Суспільство
Де нас більше обманюють: в магазинах чи супермаркетах?

Покупці кидаються між великими супермаркетами, маленькими магазинчиками і ринками у пошуках свіжих і дешевих продуктів, але, на жаль, часто не знаходять ні того, ні іншого.

Ми живемо в такий час, що потрібно весь час бути напоготові. Розслаблятися не можна ні на хвилину: як тільки послабив увагу — і тебе вже обдурили!

Звичайно, наш поділ на способи обману в різних торгових точках кілька умовний. Зрозуміло, що обважити або продати товар з вичерпаним терміном придатності покупцеві можуть на кожному кроці. Але, тим не менш, у кожної торгової точки є свої «характерні» способи обману, ось про них ми сьогодні і поговоримо.

Історія 1. Супермаркет

Способів обману в супермаркетах — безліч, а найсвіжіший з них я б назвала так: «оптом — дорожче». Суть цього обману в тому, що чим більше покупець купує, тим більшою виходить ціна за кілограм або за одиницю товару.
покупка

Ось, дивіться: при покупці до 4 кг борошна ціна за кіло становить 5,99 грн., А при покупці понад 4 кг — 7,79 грн. Здоровий глузд і логіка підказують, що все повинно бути навпаки, і це — помилка. Нічого подібного!

Ця дивна політика одного відомого супермаркету триває не перший місяць.

Найпоширеніші способи обману:

Штучно «збільшений» термін придатності. Наприклад, поверх одного стікера з інформацією наклеюють інший.

Продуктам дають друге життя: стегенця вимочують в марганцівці, прострочену ковбасу миють і натирають соняшниковою олією, а з сиру зрізують цвіль і роблять сирну стружку.

В м’ясну і сирну нарізку нерідко підкладають шматочки дешевших продуктів низької якості або «некондиційні» скибочки. Товар по акції або зі знижкою далеко не завжди виявляється дешевше.

Використання «золотих полиць»: найдорожчі товари розміщуються на рівні очей, дешевші — занадто високо або занадто низько.

Товари, термін зберігання яких добігає кінця, розміщені біля самого краю полиці, а свіжі — далеко і глибоко.

Покупцям з набитими вщерть візками можуть пробити «зайві» товари.

Полій на морепродуктах досягає половини ваги самого продукту, і ця заморожена вода продається нам за ціною кальмарів і креветок.

За допомогою всіляких вивертів нас змушують купувати більше, хоча ми думаємо, що це наш свідомий вибір.

Прострочені продукти пускають на салати і напівфабрикати відділу кулінарії.

Карти покупця зовсім не означають вигідні покупки — просто магазин хоче, щоб ви так думали. Насправді нерідко ціни по карті відповідають тим, що діють в іншій мережі без карт.

Так звані «бюджетні магазини» дуже часто не є такими. Вони уславилися «дешевими», всього лише тримаючи помірні ціни на товари першої необхідності — хліб, молоко, яйця, картопля. Але цілком ймовірно, що товари, які ви купуєте не кожен день і, відповідно, не пам’ятаєте ціну — соуси, соки, консерви — виявляться набагато дорожче, ніж у сусідів.

Історія 2. Магазин «біля будинку»

У маленьких магазинчиках біля будинку постійним покупцям, як правило, щастить більше. А ось якщо ви забігаєте в такий магазин вкрай рідко, то будьте готові: обдурять — і оком не моргнути! Або хліб продадуть черствий, або цукерки прострочені, або фрукти підгнилі. Адже вибирати, як в супермакеті, кожну мандаринку або перевірити перед покупкою свіжість хліба не вийде — у всьому доведеться покладатися на продавця, сподіваючись, що брехати в обличчя він посоромиться.

Наївні люди! Ці продавщиці з начосом, які прийшли до нас ще з радянських гастрономів, на таких як ви не одну собаку з’їли! Так що саме час згадати старий принцип «довіряй, але перевіряй» і по можливості його дотримуватися.

А ось вам приклад — хоч і давній, зате з особистої практики.

Одного разу в такому магазині мені намагалися продати торт п’ятиденної давності. Коли я вказала продавщиці, яка тільки що запевняла, що «торт свіжий, дві години тому привезли», на дату виготовлення, вона просто у мене на очах змінила кришку торта: тепер на упаковці значилася вже свіжа дата.

