fbpx
Світ
До сліз: світ зворушила історія прийомного батька. Чоловік доглядає за дітьми в останні дні їхнього життя (фото)

62-річний Мухаммед Бзік із Лос-Анджелеса почав доглядати за невиліковно хворими дітьми у кінці 1980-х. Вони робили це разом із Дон, його дружиною. Нині чоловік – вдівець і продовжує піклуватися про дітей самотужки.

Чоловік береться лише за найтяжчі випадки – невиліковні хвороби у зовсім самотніх, покинутих дітей. Він – остання людина, яку ці діти бачать у своєму житті.

“Ключова умова: ви маєте любити їх, як своїх власних”

Син Мухаммеда – 19-річний Адам також повністю залежить від батька. Він народився із крихкими кістками і карликовістю (патологія недосконалий остеогенез – генетичне захворювання, при якому в кістках хворого не вистачає колагену, або його якість не відповідає нормі. Без нього кістки стають крихкими і слабкими. Ця хвороба невиліковна, зустрічається у 6 із 100 тис. новонароджених – Gazeta.ua).

“Я знаю, що вони приречені. Я роблю все, що повинен зробити як людина, а решта залежить від Бога”
Мухаммед Бзік один з небагатьох прийомних батьків у штаті Каліфорнія, хто пройшов навчання і сертифікацію по догляду за дітьми-інвалідами, про яких не можуть піклуватися родичі.

Нині він піклується про 6-річну дівчинку із рідкісним дефектом мозку: вона народилася сліпою, глухою і паралізованою, і їй потрібен постійний догляд.

“Вона не чує мене і не бачить, але я розмовляю з нею. У неї є почуття, у неї є душа, вона жива людина”
“Я спостерігаю її з народження. До двох років ми вичерпали всі можливості поліпшити її стан. 22 години на добу вона проводить на приладах життєзабезпечення. І жива досі лише завдяки постійному догляду, який їй дає Мухаммед. Коли у неї нічого не болить і вона у гарному настрої, то може заплакати, якщо відчує себе самотньо. Вона не може говорити, але прекрасно повідомляє про свої потреби. В її житті є моменти, коли вона щаслива, і все це завдяки прийомному батькові”, – розповіла Сюзанна Робертс, педіатр дівчинки.

Читайте також: «Кохання за гроші»: в одній кімнаті — діти, в іншій — власний бізнес

Мухаммед приїхав у США з Лівії в 1978 році вступати до коледжу, і залишився тут жити. Крім до догляду за власним сином і паралізованою дівчинкою, Бзік піклується про дітей із термінальними ураженнями мозку і шлунково-кишкового тракту.

“Коли нам повідомляють, що хтось із дітей без сім’ї потребує переводу у хоспіс, ми знаємо лише одну людину в місті, яка реально здатна допомогти дітям в їх останні дні. Це Мухаммед Бзік, людина з величезною душею”, – каже Мелісса Тестерман, координатор Департаменту опіки Лос-Анджелеса.

Джерело.

Related Post