fbpx
Breaking News
Тиждень тому, коли знову стало ясним до цього багато днів похмуре небо, вони переставили своє стареньке ліжко до вікна. І тепер лежали, 90-річний старий і 89-річна стара, загорнуті у ковдру, темряву і ледь чутне дихання одне одного. І ось -заговорили. Інакше, не так, як говорили раніше. Про те, що ніколи ще не було сказане в голос.
Магазинного більше не схочеться! Ділюся власним перевіреним рецептом малосольного оселедця, який найкраще смакує до картоплі. Ні оцет, ні олія для маринаду не потрібні. Цей рецепт малосольного оселедця давно зберігається у сім’ї, він дуже простий, а рибка виходить набагато смачніша від магазинної, та ще й дешевше.
Тaкий салатик подають в багатьох ресторанах. І вiн коpистується великим попитом. Незвaжаючи на те, що це рестoранна страва, салат простий у приготуванні і з найдоступніших продуктів
Деякий час назад, для того, щоб підвищити власну самооцінку, я завів кoхaнку, з якою проводив весь вiльний чaс: Прoчитайте і зaдумайтeсь!
Притча: яk гроші впливають на погляд життя. Цe сaме тe, щo вaрто знати кoжному
Економіка
Гривня в піке: чому зростає курс долара і чого чекати далі

НБУ у всьому звинувачує політиків, а експерти кивають на зовнішні ринки і вимоги МВФ.

Українська гривня, незважаючи на песимістичні прогнози, стійко витримала президентські вибори в США. Але довго залишатися стабільною нацвалюті не вдалося – з початку цього тижня гривня знову лихоманить. Офіційний і міжбанківський курси.

Українська гривня, попри песимістичні прогнози, стійко витримала президентські вибори в США. Але довго залишатися стабільною нацвалюті не вдалося – з початку цього тижня пару гривня/долар знову лихоманить. Офіційний і міжбанківський курси стрімко зростають, а обмінники і зовсім накрутили вартість “зеленого” вище 27 гривень.

Експерти і ринкові аналітики нарікають на зміцнення долара у всьому світі, але не забувають згадати і про найстресовіший чинник для населення (а разом з ним і для чорного ринку) – політичну ситуацію в самій Україні.

Національний банк України (НБУ) причиною ослаблення гривні вважає і зовсім одну політичну нестабільність. Як зазначив заступник голови Нацбанку Олег Чурій, фундаментальні економічні чинники говорять на користь української валюти.

“Хоча Україна продовжує отримувати значні надходження валютної виручки від експорту зернових і масла, а ціни на сталь і залізну руду на світових ринках відновили зростання, загострення політичної напруженості викликає нервозність на валютному ринку, нівелює вплив цих сприятливих факторів”, – заявив Чурій і попередив, що ситуація може погіршитися в разі посилення політичної нестабільності.

Але, як зазначає провідний експерт інформаційно-аналітичного центру ForexClub в Україні Андрій Шевчишин, нинішнє ослаблення гривні – по суті частина глобальної тенденції.

“Фактично, знизилися у вартості все валюти торгових партнерів України, і це, звичайно, знижує конкуренцію українського експорту. Вагомим став і вплив ослаблення китайського юаня до 6-річних мінімумів, що підриває і позиції України, що поставляє до КНР руду, зернові та олієжирову продукцію”, – пояснює експерт.

Проте, вказує Шевчишин, не в усьому винна зовнішня кон’юнктура і результати виборів в США, що шокували ринки. Якщо дивитися на тенденції готівкового та безготівкового ринків, помітно істотне ослаблення саме чорного готівкового ринку.

“Передумовою до цього могли стати не стільки зовнішні і фундаментальні фактори, скільки розгойдування ситуації, за якої масові акції протестів, заплановані на другу декаду листопада, загрожують соціальною або політичною дестабілізацією в країні. Очевидно, що загроза нових парламентських виборів може призвести до чергового переділу сфер впливу і бізнесу, при якому частина капіталу шукатиме захисту саме у валюті”, – вважає Шевчишин.

Не забувають фахівці і про вимоги Міжнародного валютного фонду (МВФ), зволікання з виконанням яких також негативно позначаються на курсі гривні. “Ще фактор – повільність наших депутатів. За меморандумом з МВФ четвертий транш в 1,3 млрд доларів ми повинні були отримати 15 листопада. Але обов’язкові законопроекти не проголосовані”, – зазначає директор Незалежної асоціації банків Олена Коробкова.

Аналітики порталу “Мінфін” виділяють ще одну причину для девальвації української нацвалюти – зростання попиту на долари при низькому рівні пропозиції і переліквідності в банківській системі. “Коррахунках фінустанов зросли до 41,719 млрд гривень”, – зазначають фахівці.

png_222

А ось на думку економіста Івана Нікітченка, поки що долар зміцнюється до гривні в рамках прогнозу Кабміну: “Ще навесні уряд говорив, що до 2017 року безготівковий курс становитиме 27,2 грн/дол. Зараз готівковий курс рухається в рамках прогнозу. На нього впливає те, що у бізнесу поменшало валютної виручки: почався опалювальний сезон, закінчилася основна реалізація сільгосппродукції. Також цього року не очікується допомоги від ЄС чи МВФ”.

ПРОГНОЗИ. Поки НБУ застерігає політиків від шкідливого для гривні напруження пристрастей, експерти розходяться в прогнозах і сподіваються на позицію самого регулятора.

“Найближчими тижнями ситуація на валютному ринку залежатиме від внутрішніх подій. Якщо вони будуть досить потужними і тривалими, здатними дестабілізувати соціально-політичну ситуацію, не можна виключати розігріву реального попиту на валюту. В такому випадку першою зоною консолідації буде рівень 27,5-28 грн/дол для готівкового ринку і 27 грн/дол для міжбанку. Подальше зростання залежатиме від дій НБУ і Кабміну. Але якщо ситуація буде контрольованою, спекулятивний тиск знизиться, курс може стабілізуватися в районі 26,5-27,5 грн/дол” , – зазначає Шевчишин.

Ще оптимістичніше налаштований Іван Нікітченко. “Якщо Нацбанк активно боротиметься з чорним ринком, то подальшого падіння і паніки вдасться уникнути. Думаю, до кінця листопада готівковий курс долара становитиме 26,5-27 грн”, – вважає Нікітченко.

Водночас проектний менеджер Ліги фінансового розвитку Андрій Блінов вважає, що гривня найближчими місяцями падати не припинить. “Якщо ситуація розвиватиметься так само, як вона розвивається і зараз, то цілком можливо, що курс гривні може просісти до 27 або навіть до 28 гривень за долар до кінця року”, – сказав Блінов в коментарі “РІА Новини-Україна”.

Загадувати на триваліший термін експерт не бачить сенсу. “Але поки що тенденція така, що протягом півтора місяця, які залишилися до кінця цього року, буде незначна девальвація”, – резюмує Блінов.

Читайте також: МЗС ПОЛЬЩІ: СПАЛЕННЯ ПРАПОРА УКРАЇНИ У ВАРШАВІ – ПРОРОСІЙСЬКА ПРОВОКАЦІЯ

Джерело.

Related Post