fbpx
Breaking News
«Катя, Катруся, відкрий очі, відкрий, тобі сильно бoляче? Ну, потерпи, не бійся, я з тобою». Ольга притискала до себе дитину, не в силах допомогти, намагаючись увібрати всю бiль: «Мамочко, не плач». Катюша із зусиллям стиснула повіки, як раніше, коли чогось дуже сильно боялася і більше Ольга ніколи вже не бачила той яскравий колір неба
Ірина хотіла увірватися в кімнату, вчепитися нігтями в зрадника чоловіка і в суперницю. Але ноги раптом стали ватяними. «За що?» – металося в голові. І шість років шлюбу як одна мить пронеслися перед її очима
– Навіщо ти мені дзвониш? На годиннику друга годині ночі. – Щоб сказати, що я так чекав цього дня з тобою, але не дочекався. Тобі весь час було ніколи. Більше я не змогла заснути до ранку. Думала про те, як ми жили, куди поспішали, як любили і чому так бездарно розтринькали цю любов
10 речей, які приносять у дім бідність і нещастя. Іноді винні звичайні речі, які притягують негаразди. Таких речей треба позбуватися!
– Мене не лякає обручка на його пальці
Політика
Головні наслідки Brexit для України і світу

Зовнішньополітичної альтернативи євроінтеграції не з’явиться

Найочевидніший для всіх наслідок Brexit – ЄС зосереджуватиметься на власних проблемах, і тому на Україну витрачатиме менше часу. Але є і інші наслідки:
1) Зростатиме роль НАТО, яка лишається організацією, яка об’єднує і розширюється, і про вихід з якої не наважаються ляпати язиком навіть найзатятіші євроскептики. Саме міць НАТО є індикатором майбутнього західної цивілізації, де можуть залишатися продажні і малоінтелектуальні політики, але де не буде поступок у питаннях безпеки. Інтеграція балканських країн у НАТО – тому приклад.
2) Менш очевидно, але неминуче зростатиме роль країн Сх. Європи (насамперед Польщі). Бо про радянську агресію там пам’ятають краще. З бідних родичів, вони поступово ставатимуть країнами, які готові брати на себе відповідальність за майбутнє Європи. Україна відчує це на собі через актуалізацію десятків регіональних проектів – від фантазійної «балто-чорноморської смуги», до цілком реальних Литовсько-польсько-української бригади чи проектів транскордонного співробітництва.
3) Великобританія опиниться під збільшувальним склом уваги світової спільноти, яка з зацікавленістю спостерігатиме за референдумом в Шотландії, настроями у Півн Ірландії, де збройних конфлікт вдалося притлумити великою мірою завдяки євроінтеграції, яка тепер зводиться нанівець, за економічною динамікою на «туманному Альбіоні», бо від того, що і як там відбуватиметься, залежатиме доля євроскептицизму в інших країнах.
4) Хоча США висловили жаль з приводу Brexit, у них є всі шанси збільшити свій вплив в тому числі і на європейському континенті. Не лише через НАТО, а і через ту саму причину, через яку має радіти Путін – розхитування євроінтеграції відкриває можливості для впливу ззовнішнім гравцям.
5) В Україні ніхто не запропонує зовнішньополітичної альтернативи євроінтеграції. Це було би можливим до україно-російської війни, а так – західний вектор домінує і буде домінувати серед українських політеліт. І те, що альтернативи європейській інтеграції ніхто не запропонує, означатиме, що для української зовнішньої політики Brexit – подія, безумовно, неприємна, але аж ніяк не катастрофічна.

 

Джерело

Related Post