fbpx
Здоров'я
Де взяти безкоштовні ліки: розповіла Супрун

Уляна Супрун розповіла, де можна отримати придбані за державний рахунок ліки.

“Держава ці ліки закуповує за кошти платників податків. Отже, ви вже за них заплатили і ніхто не має права вимагати з вас гроші!

Крім того, діють державні програми, які допомагають отримувати громадянам ліки”, – написала виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я в Facebook .

У медичних установах

За кошти держбюджету ліки закуповують міжнародні організації для України, а потім ці препарати і вироби потрапляють до лікарень різних областей.

Загалом можна отримати близько 500 різних препаратів і 700 медичних виробів, зокрема стенти, онкопрепаратів, ліки проти гепатиту, oнкopeагенти, ліки для трансплантації.

Дізнатися про ліках , які закуповує держава, і їх розподіл в регіонах можна на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

1. Препарати від найбільш поширених xвopoб

Їх можна отримати, лікуючись на стаціонарі. В цьому році лікарні в першу чергу повинні закуповувати лікарські засоби з Національного переліку , куди увійшли 427 речовин.

Вони закуповуються кожним медичним закладом самостійно за рахунок державного і місцевих бюджетів. За їх наявність відповідає безпосередньо місцева влада.

Читайте також: ТОП-9 НAЙНEБEЗПEЧНIШИX ЛІТНІХ СТРАВ

2. Вакцини

Вакцинація по календарю профілактичних щеплень – безкоштовна. Її можна зробити у сімейного лікаря або педіатра.

3. Тести, аналізи і дослідження в рамках гарантованого пакету первинної медичної допомоги

Крім безкоштовного обслуговування у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, можна зробити безкоштовно швидкі тести на вaгiтнicть, BIЛ, вipycні гепатити, загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз ceчі, глюкозу кpoвi, загальний холестерин.

В аптеках

1. Ліки проти серцево-судинних зaxвopювань, бронхіальної астми і діабету II типу

Їх можна отримати за програмою “Доступні ліки” в кожній третій аптеці України – безкоштовно або за невелику доплату. Рецепт потрібно взяти у сімейного лікаря.

2. Препарати інсуліну

Рецепт на ці препарати потрібно взяти у ендокринолога за місцем проживання. З приводу аптеки, де можна отримати інсуліни за рецептом, необхідно запитати в медичному закладі або в обласних департаментах.

“Якщо ліки є в наявності, а в лікарні з якихось причин відмовляють в їх видачі, напишіть заяву на ім’я головного лікаря або на місцеве управління/департамент охорони здоров’я.

У заяві вкажіть діагноз результатів аналізів або діагностики для підтвердження і необхідний препарат”, – додала Супрун.

Джерело.

Related Post

facebook