fbpx

Долар і ціни: чи подешевшають продукти до осені

Долар в Україні рекордно подешевшав , і вже котрий тиждень поспіль гривня утримує стабільні позиції. А ось ціни на продукти, зокрема вітчизняні, продовжують рости. Джерело

Найбільше дивують цінники на сезонні фрукти і овочі. За кіло помідорів доведеться викласти від 30 гривень. Стільки ж, а то й більше – за абрикоси і сливи. А ось імпортні фрукти в найближчі два тижні можуть і подешевшати.

В обмінниках за долар дають 25,5 гривні. При цьому на одному зі столичних ринків ціни на продукти кусаються.

“Покупки на 300-400 гривень – і то нічого їсти. На тиждень не вистачає”, – нарікають покупці.

На прилавках з м’ясом, де продають свинину і яловичину, нічого дешевше 100 гривень не пропонують. Продавець Мар’яна зазначає, що через ціни покупців стало менше.

За її словами, кілограм м’яса за останні пару тижнів подорожчав на 15 гривень. Втім, до кінця літа міняти цінники продавці м’ясного павільйону не планують – тут і так черзі тільки біля прилавків з курятиною. Стегна продаються в середньому по 70 гривень.

Захмарні ціни встановилися і на сезонні фрукти з овочами. Пенсіонерка Антоніна Катомкіна скаржиться, що помідори цього літа бере дуже рідко – тільки якщо їдуть до дітей. Адже стоять томати по 30-40 гривень за кіло.

Продавці не приховують, що до осені вартість помідорів і огірків не впаде. Високі ціни пояснюють неврожаєм.

“На початку весни було дуже жарко – овочі погано зав’язувалися. А потім пішли дощі. Дуже мало зав’язі”, – говорить продавщиця.

А ось морква і картопля, за яку зараз просять по 15-20 гривень, восени можуть ще подешевшати, говорять на ринку. Правда, цибулею на зиму радять запасатися вже зараз – його продають по 15 гривень, і дешевшати він не буде.

Читайте також: Яке свято 1 серпня: що ні в якому разі не можна робити в цей день, а що потрібно обов’язково зробити

Подешевшати в серпні можуть імпортні фрукти – банани і апельсини. Через зниження курсу долара впала вартість їх закупівлі, пояснюють експерти.

“Через 2-3 тижні ми повинні очікувати появи продукції, яка буде завозитися за більш вигідним курсом”, – говорить фінансовий аналітик Олександр Соколов.

Однак з вересня зросте вартість популярних в українців гречки і хліба – на 20%. А з жовтня підуть вгору і ціни на молочку (+ 10%).

Захмарного зростання цін експерти при цьому не очікують.

“Як буде розвиватися економіка. Якщо не буде будь-яких сильних потрясінь, то, швидше за все, ми будемо спостерігати ті ж сезонні зміни цін на різні види товару, які ми спостерігаємо щороку”, – підкреслює Соколов.

Чи не налякає українців восени і курс долара, вважають експерти. З вересня за “зелений” можуть попросити на пару копійок більше, в зв’язку з початком бізнес-сезону. Однак до зими курс повернеться до весняного рівня – 28 гривень за долар.

You cannot copy content of this page