fbpx
Економіка
Долар кинувся вгору: чого чекати українцям

Добравшись до екватора літа більш-менш спокійно, долар перейшов в стрімкий наступ – за останні дні американська валюта подорожчала в середньому на 20 коп.

Ще на початку минулого тижня курс долара становив 26,21 грн, а вже сьогодні – 26,44 грн. Що твориться з доларом і чого українцям чекати до кінця літа.

Причини

За словами аналітика Forex club Андрія Шевчишина, підвищення курсу було цілком планомірним і очікуваним.

“Це обумовлено ситуацією на зовнішніх ринках. Знизилася виручка експортерів, знизилися ціни на агротоваров, а також на продукцію гірничо-металургійного комплексу.

Також ЄС ввів імпортні квоти на металопродукцію, під які потрапила і Україна. До того ж іноземці продали українських держоблігацій на 40 млн грн, – говорить Шевчишин. – Через зміни структури на зовнішніх ринках різко впало пропозицію, а попит залишився на колишньому рівні”.

Читайте також: ЯК ЖИТИ: ЦІНИ НА ПРОДУКТИ ЗЛЕТІЛИ ДО НЕБЕС

А ось за словами президента Украналітцентра Олександра Охріменка, коливання пов’язано із зовнішніми фінансовими операціями України:

“Зараз Мінфін приступив до активної скупки валюти, тому що прийшов час виплат за зовнішніми боргами. Тому курс цілком очікувано незначно злетів, адже ту ж саму ситуацію ми спостерігали і місяць тому. Коли розрахунок відбудеться, гривня знову відвоює свої позиції”.

Перевірки і прогнози

За прогнозом експертів, до осені аномальних стрибків курсу валют більше не передбачається: він буде коливатися в межах від 26 до 27 грн / долар.

“До кінця серпня істотних коливань не буде, за долар будуть просити в межах 26,1-26,3 грн. А ось з осені, коли бізнес вийде з літнього затишшя і попит на валюту почне зростати, долар може підскочити вже до 27 грн, – вважає Олександр Охріменко. – А до кінця року він може злетіти вже до 28 грн/долар “.

За словами Шевчишина, в майбутньому на курс може вплинути і можливе рішення РФ ввести проти українських фіз- і юросіб відповідні санкції.

Тим часом Нацбанк не тільки регулює баланс попиту і пропозиції на валюту, але і перевіряє тих, хто займається обміном грошей.

За перше півріччя регулятор перевірив понад півтисячі “обмінників” і виявив серед них майже 40 нелегальних в столиці і 10 областях.

За словами економістів, вже до кінця року долар може злетіти до 28 грн. Експерти: “До вересня валюта різких стрибків робити не буде”.

Джерело.

Related Post

facebook