fbpx
Суспільство
“Ходити – це щастя”: 19-річна українка, яку обстріляли терористи, втерла носа професійним спортсменам

Дев’ятнадцятирічна жителька Антрациту Катерина Уманець, яку два роки тому обстріляли терористи, здивувала лікарів своїми темпами відновлення.

Про це повідомляють “Факти”.

Як відомо, на Луганщині в місті Антрацит у результаті стрілянини по громадській зупинці Катерина Уманець стала прикутою до інвалідного крісла. Відтоді дівчина навчається заново ходити, адже у неї пошкоджений спинний мозок.

Лікарі наголошують, що лише п’ять відсотків людей з такою травмою хребта здатні згодом стати на ноги. Але Катерина дивує медиків – буквально за місяць інтенсивних занять вона навчилася стояти. А за допомогою спеціальних корсету й ортезів – навіть ходити.

За словами реабілітолога Олексія Красноженюка, навіть професійні спортсмени досягають таких результатів за роки виснажливих тренувань.

“Бачу таке вперше. Багато людей із менш серйозною травмою спинного мозку досягають подібного результату за п’ять, а то й шість років. Це дивовижна дівчинка! Я поставив на ноги чотирьох чоловіків зі схожою травмою, але всі вони були професійними спортсменами. Для розуміння ситуації: щоб навчитися пересуватися за допомогою ортезів, звичайній людині потрібні роки посилених тренувань. Адже потрібно розробити м’язи спини і преса так, щоб вони прийняли на себе все навантаження при ходьбі”, – розповів Красноженюк.

За словами самої ж Каті, ходити – це щастя.

“Неможливо передати словами, що я відчула, знову відчувши опору під ногами. Ходити – це таке щастя …” –  висловилася вона.

Читайте також: Кричали від страху і голоду: в Тернополі горе-мати покинула дітей і пішла святкувати Великдень

Джерело

Related Post