fbpx
Економіка
Гройсман назвав можливу дату підвищення пенсій в Україні

Для прийняття остаточного рішення небхідно вдале голосування в парламенті.

У разі прийняття Верховною Радою проекту пенсійної реформи до 15 липня, уряд зможе підвищити пенсії вже з 1 жовтня. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками регіональних ЗМІ.

“Я переконаний, що за наявності підтримки в українському парламенті в 226 голосів, ми можемо до кінця цієї сесії – до 15 липня – проголосувати за основу і в цілому, і з 1 жовтня в країні всім підняти пенсії. Я розумію, як це зробити, і готовий за це нести відповідальність. Буду просити підтримки українських громадян і буду просити підтримки українського парламенту. Глибоко переконаний, що при такій підтримці система буде змінена, вона буде абсолютно правильно працювати в інтересах українських громадян”, – цитує прем’єра прес-служба уряду.

Гройсман також додав, що в цьому році слід змінити ситуацію, коли 80% українців отримують мінімальні пенсії.

На думку чиновників, пенсійна реформа повинна включати три критерії:

  • справедливість;
  • бездефіцитність Пенсійного фонду;
  • підвищення пенсій;

“Несправедливо, коли значна частина пенсіонерів, які свого часу не платили ні копійки до Пенсійного фонду, отримують сьогодні таку ж мінімальну пенсію, як ті пенсіонери, які платили ці внески”.
Нова пенсійна реформа, за словами глави уряду, дозволить за сім років повністю ліквідувати дефіцит бюджету Пенсійного фонду в 140 млрд грн.

Як повідомлялося, більшість українських пенсіонерів отримують менше 1500 гривень, при цьому мінімальна пенсія на даний момент – 1247, а максимальна – 58,7 тисячі гривень. У цьому році уряд анонсує підвищення пенсій на 10,1% (в травні і грудні), і масштабне “осучаснення”.

Читайте також: Хто із олігархів заробить на українцях завдяки газовій абонплаті

Джерело

Related Post