fbpx
Breaking News
Що не кажіть, а ці биточки в томатній поливці, якими нас годували у садочках і школах, були смачні! Я кілька років тому взнала прямо в шкільній їдальні їх рецепт і з того часу іноді готую на всю родину. Ну дуже ностальгічно і смачно! Задоволені всі!
Звички нещасливих жінок: ЖЕНЕМО ЇХ ГЕТЬ!
Ох, як ці пісочні, притрушені смаженими горішками кільця смакували в дитинстві! Так захотілося саме їх нещодавно, тому знайшла рецепт у маминому старому зошиті. Даремно ми забули цей простий десерт – бо вийшло дуже смачно!
Хитрі господині перуть з… Якби я раніше знала про це, ніколи б не витрачала гроші на дорогі засоби! Просто додайте чайну ложку цього дешевого інгредієнту і переконайтеся у дивовижному результаті!
Ця ефірна олія – одна з моїх улюблених. А ви знали про її дивовижні властивості? їх багато! Магія цього ефірного масла підвищує потяг закоханих пар і створює чуттєву атмосферу. Цей аромат – один з компонентів найдорожчих парфумів, а жасминовий чай – напій краси і гармонії японок. 
Суспільство
Для чого 14 квітня треба залишити їжу у кутах і що у Страсну п’ятницю принесе здоров’я на весь рік

У народі 14 квітня називали Марія Єгипетська. До цього дня закінчувалися запаси капусти, а тому намагалися на їжі заощаджувати, адже невідомо, коли вдасться зібрати врожай.

Прийнято було обов’язково залишати частування по кутках для будинкового в цей день для того, щоб він не мучив сім’ю своїми витівками. Його пригощали кашею, наливали в молоко.

Цьогоріч на 14 квітня припадає Велика Страсна п’ятниця. Як говорять церковні традиції і народні прикмети, Страсна п’ятниця, в першу чергу – це день покаяння, молитви і роздумів над власним життям. Страсна п’ятниця – найсуворіший день Великого посту. Цей день має безліч різних заборон, а також прикмети, яких необхідно дотримуватися для того щоб в сім’ї був мир і спокій.

Вважається, наприклад, що спечений у цей день хліб ніколи не запліснявіє і зцілить від усіх недуг.

У Страсну п’ятницю ні в якому разі не можна протикати землю залізом, тобто працювати в цей день на городі – це віщує нещастя.

У Велику п’ятницю було прийнято освячувати обручки. Вважалося, що така прикраса буде захищати його господаря від всіх хвороб. Мами, які годують, відлучали цього дня дитину від грудей. Жінки вірили, що особлива енергетика дня сприяє тому, що малюк виросте міцним і здоровим.

Якщо після п’ятничного богослужіння принести додому дванадцять палаючих свічок, з якими вистояли службу, і залишити їх догоряти – це принесе достаток сім’ї.

Якщо терпіти спрагу в Страсну п’ятницю, то ніяке пиття не завдасть шкоди цілий рік.

Чи є у будинку “заговорений” предмет, можна дізнатися в Страсну п’ятницю. Потрібно взяти свічку і обійти весь будинок, якщо свічка тріщить – поруч є “заговорений” предмет.

У народі вважалося, що з тієї миті, як тіло Ісуса Христа покладуть у труну, і до моменту воскресіння вся нечиста сила має особливу силу і відчуває свою безкарність, тому приходить у наш світ, блукає по землі, лякає праведних жителів.

За народним повір’ям, якщо в цей час людині привидиться щось страшне, треба тричі сказати: “Да воскресне Бог, і розбіжаться вороги Його”, – щоб захиститися від нечистої сили.

Також під час читання святих писань не можна заснути, бо нечистий понесе в пекло.

У Страсну п’ятницю не можна сміятися і радіти. Той, хто засміється цього дня, плакатиме весь рік.

Народні прикмети на 14 квітня

Зоряне і ясне небо 14 квітня – буде благодатне літо, і вдасться зібрати багатий урожай

Худоба 14 квітня дуже сильно кричить – чекай негоди

Під час заходу видно блискавку – вранці буде дощ

Глухі та короткі громові гуркіт чуються – прикмети того, що в найближчі дні погода буде сонячною і теплою

Бурхлива повінь 14 квітня – риболовля буде вдалою

Гроза в цей день – літо буде посушливим

Сині хмари на небі 14 квітня – буде тепло, але піде дощ

Вночі на небі зірок не видно – чекай потепління

Качки та гуси раніше повернулися – чекай потепління

Рідкісний і короткий грім – прикмета, яка свідчить, що погода буде теплою і сонячною

Бджоли вилетіли рано – чекай теплої весни

Блискавки без грому виблискують – літо буде посушливим, без опадів

Блискавки на заході – зовсім скоро дощ піде.

Читайте також: СТРАСНА П’ЯТНИЦЯ: ОСНОВНІ ЗАБОРОНИ НАЙСКОРБОТНІШОГО ДНЯ

Джерело.

Related Post