворожінню. Для того щоб побачити свого майбутнього чоловіка, необхідно взяти 3 лаврових листа і написати на них імена 3-х святих отроків – Ананія, Азарія і Мисаїла.

Потім покласти їх під подушку і лягти спати. Вночі неодмінно мав приснитися коханий.

Наші предки говорили, що «Данило грудень квапить». Іншими словами, цей день наближає Різдво і Новий рік.

«В Данилів день святим духом і ладаном запахло», — ввижалося найбільш нетерплячим людям.

Крім того, на Данила особливу увагу в народі приділяли вогню. «Господиня піч топила, щоб на два дні тепла вистачило», — казали люди.

Також вночі розводили величезні багаття, примовляючи при цьому: «Розжени, вогонь, пітьму, постращай холоднечу».

Читайте також: Відсудив у дружини аліменти, які вона витрачає не на дочку

Наші пращури звертали увагу і на прикмети погоди. Вважалося, що якщо на Данила на деревах з’явиться іній, то Святки будуть теплими.

Якщо ж почалася завірюха — це свідчило про те, що влітку бджоли будуть гарно роїтися.

Сни, що снилися в останні дні грудня здавна вважалися віщими. Щоб краще розгадати сон, селяни зверталися за порадою до пророку Даниїлу, який також славився своєю здатністю розгадувати сни.

Люди вірили, що людину, яка весь час ходить сонною, притягує смерть.

При цьому під час сну не можна було різко будити або перевертати сплячого, так як його блукаюча душа може не встигнути повернутися в тіло або не впізнати його повернення.

В такому випадку людина могла захворіти падучою і навіть залишитися без пам’яті.

Заборонялося також цілувати того, хто спить (особливо дитини). Вірили, що в такому випадку людина може захворіти важкою хворобою.

Також не можна було годувати дитину, що спить грудьми, інакше вона буде погано рости.

Related Post