— І що змінилося? — запитала я. — Торт-то той же самий залишився!

— А дата свіжа! — нахабно парирувала продавщиця. — Я ж так розумію, що вас саме дата на коробці не влаштовувала?

Найпоширеніші способи обману:

Змішати в одній коробці свіжі і прострочені цукерки або печиво. Якщо вдома вам попадається то свіжа цукерка, то несвіжа, це не випадковість, а «маркетинг по-українськи».

На ніч з економії вимикають холодильники. Перевірити, грішить цим ваш улюблений ларьок, просто: зайдіть в нього вранці незабаром після відкриття і помацайте морозиво. Якщо воно м’яке — ні в якому разі не купуйте в такому магазині ні морозиво, ні заморожені напівфабрикати!

Переставляють кришки тортів і тістечок як у нашому випадку. Свіжий торт з несвіжою датою продавець забирає додому або продає знайомим. А несвіжий торт зі свіжою датою — вам

Чи не виставляють цінники, називають неправильну (занижену) ціну.

Неуважному покупцеві (наприклад, якому якраз зателефонували) можуть підсунути несвіжий або прострочений товар.

Історія 3. Ринок

Чимало українців як і раніше перебувають у впевненості, що на ринку продукти не тільки свіжіші, але і дешевші. На жаль, на практиці виявляється по-іншому: тут так само, як і в «цивілізованій роздробі», багато що залежить від порядності продавця.

Якось сусідка поскаржилася: купила на ринку «у господині» сир. Так її мало того, що обважили, він ще й виявився зіпсованим! І це при тому, що перед покупкою сусідка його пробувала, і сир був свіжим!

Звичайно, обвіс на ринку ніяка не новина — як то кажуть, обвіс і обрахування на ринку не береться до уваги. Що стосується обману зі свіжістю, то його секрет простий: продавці сиру можуть накришити на старий шматок шматочки свіжого — якраз для проби. Тому, пробуючи, потрібно просити відрізати шматочок від цілого шматка — того, який ви збираєтеся купувати.

Читайте також: ТОП-НАЙКРАЩИХ ПРОДУКТІВ, ЯКІ ЛЕГКО ЗАМІНЯТЬ М’ЯСО

Найпоширеніші способи обману:

Обважування. Способів обважування — безліч, ось лише найбільш поширені з них:

з «походом» (продавець кладе на ваги більше товару, ніж просив покупець, а надмірна частина ( «похід») відрізається прямо на вагах, при цьому стрілка ходить ходуном), з розмовою (продавець відволікає покупця розмовами), на кидок (товар різко кидають на ваги і тут же знімають), з вибором (продавець пропонує покупцеві самому вибрати товар, і поки той вибирає наступний, обважує на попередньому), на швидкість (зважування проводиться настільки швидко, що покупець просто не в змозі зіставити вагу і вартість товару) , на «лоха» (ваги повернуті так, що покупцеві не видно шкалу).

Електронні ваги підкручують, підклеюють скотчем, притримують пальцем. Але справжні умільці легко обраховують покупця, навіть якщо ваги абсолютно точні. Найпоширеніший спосіб — це свідома плутанина цифр, близьких за обрисами: 1 — 7, 3 — 8, 5 — 9. Якщо покупець помітить обрахування, продавець виправдається — мовляв, вибачте, недогледів.

Якщо людина бере кілька видів вагового товару, обрахування йому практично гарантоване. Продавцям прекрасно відомо: якщо вголос називати спочатку точну вагу, а потім ціну, то вже під час підрахунку вартості третього-четвертого товару середньостатистичний покупець геть заплутається в цифрах.

Цукор, крупи, борошно, сіль зберігають на сирому складі, де вони набирають вагу до 2-3 кг на мішок.

На ринку особливо поширені фальсифікати: замість сиру продають сирні продукти, замість вершкового масла — спреди.

Нерідко продавці змішують продукти різного ґатунку і ціни — борошно, крупи, цукор. Продають, природно, за ціною вищого сорту.

Джерело.

Related Post

facebook