fbpx

Хто з них б’є по здоров’ю сильніше: соєвий соус чи кетчуп?

 

 Після того, як стало відомо про високу калорійності і шкідливість майонезу, кетчупи і соєвий соус вийшли на перший план за популярністю.

 

Користь натурального соєвого соусу доведена. До його складу входять біологічно активні добавки з найсильнішими антиоксидантними властивостями, здатні протистояти цілій низці захворювань.

Вчені з Національного університету Сінгапуру в ході експерименту довели користь сої. У тисячі осіб через кілька годин після вживання соєвого соусу було виявлено поліпшення кровообігу. Також вчені встановили, що антиоксиданти, що входять до складу натурального соусу, значно перевершують корисні речовини, що містяться в червоному вині, і в півтори сотні разів ефективніше вітаміну С.

Але навіть найкорисніший продукт приносить користь тільки в тому випадку, якщо використовувати його помірно.

Навряд чи позитивно позначиться на організмі безконтрольне вживання соусу, який сам по собі може замінити сіль.

Лікар-дієтолог пояснює, що з давніх-давен цей соус використовувався в якості добавки до деяких страв. Однак зростання його популярності привело до того, що тепер його тільки що в чай ​​не додають.

Не дивно, що палкі шанувальники цієї приправи звертаються до лікарів із симптомами подагри, захворювання нирок, гіпертонії, артриту, артрозу, інфаркту.

А ще натуральний соус містить в своєму складі дуже багато білка. Це може викликати сильну алергічну реакцію. Особливо швидко вона проявляється у дітей. Не випадково педіатри забороняють вживання соєвого соусу дітям до п’яти років.

У соєвому соусі міститься велика кількість естрогенів. Це жіночі гормони, які дуже корисні для дам. Але не в період вагітності, коли в організмі жінки і так дуже багато всіляких гормонів. Їх надлишок загрожує плоду патологіями мозку.

 

До кетчупу – величезні вимоги. Проведене дослідження 22 видів томатного кетчупу показало, що повністю всім вимогам відповідають буквально одиниці з представлених марок. Основна причина в тому, що основа кетчупу – томатна паста. У деяких зразках продукту вона становила лише 15 відсотків.

Фахівці розповідають, що багато виробників кетчупу додають в нього консерванти, барвники, ароматизатори та ще ряд хімічних і синтетичних добавок, тому спочатку корисний продукт перетворюється в «рафіноване сміття».

Якщо вживати його зрідка, то великих проблем це не принесе. Але якщо харчуватися ним регулярно, то спрацьовує, так званий, накопичувальний ефект. Першими від нього страждають алергіки, люди, які мають підвищену чутливість до різного роду ненатуральних продуктів.

Однак, якщо мова йде про кетчуп низької якості, то постійна його присутність на обідньому столі веде до відчутної шкоди для здоров’я, аж до виникнення oнkoлогiчних захворювань.

Але і чисто натуральний томатний продукт здатний нашкодити організму. Наприклад, велика кількість спецій, що містяться в ньому, категорично заборонена не тільки алергікам, а й вагітним жінкам, а також дітям. Проблеми після його вживання будуть і у тих, хто страждає хворобами шлунково-кишкового тракту.

Робіть висновки самостійно!

Джерело

You cannot copy content of this page