fbpx
Breaking News
Неймовірно смачно! Без цієї страви з гарбуза наша родина не уявляє осені. Просто, корисно, легко і всім до вподоби! Готувала бабуся, мама, а тепер – і я. Просто, з фаршем, курятиною або грибами
Цю дивовижну притчу мені одного разу розповіла моя бабуся. І я, напевно, ніколи не перестану дивуватися мудрості і глибокому змісту, які закладені в цих словах
На столі задзвонив телефон. Подарунок дочки. Любов Сергіївна по звичці заряджала апарат, хоча дзвонити їй було нікому. Ось уже рік як мовчав, а тут раптом задзвонив. Номер якийсь невідомий. Вона притиснула руку до гpyдей і сіла на диван. Щось там, в гpyдях защеміло від почутого
Михайлик сором’язливо посміхався і ховав мокрі від сліз очі. Він ще не знав, що на його новий прoтез збирали гроші всією школою. Не знав, що хлопці організували справжній благодійний концерт, поки він був на опeрaції в місті
«Не зможу» – думала я, очікуючи у темряві своєї черги долучитися до гри. Адже чула, що не всім з однокласників вдається вгадати ту, руку, що рідна. Не вдасться, здавалося мені, зрозуміти, чим же таким особливим відрізняється мамина рука…
Економіка
Дорожче, ніж в Європі: новорічне застілля “з’їдає” 50% місячного бюджету українців

Частування обходиться дуже дорого, а середні зарплати нижче, ніж у сусідів.

Асоціація постачальників торговельних мереж порівняла середні ціни на фрукти в Польщі і в Україні і констатувала, що поляки платять за них істотно менше. Наприклад, в Польщі апельсини виявилися майже вдвічі дешевше, ніж в Україні.

Різниця у вартості мандаринів і лимонів становила 15%. Тільки банани виявилися більш доступними в Україні, але аналітики пояснили це скромними апетитами польських продавців і особливостями місцевого оподаткування.

При цьому середня зарплата в Польщі в три рази вище, ніж в Україні – 750 євро проти 223 євро. Порівняли витрати на продукти і зарплати в різних країнах світу, і вирахували, хто більше витратить на різдвяно-новорічний стіл – українці, європейці чи американці.

З складанням святкового меню допомогла Світлана – стейки з червоної риби, запечені овочі, салати. Частина продуктів жінка заготовила заздалегідь, наприклад, овочі і консерви. Господиня підрахувала, що святковий стіл для сім’ї з двома дітьми обійдеться майже в півтори тисячі гривень.

І це тільки новорічна ніч, попереду ще одне застілля – на Різдво. Саме на нього випадають основні витрати в Америці і Європі. Різдво католики відзначають 25 грудня.

Читайте також: РІЗДВО БУДЕ ТЕПЛИМ, АЛЕ ДОЩОВИМ: ПРОГНОЗ ПОГОДИ НА 25 ГРУДНЯ

Частування, за словами місцевих жителів, обійдеться в 150 доларів – це навіть менше, ніж денний заробіток більшості американців. Так, середня зарплата в Вашингтоні – близько п’яти тисяч доларів.

“Наш різдвяну вечерю – це індичка, боби, шинка, зелений салат і кокосовий торт на десерт. Це приблизно півтори сотні доларів”, – розповідає мешканка Вашингтона Петті.

Набагато більше жителі США витрачають на подарунки. Як розповів Віктор з Вашингтона, в цілому презенти близьким обходяться більш ніж в тисячу доларів.

Європейці на свята проїдають більше – 200-300 євро на сім’ю. Але це навряд чи десята частина щомісячного доходу. Наприклад, бельгійці в середньому отримують 4 тисячі євро. На різдвяний стіл подають як делікатеси – фуа-гра, помідори, фаршировані креветками і яйцями – так і традиційну індичку.

Отже, в середньому українець під час зимових свят витрачає на застілля майже 50% від середньої по країні зарплати в 8 тис грн. Європейці вкладаються в 9% від доходу, їм вистачає 300 євро. І тільки 3% щомісячного бюджету виділяють на Різдво американці.

Джерело.

Related Post