fbpx
Події
Дніпровському стрілку висунуто підозру, його впізнали троє свідків

Пугачов наразі відмовляється від дачі показань

Підозрюваному у вбивстві двох поліцейських у Дніпрі в неділю Олександру Пугачову офіційно висунуто підозру за ст. 348 (посягання на життя співробітника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України, заявив перший заступник голови Національної поліції, начальник кримінальної поліції Вадим Троян.

На прес-конференції в Дніпропетровську в понеділок він розповів, що О. Пугачов у даний час відмовляється від дачі показань, посилаючись на ст. 63 Конституції України (особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе).
В. Троян повідомив, що у даній справі опитано 37 свідків. Є три людини, які впізнали Пугачова.

Також була проведена дактилоскопічна експертиза, яка показала, що особа, підозрювана у розстрілі двох поліцейських і знаходиться з вогнепальним пораненням живота в обласній лікарні ім.Мечникова, є О. Пугачовим, який у 2003 році був засуджений у Донецьку. Експертиза показала, що куля, якою був поранений Пугачов, була випущена з пістолета поліцейського Артема Кутушева.

За словами В. Трояна, були проведені обшуки в квартирі Пугачова, проведена експертиза його автомобіля. Призначено ще 23 експертизи, в тому числі ДНК.

У свою чергу, начальник Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області Ігор Репешко розповів, що Пугачов дійсно був учасником бойових дій і відповідне посвідчення отримав відповідно до закону. Посвідчення було видано матері О. Пугачова за довіреністю, оскільки сам підозрюваний тоді вже перебував у розшуку.

О. Пугачов розшукувався за ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 1 ст. 255 (участь у злочинній організації і злочинах, скоєних такою організацією), ч. 2 ст. 153 (насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом) Кримінального кодексу України.

В. Троян також розповів, що в даний час ведуться слідчі дії, за результатами яких поліція буде готова вже в найближчі дні пред’явити О. Пугачову звинувачення за ч. 1 ст. 115 (замах на вбивство та умисне вбивство) і ч. 3 ст. 262 (викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Перший заступник Нацполіції розповів, що на момент втечі в О. Пугачова було два пістолети – який належав йому і відібраний у поліцейського. Обидва пістолети досі не виявлені.

За його словами, в О. Пугачова є дружина і діти, з якими він не бачився вже тривалий час.

Троян також розповів, що після вбивства поліцейських на слід О. Пугачова вдалося вийти досить швидко, оскільки той припустився помилки, що дозволила правоохоронцям вийти на його квартиру і потім оперативно почати переслідування.

Читайте також: Деканоїдзе вшанувала пам’ять загиблих поліцейських

Джерело

Related Post