fbpx

Для чого 21 липня треба відправитися на пошуки комах і чорниць

Чорницю вважали ягодою, яка володіє чудовими властивостями.

21 липня відзначається пам’ять Святого Прокопа, який народився в Єрусалимі за часів правління імператора Діоклетіана, котрий займався переслідуванням прихильників християнської віри.

Батько Прокопа (Прокопія) був християнином, але рано відійшов, а тому Прокопія виховувала мати, яка була язичницею. Отримавши прекрасну освіту, він став служити імператору і швидко просуватися по службі. Коли почалися гоніння на християн, то Прокопія відправили в Олександрію для того, щоб вбивати послідовників вчення Ісуса.

Однак у дорозі сталося диво: він побачив розп’яття і почув голос Ісуса Христа, після чого став послідовником його вчення. Мати, дізнавшись про це, вирішила сама прийти до імператора і поскаржитися на те, що її син зрадив язичницьких богів. Після цього Прокопія заарештували і кинули до в’язниці.

Згідно з повір’ям, вночі в темницю до Прокопа явився сам Ісус, хрестив в’язня і дав йому нове ім’я – тоді замість Неания його і стали кликати Прокопієм.

Після цього Прокопій зазнав великої кількості тортур, під час яких його змушували відректися від своєї віри. Зрештою, імператор зрозумів, що ніяк не зможе вплинути на Прокопа, і стратив його.

Прокопа називали Жатвенником, оскільки з цього часу починали жати жито. Перед роботою, 21 липня, прийнято було служити молебень, а потім – накривати столи з багатим частуванням.

Вимовляли 21 липня різні замовляння, які були спрямовані не тільки на успішну роботу, але і на те, щоб, наприклад, спина не боліла, оси не жалили.

Люди в цей час протягом усього дня перебувають в полях, оскільки проводиться прибирання жита. Прийнято було зав’язувати перший зрізаний 21 липня сніп.

Його перев’язували рушником і зберігали в передньому кутку хати до свята Покрови Богородиці, після чого згодовували худобі, вважаючи, що корови і кози в цьому випадку взимку більш охоче будуть їсти підготовлений для них корм.

Селяни вірили в те, що саме 21 липня на полях можна зустріти комаху-шкідника, який звивається в клубок і катається по землі. Якщо людині під ноги попадеться цей клубок, то це віщує благополучний рік. Тому була поширена традиція вирушати в цей день на пошуки комахи.

Починали 21 липня збирати чорницю, але це вважалося справою складною, оскільки дуже вже комарі заважали. Саму чорницю вважали ягодою, яка володіє чудовими властивостями, і сучасна медицина це підтверджує. Так, особливо корисна чорниця при порушеннях зору, ревматизмі, хворобах травлення, подагрі.

Читайте також: ЛІКАРІ НАЗВАЛИ ОЗНАКИ ПСИXIЧНИХ ХВOPOБ

Прикмети 21 липня:

Якщо 20 липня випадає на Місяць, то за погодою цього дня можна судити про те, яким буде серпень.

Чорниця поспіла – озимий хліб готовий до жнив.

Джерело.

You cannot copy content of this page