fbpx
Breaking News
Серйoзні стосунки, нe для них: Цuм знaкам зодiаку непoгано живeться в холoстяцькому статусі
Я росла в сім’ї, де конфлікти було прийнято вирішувати без крuків, і тим більше без рукoприклaдствa: цікава історія про те, як я врятувала незнайому пару від розлучення
Якa ж вона розумничка! Оcь, як повинна відповідати мужикам, справжня жінка!
“Часник – зимовий рятівник”, – любила казати бабуся, а на столі завжди стояло блюдце з гостро-гіркими, але такими вітамінними зубочками. Ми з бабусею заплітали часник у косички, а потім я, ставши на стілець, розвішувала їх під стелею кухні. Це був такий наш ритуал, якого я чекала, щойно починали облітати з дерев перші золоті листочки. Та часник можна зберігати не тільки в косичках. Є і інші способи висушити і зберегти його, щоб спеція не розгубила свої корисні властивості. Ділимося найправильнішими методами!
Які молодці! На Вінниччині, у селі Іванів, вже стала традицією масова ранкова шкільна руханка: енергетичний заряд, бадьорість і  краща продуктивність дітям і вчителям забезпечені!
Суспільство
Для чого у свято Івана Богослова треба ообов’язково щось спекти і шукати зустрічі з перехожими

Апостол Іоанн (Іван) Богослов був братом учня Ісуса – Якова. Святий прославився як автор п’яти книг Нового Завіту: три послання, книга одкровення і Євангелія від Іоанна. Був свідком багатьох чудес Христа і брав безпосередню участь у його житті, ставши свідком найважливіших подій. Був присутній при Преображенні Господньому, і саме Іванові Христос доручив турботу про Марію після його смерті.

Пекли 21 травня спеціальні пироги, які не їли, а виносили за село і роздавали перехожим. Перед цим молилися, щоб зустріти хорошу людину, з якою можна було б розділити хліб. Вважалося поганим знаком 21 травня не зустріти перехожого, і в цьому випадку, щоб не накликати біду, згодовували пиріг птахам, вимовляючи спеціальну змову. Також було прийнято 21 травня продовжувати роботи в полі, сіяти пшеницю, виганяти коней на допомогу селянам.

Згідно з традиціями, селяни в цей день сіяли пшеницю. Про це говорили: “Заганяй кобилицю і паші землю під пшеницю”. При цьому звертали увагу на погодні прикмети: “Пшеницю сій, коли зацвіте черемха”, “Не сій пшеницю раніше дубового листа”.

Читайте також: ЯКІ ПОБУТОВІ РЕЧІ Є НАЙБРУДНІШИМИ?

Народні прикмети на 21 травня

Погожий день – влітку грибів трохи буде.

Дощовий день – прикмета того, що виростуть гриби.

Рясно цвіте черемха – літо буде мокре.

Місяць 21 травня вкритий серпанком – скоро погода погіршиться.

Як тільки листя дуба розпускалися – можна сіяти теплолюбні культури, оскільки грунт вже прогрівається добре.

Якщо зорати землю під час останньої чверті повного місяця, то поле буде чистим і без бур’янів.

Черемха 21 травня цвіте – пора сіяти пшеницю.

Небо ввечері забарвлюється в червоний колір – погода найближчими днями буде хорошою. Якщо ж небо червоне вранці – буде дощ.

Хмари 21 травня пливуть вгору – буде ясний день, і навпаки.

Хмари в одну купу збиваються – чекай негоди.

Що перше зацвіте – трава або пшениця, той врожай буде багатим.

Джерело.

Related Post