fbpx

«Господи! Прости його! Синочку, синочку… Дорогий… Єдиний. Привів … Залишив»,- голосила погойдуючись старенька бабуся

Приходили і йшли поїзда. Вокзал порожнів і знову наповнювався. І тільки в одному його місці не відбувалося ніяких рухів.

В кінці залу очікування пригрілася старенька. Вся в чорному. Сухенька. Згорблена. Поруч лежить вузлик. У ньому не було їжі – інакше старенька протягом доби торкнулася його хоча б раз.

Судячи з випирає кутах вузлика, можна було припустити, що там лежала ікона, так виднівся кінчик запасного хустки, очевидно, «на cмepть». Більше нічого у неї не було.

Вечоріло. Люди розташовувалися на нічліг, метушилися, розставляючи валізи так, щоб убезпечити себе від недобрих перехожих.

А бабуся все не ворушилася. Ні, вона не спала. Очі її були відкриті, але байдужі до всього, що відбувалося навколо. Маленькі плечики нерівно здригалися, ніби затискала вона в собі якийсь внутрішній плач. Вона ледь ворушила пальцями і губами, немов хрестила когось в таємній своїй молитві.

У безпорадності своєї вона не шукала до себе участі й уваги, ні до кого не зверталася і не сходила з місця. Іноді бабуся повертала голову в бік вхідних дверей, з якимось тяжким смиренням опускала її вниз, безнадійно погойдуючись вправо і вліво, немов готувала себе до якогось остаточного відповіді.

Пройшла нудна вокзальна ніч. Вранці вона сиділа в тій же позі, як і раніше мовчазна і виснажена. Терпляча в своєму стражданні, вона навіть не прилягла на спинку дивана.

До полудня недалеко від неї розташувалася молода мати з двома дітьми двох і трьох років. Діти возилися, грали, їли і дивилися на бабусю, намагаючись залучити її в свою гру.

Один з малюків підійшов до неї і доторкнувся пальчиком до підлоги чорного пальто. Бабуся повернула голову і подивилася так здивовано, ніби вона вперше побачила цей світ. Це дотик повернуло її до життя, очі її зажевріли і посміхнулися, а рука ніжно торкнулася лляних волосенок.

Жінка потягнулася до дитини витерти носик і, помітивши очікує погляд бабусі, звернений до дверей, запитала її: «Мамо, а кого ви чекаєте? У скількі ваш поїзд? ».

Читайте також: Чоловік перестав допомагати мені по дому, я відмовилася йому готувати. Він найняв собі домробітницю

Стареньку питання застало зненацька. Вона забарилася, заметушилася, не знаючи, куди подітися, зітхнула глибоко і ніби виштовхнула пошепки з себе страшний відповідь: «Донечко, немає у мене поїзда!». І ще нижче зігнулася.

Сусідка з дітьми зрозуміла, що тут щось не гаразд. Вона посунулася, співчутливо нахилилася до бабусі, обняла її, просила благально: «Мамо, скажіть, що з вами ?! Ну, скажіть! Скажіть мені, мамо, – знову і знову зверталася вона до бабусі. – Мамо, ви їсти хочете? Візьміть! »

І вона простягнула їй варену картоплину. І тут же, не питаючи її згоди, загорнула її в свою пухнасту шаль. Малюк теж простягнув їй свій обмусоленний шматочок і пробелькотів: «Їж, баба».

Та обняла дитину і притиснула його шматочок до губ. «Дякую, дитинко», – простогнала вона.

Предслезний грудку стояв у неї в горлі …. І раптом щось назріло в ній і прорвалося таке потужне і сильне, що вихлюпнуло її гірку біду в це величезне вокзальне простір: «Господи! Прости його! »- зойкнула вона і стиснулася в маленький клубочок, закривши обличчя руками.

Голосила, голосила погойдуючись: «Синочку, синочку … Дорогий … Єдиний … Ненаглядний … Сонечко моє літній … Горобчик мій невгамовний. … Привів. … Залишив».

Вона помовчала і, перехрестившись, сказала: «Господи! Помилуй його грішного ». І не було у неї більше сил ні говорити, ні плакати від спіткала її безвиході.

«Дітки, тримайтеся за бабусю», – крикнула жінка і кинулася до каси.

«Люди добрі! Допоможіть! Квиток мені потрібен! Стареньку он ту забрати, – показувала вона в кінець залу – мамою вона мені буде! Поїзд у мене зараз! ».

Вони виходили на посадку, і весь вокзал проводжав їх вологими поглядами.

«Ну ось, дітки, маму я свою знайшла, а ви – бабусю», – сяючи від радості, тлумачила вона дітлахам.

Дивно, але більшість з тих, кому я розповідаю про цей випадок, свідком якого стала кілька років тому на вокзалі не вірять в те, що ось так, за кілька хвилин людина могла прийняти таке важливе для себе рішення.

 

«Господи! Прости його! »- зойкнула вона і стиснулася в маленький клубочок, закривши обличчя руками.

Голосила погойдуючись: «Господи! Прости його! Синочку, синочку … Дорогий … Єдиний … Сонечко моє літній. Привів … Залишив».

 

You cannot copy content of this page