fbpx
Breaking News
Цю дивовижну притчу мені одного разу розповіла моя бабуся. І я, напевно, ніколи не перестану дивуватися мудрості і глибокому змісту, які закладені в цих словах
На столі задзвонив телефон. Подарунок дочки. Любов Сергіївна по звичці заряджала апарат, хоча дзвонити їй було нікому. Ось уже рік як мовчав, а тут раптом задзвонив. Номер якийсь невідомий. Вона притиснула руку до гpyдей і сіла на диван. Щось там, в гpyдях защеміло від почутого
Михайлик сором’язливо посміхався і ховав мокрі від сліз очі. Він ще не знав, що на його новий прoтез збирали гроші всією школою. Не знав, що хлопці організували справжній благодійний концерт, поки він був на опeрaції в місті
«Не зможу» – думала я, очікуючи у темряві своєї черги долучитися до гри. Адже чула, що не всім з однокласників вдається вгадати ту, руку, що рідна. Не вдасться, здавалося мені, зрозуміти, чим же таким особливим відрізняється мамина рука…
Цi дами мають осoбливу привaбливiсть: Найзагадковіші жінки наpoджуються лише під цим знаком Зодіаку
Суспільство
Від яких фраз потрібно відмовитися в спілкуванні з дитиною

У спілкуванні з дитиною ми часто вживаємо фрази і словосполучення, яких краще б не говорити.

5 фраз, які роблять з дитини невдаху

Ми навіть не замислюємося, який біль можуть заподіяти слова батьків. Деякі фрази, навіть якщо вони сказані з кращих спонукань, можуть травмувати дитячу психіку.

1. “Ось я в твоєму віці…”

Ніколи не показуйте дитині свою перевагу, пише facenews.ua. Якщо свого часу вам легко давалися шкільні предмети або ви досягли успіхів в спорті, то це не повинно бути в докір вашій дитині.
Дитина бачить, що ви і сильніші, і розумніші нього, але це тільки лише тому, що ви дорослі. Якщо ви дасте зрозуміти, що ви такими були завжди, то дитина може просто опустити руки.

2. “У тебе до цього немає здібностей”

“Який ти неспортивний”; “Тобі ведмідь на вухо наступив”; “Це не мистецтво, а якісь каракулі”. Як часто ви говорите подібне своїй дитині?

Як правило, батьки бажають бачити своїх дітей кращими в усьому. Багатьом просто невтямки, що далеко не всім судилося бути вундеркіндами. І якщо вашій дитині щось подобається, щось не позбавляйте її цього задоволення. Підтримайте її в усіх починаннях, навіть якщо у неї спочатку буде погано виходити. Психіка дитини дуже чутлива, і лише одна необережна фраза може нанести серйозну душевну травму.

3. “Ти вилитий батько”

Незалежно від того, з якою інтонацією і підтекстом ви говорите цю фразу своїй дитині, вона може привести до негативних наслідків. Якщо ви так вказуєте дитині на її погані якості, то це викликає внутрішній конфлікт. Дитина усвідомлює, що вона так само погана, як і його батько, і змінитися їй навряд чи вийде.

Якщо ж ця фраза звучить як похвала, то так ви дитині даєте зрозуміти, що в ній цінні лише ті якості, які мають її батьки. У такому випадку, щоб отримати схвалення, дитина починає наслідувати свого батька, замість того щоб проявляти себе.

4. “Ти зводиш мене з розуму”

Говорячи таку фразу, ви, по-перше, визнаєте своє безсилля і некомпетентність, а по-друге – робите дитину відповідальною за ваш стан.

Якщо ви дійсно в дуже поганому настрої, то не варто вести ігри з дитиною, і робити вигляд, що все добре. Для початку краще заспокоїтися, і тільки потім приділяти увагу дітям.

5. “Ти ганьбиш мене”

Якщо дитини соромляться батьки, то їй стає соромно за саму себе. Дитяча психіка дуже ранима і вбирає все, що відбувається навколо. Згодом ця проблема нікуди не зникає і через роки вона може привести до закомплексованості і невпевненості в собі.

Читайте також: ВЧЕНІ З’ЯСУВАЛИ, ЩО НАЙСИЛЬНІШЕ ВПЛИВАЄ НА ВІДЧУТТЯ ЩАСТЯ

Джерело.

Related Post