fbpx
Суспільство
Для чого 19 травня треба вийти в поле на заході сонця і слухати вітер

Сьогодні, 19 травня, згадують святого Іова – видатного праведника.

Іов відомий, як праведник і зразок терпіння і віри. Він виховувався у великій родині, всі вони жили заможно і були щасливі. Якось Сатана звернувся до Бога, заявивши, що цей чоловік праведний лише завдяки земному щастю. Бог дозволив випробувати сім’янина. Тим не менш, втративши сімох синів і трьох дочок, Іов залишився вірним вірі.

В цей період продовжували сіяти горох. Про це говорили: «Приходь працювати на білі горохи». Бобові завжди шанувалися селянами, адже навіть найбідніші люди могли собі дозволити харчуватися ними. Бобові вирощують вже досить давно, недарма існує приказка: «Це було за часів царя Гороху».

У народі день називали по-різному: день Іова Горошника, Росенника, Городника. Говорили, що Іов роси розпускає — дійсно, вранці часто випадала роса.

Посіви 19 травня зазвичай супроводжувалися замовляннями, а саджали насіння на заході, щоб горобці їх не побачили і не поклювали. Часто посівними роботами 19 травня займалися жінки, оскільки вважалося, що в цьому випадку врожай буде багатим.

19 травня дотримувалися великої кількості правил. Так, наприклад, горох висаджували за заході сонця, на сирій землі і при збуваючому місяці. Намагалися також враховувати вітер. Наприклад, якщо він дув з Півночі, говорили, що горох буде жорстким. Південно-західний чи північно-західний вітер — горох буде дрібним і червивим. Аналогічним чином поводилися 19 травня з насінням кукурудзи, гарбуза, бобів.

Городники обов’язково звертали увагу на росу. Якщо вона велика, то врожай буде багатим.

Читайте також: ЧОМУ У СВЯТО ІРИНИ, 18 ТРАВНЯ, НЕ МОЖНА ЇСТИ ХЛІБ, А ВІДПОВІДАЛЬНІ СПРАВИ СЛІД ДОВІРИТИ ЖІНКАМ

Народний календар на 19 травня

Якщо на Іова багато роси, то в цьому році буде хороший урожай огірків

Ніч тепла на Іова — прикмета до того, що огірків буде багато, а якщо воно буде холодною — чекай неврожаю

Немає роси вранці — чекай зміни погоди

На кленах видно сережки — прикмета сповіщає про те, що можна сіяти буряки. Якщо сік капає з обломанной гілки — чекайте ясної погоди

Оси 19 травня вибрали для спорудження гнізда відкриті місця — літо буде сирим

Туман на світанку — не чекай опадів, а хмар і зовсім мало буде.

Джерело.

Related Post

facebook