fbpx
Економіка
Хліб в Україні рекордно подорожчає

В Україні вже восени на 30-35% можуть подорожчати хлібобулочні вироби, через неврожай прогнозують підвищення цін на борошно і зерно.

Українські пекарі передрікають дефіцит якісного зерна для виробництва борошна. Всьому причиною негода: червнева посуха і липневі дощі. На даний момент якість пшениці не відповідає заявленим стандартам. Часті дощі також заважають зборам врожаю.

“У деяких областях йшов дощ цілий місяць, більше 30 днів ніхто не виходив в поле. Це більше, ніж період жнив”, – заявив президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Іван Томич.

Він підкреслив, що надмірна вологість в результаті дощів призводить до масових захворювань, проростання, гниття і інших шкідливих чинників, які зменшують виробництво і якість зерна.

Читайте також: КУРС ВАЛЮТ НА 7 СЕРПНЯ: ДОЛАР ЛЕТИТЬ, А ЄВРО ПЛУЖИТЬ

Великі сільгоспвиробники нарікають на те, що незважаючи на ранній старт збиральної кампанії завершити прибирання в липні аграріям не вдалося.

“На заваді стала погода – майже три тижні на більшій території України тривали дощі. За цей період, за даними локальних метеостанцій, випало від 120 до 210 мм опадів, місцями зливового характеру, що становить майже третину річної норми опадів. Це призвело до затримки збору і суттєвого погіршення якості врожаю”, – повідомили в компанії Нібулон.

У той же час глава правління “Київхліба” Володимир Череда говорить, що ціна на зерно і борошно зростає щорічно, незалежно від врожаю.

“Наприклад, в 2016 та 2017 роках в Україні збирали рекордний урожай пшениці, але спаду цін не було. Основна частина зерна йде на експорт, і ціна пшениці для внутрішнього ринку формується в порту і залежить від курсу валют”, – говорить він.

Ситуація, що склалася, призведе до того, що ціни на хліб зростуть, відзначають експерти.

“Якщо раніше я давав прогнози, що хліб подорожчає за рік до наступних жнив на чверть, то з урахуванням нових коректив варто очікувати зростання цін на хліб до наступного врожаю на 30-35%”, – стверджує Томич.

Череда пояснює: в собівартості хліба борошно складає 40%. Але, за словами голови правління Київхліба, говорити про те, як вплине ціна нового врожаю на вартість хлібобулочних поки рано.

Поки що дані щодо врожаю і зростання вартості продукції попередні, точну картину того, що відбувається, пекарі зможуть сформувати в середині серпня, говорить Андрій Тищенко.

Джерело.

Related Post

facebook